Jump to content


Flac i mp3 320


Ultravox

Recommended Posts

 

Hvala..Za neke od ovih programa sam cuo i ranije. Medjutim ovde imam par problema, Prilikom pokusaja skidanja Spectra i Tau analyzera,moj antivirusni Avast me obavestava da je rec o sumnjivim fajlovima i preporucuje mi stopiranje lodovanja i brisanje. Za sada sam ga poslusao tj nisam lodovao te programe. Kad je rec o algoritmu,ja te formule ne kacim,pogotovo ne na engleskom. I na kraju auCDtect task manager. Njega sam evo i juce pre tvog posta pokusao skinuti ali ne ide. Pojavljuje se error celo vreme kada pritisnem tipku download,tj evo sta pise-an error occurred while processing this directiv

 

NSHAPPY

 

Da Balasevic. Bio sam vrlo rad da kupim original CD-ove gde su pesme Starim,Nevernik,Gorki badem,Kad odem... ali zaista ih ne mogu naci.Evo pocetkom decembra sam bio dole kod nas i trazio sam ali bezuspesno.Doduse Uzice je mali grad i verovatno bih nasao u BG ali ko ce ici tamo samo zbog cd-ova. Ali stvar je principijelne prirode, sasvim slucajno je ovaj put rec o Balashu tj da njegov mp3 320 kbps svira bolje nego navodni flac, ali to vazi i za mnoge druge navodne flac-ove koji zvuce ko mp3 128, tj teski su krs. U tom smislu me zanimala preporuka za program koji prepoznaje laznjake ali vidim da je stvar prilicno komplikovana, cak sam citao da 2 programa koja analiziraju flac muziku pokazu kontrarezultate tj prvi da je lossless a drugi da je lossy. Izgleda da cu ipak morati jedino da se orijentisem na sopstvene ushi...

 

PROPHET

 

Ne razumem te tacno, MP3 i ne moze da zvuci bolje od pravog FLAC-a jer MP3 nije lossless. Mp3 po definiciji uvek mora zvucati losije od pravog FLACA jer pravi FLAC ima isti kvalitet kao originalni CD. To je teorija. A u praksi se desava da neki mp3 320 kbps zvuce odlicno a neki FLAC-ovi jadno i nikako, sto ce reci da su ili laznjaci ili kopije uzasno loseg izvora zvuka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I ja sam imao par slicnih situacija ali nisam proveravao dali su ti FLAC fajlovi lazni vec sam potrazio drugaciju verziju tog istog albuma i resio problem. Ima razlicitih ripova koji bez obzira na velicinu mogu primetno da variraju u kvalitetu. Znam da je Djoleta jako tesko naci isflakanog ali dali si mozda na netu potrazio neku drugu verziju tog albuma koji imas?

Link to comment
Share on other sites

Djoleta ne da nije lako naci u Flacu (bio on pravi ili lazni) nego je ekstremno,ekstremno tesko. Jedino je CD Dnevnik starog momka relativno lako dostupan a i Flac je stvarno Flac. sve je hrskavo,siroko i duboko, odlican kvalitet.

Sve ovo drugo je jako,jako tesko, i mada bih ja voleo imati original CD-ove,eto prinudjen sam da jurim na netu i zamisli moje odusevljenje kad sam konacno nasao.Jedna ruska stranica, mislim da je zabranjeno postavljanje piratskih linkova pa ne smem ovde da napisem. No to nije ni bitno, i ovaj mp3 320 kbps je sasvim ok a i nisu svi Flac laznjaci. Mislim inace da je onaj Lossless audio checker sasvim koristan program za analizu.

BTW, ne znam dal je neko postirao ranije,jeste li probali ovaj zanimljiv slusni test, o stanju nasih usiju, dal smo gluvi,polugluvi il sta god:)

 

Link to comment
Share on other sites

Djoleta ne da nije lako naci u Flacu (bio on pravi ili lazni) nego je ekstremno,ekstremno tesko. Jedino je CD Dnevnik starog momka relativno lako dostupan a i Flac je stvarno Flac. sve je hrskavo,siroko i duboko, odlican kvalitet.

