Jump to content


CD Recorderi


raptorvu

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aman, kakve veze imaju flacovi koji su dobijeni od mp3?Potpuno je bespredmetno o tome širiti temu.Ako se govori o kvalitetu nekog formata, jedino pravo poređenje može da se izvede ako se od istog Cda urade ripovi u flac i u mp3, tako metodom korišćenja ušne školjke spoznati razlike. Ako je to nemoguće, pametnije bi bilo da se batali ovaj sport, i ostane na nekoj mini liniji, tranzistoru, ili slušanju muzike sa mobilnog telefona.

Slazem se u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da ce MP3 za neku godinu u vecna lovista ali jos uvek to jako sporo ide. Pretpostavljam da ce sa sobom da povuce i Audio CD jer ko ce za godinu-dve kupovati disk kada na netu moze kupiti ili skinuti Hi-Res FLAC koji je boljeg kvaliteta? Mnogi FLAC vide  kao smrt samo MP3-a ali nije tako, odnece on jos po neku zrtvu.

 

I tu vlada ozbiljno Å¡arenilo.

Link to comment
Share on other sites

Da, otišli smo van teme. Jer tema nema ništa bitno bilo kome. Na PC-u dobiješ kvalitetno narezan disk ako znaš šta radiš.

Lossless formati nisu za diskusiju, osim dodatnih mogućnosti, koliko se dobro kompresuje, koliko je zahtevan za encode, koliko brzo radi decode, i hardverska/softverska podrška.
KVALITET ZVUKA SE NE DOVODI U PITANJE, IDENTIÄŒAN JE MEÄUSOBNO I SA NEKOMPRESOVANIM.

Lossy formati imaju razlike u kvalitetu, kao i potrebnom bit-rate za to da kvalitetno zvuÄi.

Elektronska muzika Äesto koristi MP3 sample-ove, tako da i ako nije lažni FLAC isto ti doÄ‘e.

High-res nije većeg kvaliteta, i treba ga koristiti samo ako je taj master najbolje urađen.

Imate programe za proveru da li je originalni FLAC, samo ubacite u program, i on će da izbaci.

Link to comment
Share on other sites

Hm, elektronska pravi kao probleme...

 

Test track:

Astral Projection - Kabalah

 

I nema dileme. ;)

Ah te 90-te... Kad bi samo danasnje generacije znale koliko jedna ovakva stvar na kaseti moze da usreci coveka... Jos ako pored Astrala imas dupli deck da presnimis bio si najpolupularniji u kraju :banana Normalno pre nego sto neka zenka dodje da joj da ga presnimis sve kasete od Balasevica, Merlina, Cole i ostalih sklanjas sa vidika hehe Sta su bila vremena coece...

Link to comment
Share on other sites

@ raptorvu

 

 Kopije na audio CD rezacima,licno,uvek su mi bolje zvucale,od kopija radjenih na Plextor SCASI,Teac SCASI, Plextor i Teac na brzinama 1-4X,Yamaha F1 (audio master)

Jedino Plextor Premium II je imao bolju kopiju

Ako imas dosta vremena i dovoljno plavih TDK for Audio diskova,neces pogresiti

PS

Svi diskovi rezani na audio CD rezacima,rade i dan danas

Link to comment
Share on other sites

@ raptorvu

 

 Kopije na audio CD rezacima,licno,uvek su mi bolje zvucale,od kopija radjenih na Plextor SCASI,Teac SCASI, Plextor i Teac na brzinama 1-4X,Yamaha F1 (audio master)

Jedino Plextor Premium II je imao bolju kopiju

Ako imas dosta vremena i dovoljno plavih TDK for Audio diskova,neces pogresiti

PS

Svi diskovi rezani na audio CD rezacima,rade i dan danas

Pozdrav!!!

Ma to sam pitao rođak!!!

Ali ovdje svi skrenuli s teme, i mislio sam da je tako i da tako mora biti ali sam tražio mišljenje ljudi koji su to sve isprobali, hehe

Probao sam Pioneer pržilice za PC i LG, Plextor mi je izmakao prije par godina, zamalo sam ga nabavio, trenutno je na PC-u nekakav model od LG ali mi je Pioneer 116-D puno kvalitetnije radio,jbg

Siguran sam da sve snimljeno na CD rec. bude kvalitetnije i dugotrajnije, ipak je to ureÄ‘aj koji nije jeftino napravljen i služi iskljuÄivo tome!!!

Trenutno imam diskove Sony audio premium i TDK zeleno plavih, teÅ¡ko sam ih nabavio ali imam joÅ¡ 20 u rezervi, i naravno na njih Äe ići neki originali ili neÅ¡to dobro Å¡to je rip sa originala u FLAC pa sa PC-a digitalnim coaxial ili optiÄkim kabelom spojim na CD-recorder i onda lagano i kvalitetno snimanje, he he

Hvala na savjetu i podršci!

