Jump to content


Laptop na TV


Aoxomoxoa

Recommended Posts

Laptop-DELL Inspirion 9300(Windows XP,NVIDIA GeForce Go 6800)

 

TV-Philips 39 PFL 3008H/12

 

Povezao sam ih preko VGA(jedini zajednicki port).

 

Nikako da dobijem sliku na TV.Probao sam Display properties->settings->1/2 monitor,razne kombinacije.Jednom mi je uspelo da dobijem sliku na TV,sa kursorom,ali kad sam vratio na laptop kao primarni monitor ,a kasnije ponovo pokusao,nije mi uspelo.Da li moze objasnjenje,tacan postupak po redu,i da li jos negde treba nesto obeleziti.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da kad udjeÅ¡ u display properties imas opciju advanced settings, kad klikneÅ¡ na nju pojaviće se prozor sa dva reda tablica na vrhu prozora. Na jednoj od njih bi trebalo da piÅ¡e NVIDIA graphics settings, tako neÅ¡to, davno nisam u XP-u radio. Kad klikneÅ¡ na nju, otvoriće se podeÅ¡avanje sliÄno kao u display properties, onda tu podesiÅ¡ na kom display-u želiÅ¡ sliku. I mislim da svaki put kad hoćeÅ¡ da povežeÅ¡ tv, moraÅ¡ da uradiÅ¡ ta podeÅ¡avanja, jer je XP tako kilav malo za te stvari, koliko se sećam.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam sa drugim kablom,i radi.Razlika u tom kablu(koji je kratak) i ovog koji sam kupio u "Kanibalu"(koji je dugacak) je u tome sto "Kanibalov" kabl ima po pet pinova u prvom i trecem redu,a samo cetiri u drugom(na oba kraja),dok kraci kabl ima po pet pinova u sva tri reda.

 

Da li to ima nekakve veze,da ne nosim bez razloga  na reklamaciju?

 

Napominjem da je proradio sa kracim kablom,a kad sam ga zamenio sa duzim,takodje je radio.Kao da ga je onaj prvi pobudio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...