Sve ovo drugo je jako,jako tesko, i mada bih ja voleo imati original CD-ove,eto prinudjen sam da jurim na netu i zamisli moje odusevljenje kad sam konacno nasao.Jedna ruska stranica, mislim da je zabranjeno postavljanje piratskih linkova pa ne smem ovde da napisem. No to nije ni bitno, i ovaj mp3 320 kbps je sasvim ok a i nisu svi Flac laznjaci. Mislim inace da je onaj Lossless audio checker sasvim koristan program za analizu.

BTW, ne znam dal je neko postirao ranije,jeste li probali ovaj zanimljiv slusni test, o stanju nasih usiju, dal smo gluvi,polugluvi il sta god:)

 

17458 moj rezultat, pustio sam na Logitech Z3 pojacani na 30% snage, a zvuk u windowsu na 66%. Negde na 18500 se cuje kao pocetak nekog pistanja u glavi ali ga ne cujem kao zvuk, to krece od 17500. Nije moguce da samo ja i Turbo cujemo iznad 17K.

Link to comment
Share on other sites

Malo da se vratim na temu...

 

Ultravox, ako se neki FLAC loÅ¡e Äuje, prosto ga ubriÅ¡i i traži novi fajl. Ne zamaraj se "zaÅ¡to se FLAC Äuje loÅ¡e a MP3 dobro". Ako se Äuje loÅ¡e, uraÄ‘en je sa loÅ¡eg izvora ili je loÅ¡e napravljen. BriÅ¡i ga i traži dalje. Ili kupi original.

 

Å to se tiÄe originalnih Äoletovih albuma, ne znam da li joÅ¡ radi ona radnjica kod njega u kući, zvala se "Svitac". Tamo je bilo novijih albuma na CD-ima. Ne znam za starije. Svojevremeno mi je Äole liÄno prodao "Na posletku".

 

...moram se prošetati tamo da vidim da li to još radi...

Link to comment
Share on other sites

NaiÅ¡ao sam na podatak da YouTube seÄe na 16kHz, Å¡to će reći da iznad toga niÅ¡ta ne bi trebalo da se Äuje.

 

Tu gde sam naveo (18708) se ukljuÄuje signal koji nije tako visoke frekvencije. Visina tona prvo opada, a onda raste od nekih 16500, da bi se na oko 15000 pojavio superponiran signal koji Äujem kao HF.

 

Izgleda da pomenuti uvodni signal, koji je u granicama svaÄijeg opsega, ne Äuju svi. UkljuÄuje se naglo i razvija na opisani naÄin. Možda je u pitanju neko podeÅ¡avanje u mom kompjuteru. Koristim integralnu. Signal zvuÄno liÄi na aliasing, mada ne znam ima li takvo tumaÄenje ovde ikakvog smisla.

Link to comment
Share on other sites

Nshappy

Logicki zboris jer ja vec i radim tako ali to mi stvara probleme.Zasto? Zato sto ja muziku ne slusam na compu vec na cd resiveru jer je razlika u kvalitetu zvuka velika.Znaci lodujem npr Balasov album i onda odmah narezem i uzivam u sobi.Ali ne mogu da uzivam ako je prva pesma pravi Flac a vec druga zvuci ko mp3 64kbps.Takav cd idé odmah u kantu. Znaci ja moram da proverim pre rezanja.To sto se desava da na jednom cd-u postoji i pravi i lazni Flac cini proveru jos zamornijom plus to sto na compu ne cujem toliku razliku kao na cd resiveru.

E tu bi super legao jedan program koji za par minuta potpuno pouzdano odvoji zito od kukolja.Znaci problem je prakticne prirode,usteda vremena,a ne filozofske tj da ja mozgam a zasto a zbog cega,a cemu sve to...

PS Bilo bi cool kad bi Djole slucajno imao neku stranicu gde legalno, uz placanje,mogu da se loduju svi njegovi Cd-ovi.To bi bilo lepo.

