Jump to content


Flac i mp3 320


Ultravox

Recommended Posts

Ovako, imam jedan CD sa djolovim hitovima u flacu i jedan u mp3 320 kbps. Sokirao sam se kad sam cuo prvu pesmu-Kad odem - a da je razlika bila ogromna u korist mp3 320. Kako je to moguce? Dal to znaci da je flacbio lazni flac,maskirani mp3 128 npr ili slicno? U tom slucaju pretpostavljam da postoje programi koji proveravaju dal je flac zaista flac.Neka preporuka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve su teme prezvakane i sve su pesme vec ispevane.Sad je u toku takmicenje ko bolje iskopira a da ge ne uhvate  :roll:

Postavio sam normalno pitanje na odgovarajucem podforumu.Sigurno je o tome bilo reci i ranije ali eto nisam mogao pronaci. Da se ne bih zlopatio sa internetom i engleskim, postavio sam pitanje ovde,Boze moj

Reakcija je u skladu sa pisanjem mnogih forumasa da se ovaj forum pretvorio u nesto agresivno i negativno, steciste lose atmosfere...to vidim sad i sam.

To sto ja imam se zove cd resiver sa zvucnicima. Tako pise i na njemu. Po euru cene,svira kao zmaj,vrh vrhova. To sto mu je pojacalo d klase pa nije vreo kao pegla posle sat vremena slusanja, sto ne tezi 50 kg  i sto ne kosta 10 000 eura,da bih mogao kao neki da se hvalim ovde na forumu-sazaljevam slucaj,mene to ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

Daj nemo' si nakraj srca!
Tozi danas druga cakra nije u ravnotezi, a evo meni danas sve ovce na broju.

Ako je tebi to vrh ti si srecan covek i ja ti zavidim, posto ja nikad nisam skroz zadovoljan.

 

Vec rekoh verovatno je lazno napakovan FLAC, ali ajde, sacekajmo jos malo da se javi jos neko.

Uzivaj u tome sto imas i sve najbolje.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Pa da,mora biti da je lazni Flac, gledao sam i na netu, ali engleski mi nije perfektan, tako da ne mogu da pohvatam ono sto pisu o sistemu odredjivanja sta je pravi a sta lazni Flac.Uvek je to lakse skaciti na maternjem jeziku,naravno.

Sto se tice toga da ti nikad nisi skroz zadovoljan... Pa to ti je strast i nema toliko veze sa razumom koliko sa emocijama. Od toga proizvodjaci hi fi opreme zive. Da rangiramo kvalitet zvuka od 1 do 100... Ako imas neki obicni cd resiver koji kosta par stotina eura a svira npr za 80 a na drugoj strani neki  separate hi fi  sistem od 10 000 eura a koji svira za 90-95, onda je heb ga,meni cd resiver prava kupovina a taj preskupi sistem pogresan izbor... Ali em je to strast, em zadovoljava ljudsku sujetu tj patkometriju,znas ono- moj je veci i bolji od tvog-, sto se da primetiti i na ovom forumu...

Sve najbolje i tebi zelim.

Link to comment
Share on other sites

Pa da,mora biti da je lazni Flac, gledao sam i na netu, ali engleski mi nije perfektan, tako da ne mogu da pohvatam ono sto pisu o sistemu odredjivanja sta je pravi a sta lazni Flac.Uvek je to lakse skaciti na maternjem jeziku,naravno.

Sto se tice toga da ti nikad nisi skroz zadovoljan... Pa to ti je strast i nema toliko veze sa razumom koliko sa emocijama. Od toga proizvodjaci hi fi opreme zive. Da rangiramo kvalitet zvuka od 1 do 100... Ako imas neki obicni cd resiver koji kosta par stotina eura a svira npr za 80 a na drugoj strani neki  separate hi fi  sistem od 10 000 eura a koji svira za 90-95, onda je heb ga,meni cd resiver prava kupovina a taj preskupi sistem pogresan izbor... Ali em je to strast, em zadovoljava ljudsku sujetu tj patkometriju,znas ono- moj je veci i bolji od tvog-, sto se da primetiti i na ovom forumu...

