Jump to content


CD Recorderi


raptorvu

Recommended Posts

Lijep pozdrav !!!

Prije mjesec dana sam nabavio Philips CDR 870, u savršenom stanju!!!

Potraga za digital audio CD disc je trajala nekoliko dana, teško ih je naći u današnje doba.

Snima uredno i vrhunski, kopirao sam par originala i skroz sam zadovoljan snimkama, mislim da je to najkvalitetniji naÄin snimanja glazbe! 

Mislim da ni jedna pržilica na PC nije u stanju tako kvalitetno spržiti disc!

Kakva su vaša mišljenja o takvim uređajima???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Snima uredno i vrhunski, kopirao sam par originala i skroz sam zadovoljan snimkama, mislim da je to najkvalitetniji naÄin snimanja glazbe! 

Mislim da ni jedna pržilica na PC nije u stanju tako kvalitetno spržiti disc!

Kakva su vaša mišljenja o takvim uređajima???

 

Upravo tako.

 

Odlicna naprava za onoga ko slusa muziku sa rezanih cd-a.Ako imas nekog drugara sa velikom kolekcijom kvalitetnih cd-a,voljnog da ih pozajmi,eto radosti i uzivanja.

 

Da poduprem Dudea preved.gif

 

Možeš ga koristiti i kao zamenu za DAC, ukoliko slušaš muziku i sa PC-ja ili nekog drugog uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

nema nikakve razlike izmedju ovog rezaÄa i onog u kompjuteru tako da dragec daj se kontrolirat sve je to isto ,nareži isti cd na kompu i tom philipsu pa buÅ¡ videl jel ima razlike.

 

drugo kaj ti bum rekel a to je da li taj rezaÄ prepoznaje cd od 80 min ili one od 72 i tu ima razlike.

 

bog stari

Link to comment
Share on other sites

Imao sam jedan Filips, djubre neopevano, jedva sam našao disk koji će da reže, rezao ga je u realnom vremenu. Nije vredno truda, sve je to mnogo lakše sa programima na pc, a rezultat isti - garantujem !

Laseri su jako loši i greju se (bar kod ovog Filipsa), tako da je potrebno na nekim modelima staviti hladjenje. Moj sam maltene poklonio u zameni, samo da ga ne gledam. I da, bio je ispravan.

Link to comment
Share on other sites

Lijep pozdrav !!!

Prije mjesec dana sam nabavio Philips CDR 870, u savršenom stanju!!!

Potraga za digital audio CD disc je trajala nekoliko dana, teško ih je naći u današnje doba.

Snima uredno i vrhunski, kopirao sam par originala i skroz sam zadovoljan snimkama, mislim da je to najkvalitetniji naÄin snimanja glazbe! 

Mislim da ni jedna pržilica na PC nije u stanju tako kvalitetno spržiti disc!

Kakva su vaša mišljenja o takvim uređajima???

Ja sam imao cdr 777,covek od koga sam uzeo je isto pljuvao po njemu kao i u nekim postovima iznad...Razlike ima i to velike jer nemoze se uporediti audiofilski zvuk sa pc-om,to dodje isto kao za gurmane hamburger.Pc je dobar za svoje namene ali za kvalitetnu audio muziku ni blizu nemoze doci a ko tvrdi da moze,taj nek diskusuje o necem drugom u koje je siguran da se razume.Mene (a i mnogo druge koji su culi) je odusevio jer sam ja uzimao verbatimove prazne audio cd-ove koje su audiofilske po izgledu kao vinyl a ne kao one za pc,a i u ceni se mnogo razlikuju.Ja sam uglavnom sa audio kaseta snimao i nesto sa gramafona.Kvalitet zvuka je fantastican i za probu sam skinuo nesto sa interneta u neznam kakvom file-u koje je bilo neznam koliko Gb samo da bi uporedio neki album Michael Jacksona,i znaci za probu sam poslusao samo jednu pesmu i za diskusiju u opste nije bilo potrebe.Ali za to ti je stvarno potrebno vreme i da budes fanatik da verujes u to jer u protivnom ce te ubediti drugi sa pc.Ja dan danas slusam kasete koje zahtevaju vreme i paznje dok ih pripremas i snimas ali to je drugi svet u koje samo starija generacija veruje...ali analogija je analogija i taj cd rekorder sa kvalitetnim cd-ovima zna da pruzi veoma prijatno zadovoljstvo.Naravno to ti nista ne vredi ako ti je izvor za snimanje pc ili dvd ili mp3 i tako sve ostalo koje nije audiofilskog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Šta je onda Vaša preporuka za kvalitetno slušanje muzike ?