Lijep pozdrav! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Mogu li ti Philips cd-recorderi da rade kao DACovi? Pre sve ga mislim na ovaj: https://www.kupujemprodajem.com/Philips-CDR770-Audio-CD-Recorder-18856839-oglas.htm. Bez ubaÄenog diska, naravno.

Pozdrav!

Nisam probao joÅ¡, nemam potrebe, odliÄno radi i kao player,cijeli je kvalitetno napravljen od mehanike pa nadalje!

Model 770 mi je izmakao , nisam imao priliku probati, mislim da je isto dobro napravljen kao i ovaj 870!

Potraži na stranim blogovima testove pa Äe sve biti jasnije!

Link to comment
Share on other sites

Mogu li ti Philips cd-recorderi da rade kao DACovi? Pre sve ga mislim na ovaj: https://www.kupujemprodajem.com/Philips-CDR770-Audio-CD-Recorder-18856839-oglas.htm. Bez ubaÄenog diska, naravno.

 

Bez ubaÄenog Audio CD-R ili Audio CD-RW FOR CONSUMER diska, ureÄ‘aj teÅ¡ko da će poslužiti kao DAC.

Čak i ako nabaviš neke CD-R diskove sa natpisom "Music" (Verbatim Music CD-R 80, n.pr.), uređaj će posle ubacivanja diska najverovatnije javiti OPCFAIL i neće ući u REC mode.

Izgleda da ako ispod logotipa za Ðudio CD (bilo Recordable ili ReWritable) ne piÅ¡e FOR CONSUMER (Å¡to je sluÄaj kod Verbatim Music CD-R 80 diska), PHILIPS-ovi CD rekorderi će neuspeÅ¡no odraditi OPC sa takvim diskovima i ureÄ‘aji neće služiti kao AD/DA konverteri.

A ti FOR CONSUMER diskovi se ne mogu naći u slobodnoj prodaji već skoro 15 godina...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
49 minuta ranije, picturesd said:
Narezao sam par diskova i cd plejer Revox B226 mi ih ne vidi. Zasto? Ranije rezane diskove cita bez problema. Koristim LiteON ekterni dvd rezac i program Toast na Macbook Pro racunaru. Ima li neko ideju?

Svi ti CD plejeri s kraja '80-tih/početka '90-tih uglavnom nisu u stanju da "pročitaju" CD-R diskove proizvedene u poslednjih par godina, bez obzira kojom brzinom oni bili rezani (mislim na CD-R diskove koji nemaju prefiks "Audio" ili "Music").

Izgleda da je kod ovih novijih tipova CD-R diskova korišćena tehnologija koju stari CD plejeri ne umeju da prepoznaju, pa ih zato i ne vide.

Probaj narezati (najmanjom mogućom brzinom koju ti rezač ponudi) jedan od "Verbatim Music CD-R" diskova, verujem da će ga Revox prepoznati...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, picturesd said:
Narezao sam par diskova i cd plejer Revox B226 mi ih ne vidi. Zasto? Ranije rezane diskove cita bez problema. Koristim LiteON ekterni dvd rezac i program Toast na Macbook Pro racunaru. Ima li neko ideju?

Prvo, nemoj da postuješ isto u više tema. Da li si rezao isti tip diskova na istom rezaču i istom brzinom kao i ranije?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Willi Studer said:

Prvo, nemoj da postuješ isto u više tema. Da li si rezao isti tip diskova na istom rezaču i istom brzinom kao i ranije?

Moja greska za dva ista posta. Izvinjavam se. Jesam, rezao sam na istom rezacu istom brzinom, najmanjom mogucom. Hvala na savetu i upozorenju Willi Studer. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
1 sat ranije, picturesd said:

Da li Revox B226 cita u potpunosti SACD (Super Audio Compact Disc) diskove ili ih "vidi" kao obicne CD-ove?

Nema tu u potpunosti - ili se format podupire ili pak ne...a CD pleyeri ne podupiru SACD format, pa ga skladno time uopšte ne "vide".

Ako si možda mislio na hibridni SACD - mada mislim, da nisi - on sastoji od dva sloja svaki sa svojim formatom (SACD i CD), pa će Revox "videti" onog kojeg podupire..."obični" CD.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, borchee said:

Nema tu u potpunosti - ili se format podupire ili pak ne...a CD pleyeri ne podupiru SACD format, pa ga skladno time uopšte ne "vide".

Ako si možda mislio na hibridni SACD - mada mislim, da nisi - on sastoji od dva sloja svaki sa svojim formatom (SACD i CD), pa će Revox "videti" onog kojeg podupire..."obični" CD.

Mislio sam na ovaj Pink Floyd disc. 

56250458_5a6fabcfa78c07-26393644Pink-Floyd---The-Dark-Side-Of-The-Moon-SACD-c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...