Jump to content


Flac i mp3 320


Ultravox

Recommended Posts

Sve je to lepo i to je „merenje“ i „theory“ ali Å¡ta ćemo sa „Äinjenicom“ da su ljudi Äuli drugaÄije? Ako se dobro sećam pominjane su vrednosti: 18708 i 17458/18500...  :1038: 

Sve je ovo prerano „otkriveno“, za rez na YT se zna već godinama ali se i dalje tvrdi da se lepo Äuju razlike... ;)

 

Možda nije loÅ¡e, pre komentara, ciljana dva reda teksta proÄitati s trunkom koncentracije. Ton koji se javlja na 18708 nije frekvencije 18708Hz, već viÅ¡estruko niže. Pravi siglal se, piÅ¡e, javlja tek na 15kHz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve je ovo prerano „otkriveno“, za rez na YT se zna već godinama ali se i dalje tvrdi da se lepo Äuju razlike... ;)

Ovo bi za ovaj test moglo u posebnu temu :type  Nisam koristio ni jedan program da pogledam gde je rezna frekvencija ali ton koji ja cujem pocinje negde iznad 17KHz dok od 16-16.5KHz pocinje i te kako da pisti Ako program pokazuje da YT reze na 15KHz onda slobodno uninstall :thumbsup2

 

@ Ultravox "Mozda sam ja sporomisleci al i dalje ne shvatam kako mozes cuti pistanje koje nije zvuk,tj sta onda jeste ako nije zvuk"

 

Najjednostavnije receno isti fazon kao kad na zvucniku koji ide do 50Hz pustis 20Hz test ton. Cujes "nesto" ali to nije zvuk vec kao neka vibracija u usima pa tako i ovde. Od nesto iznad 18KHz bukvalno kao pistanje u glavi ali jedva jedva cujno, od 17KHz krece zvuk koji se normalno cuje, a od 16.5KHz krece da pisti domacinski. 

 

Nego da se vratimo na temu. Pretrazivao sam net sinoc vise od dva sata i zaista osim Dnevnika Starog Momka nista isflekano da se nadje. Inace zanima me kolika je razlika kada uporedis te prave FLAC-ove sa ovim 320kb MP3 koje imas? Ukoliko nije velika (a ne moze da se nadje bolje) iz albuma izbaci te losije FLAC, a ubaci MP3 i zavrsis posao. Inace jel moze link na pp za taj album?

Link to comment
Share on other sites

Možda nije loÅ¡e, pre komentara, ciljana dva reda teksta proÄitati s trunkom koncentracije. Ton koji se javlja na 18708 nije frekvencije 18708Hz, već viÅ¡estruko niže. Pravi siglal se, piÅ¡e, javlja tek na 15kHz.

Sasvim se slažem sa podebljanim. Primenite to i odgovorite: Gde sam ja napisao Hz?

Za razliku od toga je stiglo i:

Nisam koristio ni jedan program da pogledam gde je rezna frekvencija ali ton koji ja cujem pocinje negde iznad 17KHz dok od 16-16.5KHz pocinje i te kako da pisti Ako program pokazuje da YT reze na 15KHz onda slobodno uninstall  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

A to tvoje ćereslo nema UBS prikljuÄak da ÄujeÅ¡ kako se neÅ¡to Äuje pre rezanja?!?

 

Ako nema, nareži na neki piši-briši disk pa preslušaj kako radi.

 

 Ja vec i radim to sto mi ti govoris a zelim da radim ono sto mi ti ne govoris. Znaci ne zelim da za cd od 15 pesama potrosim minimalno 20-30 minuta da bih video koja je pesma pravi Flac a koja laznjak vec bih voleo da to za par minuta umesto mene uradi neki program. Ako moze i ako takav postoji. A nije sigurno da moze i nije sigurno da postoji.

 

TECHNICSSS

 

Saljem ti link na pp a na toj stranici ne samo da imas mnoge Balas flac stvari vec isto to od milion drugih ex yu izvodjaca.