Koja postavka.

Ja trenutno imam pc na kome su mi izvor dac i asus xonar dx ali sam otvoren za nova istrživanja.

 

Ako ja dobro shvatam Vi pišete o CD plejeru kao superiornijem izvoru.

To mogu da prihvatim ako uzmem u obzir odsustvo softvera.

Ali kako je cd plejer bolji ako imamo greÅ¡ke u rezanju cd-a (ako nije original) greÅ¡ke u Äitanju (jer ne vrti dovoljno brzo disk već sam popunjava greÅ¡ke) ili pokretne djelove koji se napajaju Äesto sa istog napajanja kao i konverter na cd plejeru Å¡to je uslov za jitter ?

 

Da li se VaÅ¡a tvrdnja svodi samo na sluÅ¡anje ili postoji neki tehniÄki aspekt zbog koga bi oni koji tek grade sistem trebali ići ka cd plejeru a ne ka PC-u.

 

Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

Pozdravljam Vas.

Link to comment
Share on other sites

Posedujem i danas Marantz DR-17, takodjer stand-alone snimac, i ne mogu reci da nisam zadovoljan snimcima.

 

O paraleli ka PC-ju, valjda zavisi od kvaliteta samog rezaca. Ne mogu na tu temu nista reci, jer nisam probao rezati na vise od par CD-a na taj nacin... Rezultati su bili u svakom pogledu klasu ispod DR-17, mada istini za volju nije bio neki rezac (LG, valjda, jeftin).

 

Ono sto je svakako plus kod DR-17 je sto je isti i jako jako dobar plejer, prakticno radi se o CD-17 prve generacije s dodanim recording modulom...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao cdr 777,covek od koga sam uzeo je isto pljuvao po njemu kao i u nekim postovima iznad...Razlike ima i to velike jer nemoze se uporediti audiofilski zvuk sa pc-om,to dodje isto kao za gurmane hamburger.Pc je dobar za svoje namene ali za kvalitetnu audio muziku ni blizu nemoze doci a ko tvrdi da moze,taj nek diskusuje o necem drugom u koje je siguran da se razume.Mene (a i mnogo druge koji su culi) je odusevio jer sam ja uzimao verbatimove prazne audio cd-ove koje su audiofilske po izgledu kao vinyl a ne kao one za pc,a i u ceni se mnogo razlikuju.Ja sam uglavnom sa audio kaseta snimao i nesto sa gramafona.Kvalitet zvuka je fantastican i za probu sam skinuo nesto sa interneta u neznam kakvom file-u koje je bilo neznam koliko Gb samo da bi uporedio neki album Michael Jacksona,i znaci za probu sam poslusao samo jednu pesmu i za diskusiju u opste nije bilo potrebe.Ali za to ti je stvarno potrebno vreme i da budes fanatik da verujes u to jer u protivnom ce te ubediti drugi sa pc.Ja dan danas slusam kasete koje zahtevaju vreme i paznje dok ih pripremas i snimas ali to je drugi svet u koje samo starija generacija veruje...ali analogija je analogija i taj cd rekorder sa kvalitetnim cd-ovima zna da pruzi veoma prijatno zadovoljstvo.Naravno to ti nista ne vredi ako ti je izvor za snimanje pc ili dvd ili mp3 i tako sve ostalo koje nije audiofilskog kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Pozz, isto to i ja mislim, iskopirao sam neÅ¡to originala, naravno na digital audio cd, nema to veze sa kopiranjem na pc, koristio sam Sony audio premium cd, odliÄan zapis, osjeti se razlika, snimao sam i neÅ¡to sa pc povezan optiÄkim kabelom, odliÄno ispalo, a isti cd sam spržio i na kompu, ima razlike zu zvuku i to velike !!!