Link to comment
Share on other sites

Testiram sluh svake godine. Test ide do dvanaest ili 16 kHz, nisam siguran (proveriću ako uspem da nadjem rezultate). No, sama visina frekvencija nije toliko bitna, mis'im, ako i uspem da Äujem 17kHz, sumnjam da bih u realnoj situaciji mogao da taj zvuk razlikujem od 16 kHz. No, na testu se posebno meri odziv levog i desnog uva. Interesantno je da rezultati ne budu isti, odnosno, kod mene, bar, postoje mala odstupanja. Ne Äujemo isto na oba uveta. Å ta mislite, koliko to utiÄe kad analiziramo zvuÄnu sliku nekog hifi sistema.

Link to comment
Share on other sites

NaiÅ¡ao sam na podatak da YouTube seÄe na 16kHz, Å¡to će reći da iznad toga niÅ¡ta ne bi trebalo da se Äuje.

Ovaj konkretan Youtoube video sa testom je odsecen na 15kHz.

Ako slusate preko neke jeftinije integrisane zvucne kartice u kompjuteru, imajte u vidu da mnoge od njih imaju razne zvucne artefakte u vidu aliasing-a/refleksija signala,

tako da ono sto se cuje mozda nema veze sa onim sto pise.

Upravo uradih analizu spektra ovog videa (originalni video skinut na HDD i otvoren u Izotope-u), jasno je vidljiv rez na 15kHz:

(klik za vecu sliku)

 

post-8784-0-60227100-1420464000_thumb.jp

 

post-8784-0-93322000-1420463998_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Ovaj konkretan Youtoube video sa testom je odsecen na 15kHz.

Ako slusate preko neke jeftinije integrisane zvucne kartice u kompjuteru, imajte u vidu da mnoge od njih imaju razne zvucne artefakte u vidu aliasing-a/refleksija signala,

tako da ono sto se cuje mozda nema veze sa onim sto pise.

Upravo uradih analizu spektra ovog videa (originalni video skinut na HDD i otvoren u Izotope-u), jasno je vidljiv rez na 15kHz:

(klik za vecu sliku)

 

attachicon.gifScreen-Shot-2015-01-05-at-2.00.12-PMcrop.jpg

 

attachicon.gifScreen-Shot-2015-01-05-at-2.00.12-PM.jpg

Sve je to lepo i to je „merenje“ i „theory“ ali Å¡ta ćemo sa „Äinjenicom“ da su ljudi Äuli drugaÄije? Ako se dobro sećam pominjane su vrednosti: 18708 i 17458/18500...  :1038: 

Sve je ovo prerano „otkriveno“, za rez na YT se zna već godinama ali se i dalje tvrdi da se lepo Äuju razlike... ;)

Link to comment
Share on other sites

Nshappy

Logicki zboris jer ja vec i radim tako ali to mi stvara probleme.Zasto? Zato sto ja muziku ne slusam na compu vec na cd resiveru jer je razlika u kvalitetu zvuka velika.Znaci lodujem npr Balasov album i onda odmah narezem i uzivam u sobi.Ali ne mogu da uzivam ako je prva pesma pravi Flac a vec druga zvuci ko mp3 64kbps.Takav cd idé odmah u kantu. Znaci ja moram da proverim pre rezanja.To sto se desava da na jednom cd-u postoji i pravi i lazni Flac cini proveru jos zamornijom plus to sto na compu ne cujem toliku razliku kao na cd resiveru.

E tu bi super legao jedan program koji za par minuta potpuno pouzdano odvoji zito od kukolja.Znaci problem je prakticne prirode,usteda vremena,a ne filozofske tj da ja mozgam a zasto a zbog cega,a cemu sve to...

PS Bilo bi cool kad bi Djole slucajno imao neku stranicu gde legalno, uz placanje,mogu da se loduju svi njegovi Cd-ovi.To bi bilo lepo.

 

A to tvoje ćereslo nema UBS prikljuÄak da ÄujeÅ¡ kako se neÅ¡to Äuje pre rezanja?!?

 

Ako nema, nareži na neki piši-briši disk pa preslušaj kako radi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...