Link to comment
Share on other sites

Sada moram da branim Ziku (♫¤¤¤¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫) :D ,

prvi postovi su delovali tacno ovako kako su napisani:

 

Ja sam slusao video iznad i cujem zvuk na oko 15KHz (i ispod), iznad toga nista

18708, s prehladom. Malo neverovatno za moj uzrast.

Lakom prehladom.

Dalje je bilo mnogo zapetljanije za potpuno i tacno razumevanje sta se, gde i kako cuje :D :

 

Tu gde sam naveo se ukljuÄuje signal koji nije tako visoke frekvencije. Visina tona prvo opada, a onda raste od nekih 16500, da bi se na oko 15000 pojavio superponiran signal koji Äujem kao HF.

Link to comment
Share on other sites

Ovo bi za ovaj test moglo u posebnu temu   Nisam koristio ni jedan program da pogledam gde je rezna frekvencija ali ton koji ja cujem pocinje negde iznad 17KHz dok od 16-16.5KHz pocinje i te kako da pisti Ako program pokazuje da YT reze na 15KHz onda slobodno uninstall

Uninstall cega? :D

Programa za analizu?

Citati pazljivije ;) :

 

Ako slusate preko neke jeftinije integrisane zvucne kartice u kompjuteru,

imajte u vidu da mnoge od njih imaju razne zvucne artefakte u vidu aliasing-a/refleksija signala,

tako da ono sto se cuje mozda nema veze sa onim sto pise.

 

 

http://www.soundonsound.com/sos/jan06/articles/qa0106_2.htm

An alias occurs when a signal above half the sample rate is allowed into, or created within, a digital system. It's the anti-aliasing filter's job to limit the frequency range of the analogue signal prior to A-D conversion, so that the maximum frequency does not exceed half the sampling rate — the so-called Nyquist limit.

Aliasing can occur either because the anti-alias filter in the A-D converter (or in a sample-rate converter) isn't very good, or because the system has been overloaded. The latter case is the most common source of aliasing, because overloads result in the generation of high-frequency harmonics within the digital system itself (and after the anti-aliasing filter).

...bla bla bla...

...zakljucak:

In the simplistic example I've explained, we have ended up with aliases at 2kHz and 18kHz that have no obvious musical relationship to the 10kHz source.

This is why overloading a digital system sounds so nasty in comparison to overloading an analogue system.

 

 

Dakle, integrusa u vasem PC-u moze proizvesti signal kojeg uopste nema u originalnom fajlu.

Koliko ti parazitski signali mogu stvarno biti cujni, verovatno zavisi od kvaliteta iste.

 

Otprilike ovako moze izgledati odnos izmedju originalnog cistog signala (prva slika)

i istog takvog zagadjenog refleksijama (druga slika):

 

Live911.png

 

AdobeMC.png

Link to comment
Share on other sites

Sada moram da branim Ziku (♫¤¤¤¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫) :D ,

prvi postovi su delovali tacno ovako kako su napisani:

 

Dalje je bilo mnogo zapetljanije za potpuno i tacno razumevanje sta se, gde i kako cuje :D :

 

 

Bespotrebno advokatiÅ¡eÅ¡. U prvim postovima se oseća humorna nota, a tamo gde je postalo zapetljanije je opis onoga Å¡ta se Äulo.

 

Citiram i par kasnijih postova:

 

Tu gde sam naveo (18708) se ukljuÄuje signal koji nije tako visoke frekvencije. Visina tona prvo opada, a onda raste od nekih 16500, da bi se na oko 15000 pojavio superponiran signal koji Äujem kao HF.

 

Izgleda da pomenuti uvodni signal, koji je u granicama svaÄijeg opsega, ne Äuju svi. UkljuÄuje se naglo i razvija na opisani naÄin. Možda je u pitanju neko podeÅ¡avanje u mom kompjuteru. Koristim integralnu. Signal zvuÄno liÄi na aliasing, mada ne znam ima li takvo tumaÄenje ovde ikakvog smisla.

 

Na ovo si i sam reagovao potvrdom moje neobavezujuće pretpostavke. Ni posle svega toga gospodin klijent nisu uspeli da se savadaju.