Ali svako radi po svom ukusu, ja imam vremena pa arhiviram glazbu za svoje potrebe kvalitetno, ako nekoga nesto drugo veseli neka tako rade, imam i minidisc, isto dobro zvući, a ovi cd- i za pc su obican drek, a toliko i kostaju !!!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao cdr 777,covek od koga sam uzeo je isto pljuvao po njemu kao i u nekim postovima iznad...Razlike ima i to velike jer nemoze se uporediti audiofilski zvuk sa pc-om,to dodje isto kao za gurmane hamburger.Pc je dobar za svoje namene ali za kvalitetnu audio muziku ni blizu nemoze doci a ko tvrdi da moze,taj nek diskusuje o necem drugom u koje je siguran da se razume.Mene (a i mnogo druge koji su culi) je odusevio jer sam ja uzimao verbatimove prazne audio cd-ove koje su audiofilske po izgledu kao vinyl a ne kao one za pc,a i u ceni se mnogo razlikuju.Ja sam uglavnom sa audio kaseta snimao i nesto sa gramafona.Kvalitet zvuka je fantastican i za probu sam skinuo nesto sa interneta u neznam kakvom file-u koje je bilo neznam koliko Gb samo da bi uporedio neki album Michael Jacksona,i znaci za probu sam poslusao samo jednu pesmu i za diskusiju u opste nije bilo potrebe.Ali za to ti je stvarno potrebno vreme i da budes fanatik da verujes u to jer u protivnom ce te ubediti drugi sa pc.Ja dan danas slusam kasete koje zahtevaju vreme i paznje dok ih pripremas i snimas ali to je drugi svet u koje samo starija generacija veruje...ali analogija je analogija i taj cd rekorder sa kvalitetnim cd-ovima zna da pruzi veoma prijatno zadovoljstvo.Naravno to ti nista ne vredi ako ti je izvor za snimanje pc ili dvd ili mp3 i tako sve ostalo koje nije audiofilskog kvaliteta.

Pozz, pa otprilike isto i ja radim, na isti naÄin sluÅ¡am i snimam glazbu, sve Å¡to si rekao stoji, ja isto snimam i sluÅ¡am kasete, sa pc snimim samo gdje je rip originala u Flac formatu, ove niže kompresirane formate ne koristim, a mp3 je od prvog dana zamiÅ¡ljen kao raÄunalni format a ne audiofilski, zato i zvuÄi jadno jer fali dvije trećine pjesme pod izgovorom da skida frekvencije koje ljudsko uho ne Äuje, a Å¡to stavlja u te praznine? he he i eto nepovezanosti i izobliÄenja zvuka !!! u potpunosti te razumijem !!! Hvala na vaÅ¡em miÅ¡ljenju !!!

Link to comment
Share on other sites

-a mp3 je od prvog dana zamiÅ¡ljen kao raÄunalni format a ne audiofilski, zato i zvuÄi jadno-

 

Moze jedno pitanje, dal si radio test na slepo, neki drugar recimo nasnimi na cd 10 flac pesama (pravi flac) i 10 mp3 320 kbps, pa ti da pogodis koja je koja? Sta mislis koliko bi imao pogodjenih od 20?

Link to comment
Share on other sites

Na mini liniji, ups cd resiveru vjerovatnoća za pogodjaj je minorna, ali, brate moj napaÄeni u tudžini, na naim kvalitetu reprodukcije, cenim, broj pogodaka bi se drastiÄno uvećao na 100%.

Da ne linkujem, kunu se da naim sa nižim bit rejtom ne saradjuje :D

Link to comment
Share on other sites

Na mini liniji, ups cd resiveru vjerovatnoća za pogodjaj je minorna, ali, brate moj napaÄeni u tudžini, na naim kvalitetu reprodukcije, cenim, broj pogodaka bi se drastiÄno uvećao na 100%.

Da ne linkujem, kunu se da naim sa nižim bit rejtom ne saradjuje :D

 

Edit: Uklonjene licne kvalifikacije, sledeci put sledi odgovarajuca sankcija.

 

Imas na netu mali milion foruma gde ljudi raspravljaju bas o tome, ukucas- difference between flac and mp3 320 kbps- pa da vidis sta kazu ljudi, evo proveri i sam. A mogao bi i licno na tvom mega,ultra,giga high end-u zvanom Naim  :1038: da testiras i sam. Mozda se i iznenadis.

 

Probao sam,ne samo na mom  cd resiveru vec na sledecem sistemu  Cd player Onkyo C-S5Vl, pojacalo Onkyo TX 8050, zvucnici Audio pro diamond v3 -i stvar je bila slicna, negde cujes razliku,negde nagadjas, nisi siguran a ima pesama gde ne cujes ama bas nikakvu razliku. Snimio sam cd sa razlicitim zanrovima muzike gde svaka pesma ide prvo u flac-u pa onda u mp3 320 kbps. Ali naravno to je samo obican Onkyo, tvoj Burm,pardon Naim cuje sve :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

UZVARB

 

Imas oho ho ljudi na netu koji govore upravo ovo sto i ti pises, ako mp3 320 kbps dolazi iz dobre produkcije on moze zvucati cak i bolje nego pravi Flac koji dolazi iz shit produkcije, tj da produkcija ima mnogo veci znacaj nego sto je razlika izmedju Flaca i mp3 320. Nikad nisam ripovao originalni CD u Flac i Mp3 320 i uporedjivao pa u vezi toga ne mogu da se izjasnim.