Link to comment
Share on other sites

Ni posle svega toga gospodin klijent nisu uspeli da se savadaju.

Evo, dvaput sam (pažljivo) proÄitao i ne uspeh da razumem...

Naravno, da ne bi bilo nesporazuma: Å¡ala...  :wave2

Mada, kad bolje razmislim, i dalje ne razumem... ;)

 

Sada moram da branim Ziku (♫¤¤¤¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫)  :D

Kucnuo je i taj Äas, da ne kažem da je dogorelo do nokata... ;)

ãã‚„  :wave2 from â™«Â¤Â¤Â¤Â¤ ಠ_ಠ ¤¤¤¤♫

Link to comment
Share on other sites

Uninstall cega? :D

Programa za analizu?

Citati pazljivije ;) :

 

 

 

http://www.soundonsound.com/sos/jan06/articles/qa0106_2.htm

An alias occurs when a signal above half the sample rate is allowed into, or created within, a digital system. It's the anti-aliasing filter's job to limit the frequency range of the analogue signal prior to A-D conversion, so that the maximum frequency does not exceed half the sampling rate — the so-called Nyquist limit.

Aliasing can occur either because the anti-alias filter in the A-D converter (or in a sample-rate converter) isn't very good, or because the system has been overloaded. The latter case is the most common source of aliasing, because overloads result in the generation of high-frequency harmonics within the digital system itself (and after the anti-aliasing filter).

...bla bla bla...

...zakljucak:

In the simplistic example I've explained, we have ended up with aliases at 2kHz and 18kHz that have no obvious musical relationship to the 10kHz source.

This is why overloading a digital system sounds so nasty in comparison to overloading an analogue system.

 

 

Dakle, integrusa u vasem PC-u moze proizvesti signal kojeg uopste nema u originalnom fajlu.

Koliko ti parazitski signali mogu stvarno biti cujni, verovatno zavisi od kvaliteta iste.

 

Otprilike ovako moze izgledati odnos izmedju originalnog cistog signala (prva slika)

i istog takvog zagadjenog refleksijama (druga slika):

 

Live911.png

 

AdobeMC.png

Procitah ovo ali i dalje nesto ne razumem. Svrha testa je da se na neki nacin utvrdi koliko je cuje uho osetljivo na visoke frekvencije i dali ih cuje. Turbo dobio neverovatan rezultat i ja probao i bio malo losiji. I sad jedan kaze da je test netacan, drugi kaze da tamo ne pise Hz (meni bas ono lici kao Hz ali mozda me oci varaju), treci kaze nema nista u snimku iznad 15KHz, a cetvrti kaze da je to zbog lose zvucne koja sama proizvodi neki signal koji cujem. Bez obzira na to jasno se cuje zvuk od nesto iznad 17KHz pa na dole. Test sam cisto iz radoznalosti malo pre probao kod drugara na nekoj starijoj Creative (ne znam oznaku) i novijoj Asus Xonar Essence STX koju koristi zbog internet radia i na obe krece zvuk slicno kao i kod mene. Zvucnici su neki stariji aktivni monitori od Yamahe pojacani na 25%, EQ je standardno flat. 

Link to comment
Share on other sites

Probao sam i na ćerkinom kompjuteru. Isto integralna kartica, ali novija maÅ¡ina. Nema uvodnog zvuka. Obe ćerke i ja smo Äuli poÄetak na oko 15500.

 

Technicssss, siguran sam da ÄujeÅ¡ to Å¡to kažeÅ¡, ali se gotovo sigurno ne radi o frekvencujama koje pokazuje skala. Mislim da ono Å¡to se deÅ¡ava iznad 15-16000 ne može da posluži za poreÄ‘enje jer je povezano s individualnom reakcijom hardvera ili možda nekim podeÅ¡avanjem. 18kHz sam Äuo pre 10-15 godina tokom igranja s nekim test CD-om na Nomimasenovom sistemu. LiÄi na zujanje u glavi koje Äisti uÅ¡i. LakÅ¡e se oseti kada se iskljuÄi nego kada se ukljuÄi. Vrlo sliÄno tvom opisu.