BTW, evo samo par natpisa sa neta.

 

-I did a double-blind test between 320kbps .mp3 and .alac for Oasis' "Wonderwall" and failed miserably. After many attempts, I could not discern any difference whatsoever. Obviously, the original recording quality has a major impact.-

 

On my desktop rig and home audio I can hear a difference in maybe one out of ten songs, probably depends on the level of the production and compression-

I would bet my house that no one here could differentiate between 320 mp3 and flac on a random selection of tracks.

Its easy to say "i can hear a difference" , its only when you attempt to prove it that suddenly it sounds the same

Link to comment
Share on other sites

Aj' sad neštto ozbiljno pitaj, za promjenu.

Na SVAKOM dobrom sistemu razlika je jasno i o'ma uoÄljiva.

Jesi probao? Na dobrom sistemu? Ako nisi mani se sadomazohizma. Idi igraj šah, to pretpostavljam ti bolje leži.

:thumbsup2

 slusao sam sve i svasta ali to znam da 95% medija na cd-ima su plasticnog i nekvalitetnog zvuka,a onih ostalih 5% sam slusao sa uredjaja cija cena skupa nadmasuje 10.000 evra.U ovim kombinacijama je bilo i mp3 ali da dodam da kod ovih ljudi u ovu kategoriju spada samo 320 kbps i to pod uslovom da su iskljucivo analognog izvora,i to posle slusaju sa nekog medija plejera (squeezbox) preko DAC-a.Ja isto gotivim cist analogni izvor jer tokom mnogo godina nisam naisao ni na jednu digitalnu mediju koja bi mi bila zadovoljavajuca po kvalitetu zvuka sem onih koje su pravljene po nacinu sa analognog izvora na mini disk ili cd rekorder.No ali sve u svemu svako zna svoje i svasta je moguce...a oni koji skupljaju postove sve ovo je nula i njima je kvalitet da kad gruva bas da se stakla tresu i da pisti visoki da ti usi probije,To je njihov kvalitet zvuka i oni to slusaju sa pc-a i mi audiofilisti to tako i postujemo jer je to njihov svet muzike i ne mesamo se u sve to,pa ako je moguce mislim da i mi zasluzujemo to postenje sa njihove strane.

Link to comment
Share on other sites

@Uzvarb, te neke osnovne stvari se podrazumijevaju.

@vilovnjak iz švecke, nisam imao namjeru da se natežem s tobom i za trenutak sam pomislio da si s vremenom poslušao nekoliko dobrih sistema. Pod dobrim mislim dobro uklopljenih i ne nužno skupih.

Opet se hvataš za svoje iskustvo koje ti daje za pravo (da li?) da ne samo polemišeš, već i namećeš svoj stav i mišljenje. Pozivaš se na kojekakve rrasprave po netu (opet).

Za tebe to u ovom trenutku možda i ima smisla jer nisi Äuo, doživio neÅ¡to drugo.

S druge strane, doživljavam te kao nekog ko dodje s vremena na vrijeme da provocira i diže tenzije, smišljeno naravno.

ZaÅ¡to ti je teÅ¡ko da odeÅ¡ do nekog dilera u Å vedskoj i da posluÅ¡aÅ¡ par postavki koje imaju u salonu? Traži da sastave i da ti puste da ÄujeÅ¡ neki budžet sistem tipa marantz ili rotel, a zatim i neÅ¡to kvalitetnije (rega recimo) i mnoge stvari će ti biti jasnije.

High-end možeÅ¡ a i ne moraÅ¡ da ÄujeÅ¡. A ako bi i to posluÅ¡ao ne bi se frljao ovako kao sad.

SrdaÄan pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Problem je Å¡to ovo nije tema o tome i Å¡to se uvodi veliki broj nepoznatih i relativizuje jedna vrlo prosta stvar.

Podrazumijeva se da su flac i mp3 uradjeni sa istog cd-a regularnog kvaliteta.

Problem je i Å¡to dotiÄni, iako je otvorio temu, svoje nedoumice Å¡iri na sve strane i inficira sve Å¡to dotakne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...