Link to comment
Share on other sites

Ooo ružo, zar opet? :D

Mini linija i mp3 - keva!

 

Izvinjavam se moderaciji na malom offu. Posto je ovde vec dosta puta iznoseno kako su svi cd resiveri od par stotina eura ustvari "mini linije" i da sve one zvuce kao "kante", evo nesto na sta sam naleteo na netu. Rec je o saradnji gurua hi end hi-fi-a Marc Levinsona sa kompanijom LG gde ih je on naucio kako se za male pare pravi odlican zvuk.

 

At that time, LG offered me a contract to be chief sound adviser and help upgrade the sound quality in its audio products, TVs, home theater systems, mobile phones, anything with audio. In particular, I'm proud of the FB-163, a compact music system with CD, DVD, AM/FM, power amp, and speakers, all for $250. People remarked on how natural and appealing the sound was. I felt we were making a contribution to the music community by providing a low-cost way for music to come to life."

fb-163.jpg

The LG FB-163 compact audio system

How did Levinson achieve increased performance in such an inexpensive product? "I used my knowledge of electronics and speakers. It was a holistic approach—speaker cabinets, electronics, DSP.

Ceo clanak na http://www.hometheat...sic-part-1.html

 

Znaci, ja u kuci imam produkt ruku i mozga gosn Levinsona i to sve za par stotina evrica. Malo je reci da sam ponosan. :listen

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se moderaciji na malom offu. Posto je ovde vec dosta puta iznoseno kako su svi cd resiveri od par stotina eura ustvari "mini linije" i da sve one zvuce kao "kante", evo nesto na sta sam naleteo na netu. Rec je o saradnji gurua hi end hi-fi-a Marc Levinsona sa kompanijom LG gde ih je on naucio kako se za male pare pravi odlican zvuk.

At that time, LG offered me a contract to be chief sound adviser and help upgrade the sound quality in its audio products, TVs, home theater systems, mobile phones, anything with audio. In particular, I'm proud of the FB-163, a compact music system with CD, DVD, AM/FM, power amp, and speakers, all for $250. People remarked on how natural and appealing the sound was. I felt we were making a contribution to the music community by providing a low-cost way for music to come to life."

fb-163.jpg

The LG FB-163 compact audio system

How did Levinson achieve increased performance in such an inexpensive product? "I used my knowledge of electronics and speakers. It was a holistic approach—speaker cabinets, electronics, DSP.

Ceo clanak na http://www.hometheat...sic-part-1.html

Znaci, ja u kuci imam produkt ruku i mozga gosn Levinsona i to sve za par stotina evrica. Malo je reci da sam ponosan. :listen

Ja sam cuo ovakvu liniju. Prvo sto mi je privuklo paznju je klasican visokotonac sa svilenom membranom. Kompetan zvuk je vise nego dobar. Pricamo o mini liniji koja koliko god da se sprdali sa brendom i formom radi odlicno.

Naravno da to nije vrhunski zvuk nekog sistema od par hiljada eur...ali nesto sto vlasniku moze pruziti vise zabave od konkurencije.

Da ta mini linija je svirala u decijoj igraonici, prostoru poprilicno velikih dimenzija. Bas je naravno bio slab, al bio bi i od mnogo vecih kutija u dobrih 70kvadratnih metara.

Link to comment
Share on other sites

Ma, brate, nije problem u mini liniji. I ja imam mini liniju u djeÄjoj sobi i Å¡teta Å¡to se nisam sjetio pa da je ÄujeÅ¡. Zvuk sasvim fin. Ali i na njoj se Äuje razlika izmedju mp3 i flac-a sa laptopa.

Problem je Å¡to se glorifikuje taj zvuk kao zvuk 80 - 90% high - end zvuka, Å¡to je sumanuto.

Ako se nema reper, to zna zaista fino da zvuÄi, ali direktno poredjenje sa dobro uklopljenim sistemom nema smisla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...