Sve najbolje i tebi zelim.

VeliÄina nije bitna!.... Tako kažu..

Link to comment
Share on other sites

Dobri i poÅ¡teni Ultravox, loÅ¡e ti to rangiraÅ¡. Ali, za tebe je to keva i taÄka!

 

S obzirom na obzir, bez obzira na sve, Äak i ako, premda, možda eventualno... mp3 i mini linija, ma kako je ti zvao, ako su za tebe hifa, sve u redu...

 

Teras me da na topiku o laznom flacu,pricamo o cd resiverima i "pravom" hifi-ju,rizikujuci da nam cika moderatori izvuku ushi. Nije to lepo da znas.

Neki, ne svi vec neki,moderni cd resiveri jesu hi fi, ma kako se vremesnim ljubiteljima zagrejanih"tenkova" od 100 kg dizala proredjena kosa na glavi od toga. Cd resiver koji ja imam mogu po zvuku (original CD ili Flac) porediti sa Denon Dm39 cd resiverom ili Onkyo CS 555 cd resiverom,otprilike.Za mene a i za mnoge druge to jeste hi fi entri level i to je to.Recenzije za Denon i Onkyo, kao i za moj LG su pune hvale kao npr ovde http://www.whathifi.com/denon/d-m39dab/reviewili ovde http://www.areadvd.de/hardware/2012/onkyo_cs555dab.shtml ili ovde http://torg.mail.ru/review/goods/minisystems/lg-xa146-id1690327/.

I da se razumemo, nemam ja nista protiv sto ti tj vi dajete na hiljade eura da bi vam sistem bio kvalitetniji za 2,8 ili 3,9% . I ja sam kao sahista tako stalno kupovao nove programe koji su bili za koji procenat bolji od prethodnih pa sam nakon 5-6 kupljenih programa shvatio da je to cista budalastina jer i onaj prvi kupljeni priogram (Chess tiger 14) mene razvaljuje a bogami moze i velemajstore. Ista stvar sa beskonacnim trazenjem "savrsenog zvuka". Ko to shvati,shvatio je...

 

PS Ne bih vise o ovome. O programima za lazni flac mozemo.

Link to comment
Share on other sites

Edit: Vratite se zadatoj temi.

 


ZVEROGUSTER

 

Ja sam ga kupio na rasprodaji,kao izlazeci model, prava cena mu je bila oko 250 e a sad ga uglavnom nema.Na ovoj svedskoj stranici koja poredi cene elektronike http://www.prisjakt.nu/produkt.php?p=1120179&gclid=CLOw7560-MICFST3cgodTHUAAQ-pise da ima da se kupi za 4601 svedskih kruna a to je preko 460 eura.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, imam jedan CD sa djolovim hitovima u flacu i jedan u mp3 320 kbps. Sokirao sam se kad sam cuo prvu pesmu-Kad odem - a da je razlika bila ogromna u korist mp3 320. Kako je to moguce? Dal to znaci da je flacbio lazni flac,maskirani mp3 128 npr ili slicno? U tom slucaju pretpostavljam da postoje programi koji proveravaju dal je flac zaista flac.Neka preporuka?

Lossless Audio Checker

http://losslessaudiochecker.com

Link to comment
Share on other sites

Kolike su velicine ta dva fajla?

 

Pozdrav Misa

 

Najzad. Mp3 320 kbps je 13,6 MB a ovaj navodni Flac je 32,7MB.  S tim sto Mp3 zvuci dosta bolje,sto nikako ne bi smelo biti.

 

Hvala Nino,odmah cu ga isprobati.

 

PS Evo isprobao sam ceo folder sa 15 pesama. Za 5 pesama pise lossless a za 10 cutoff. Jel to znaci da su 5 pravi flac a 10 lazni flac tj  mp3?

Link to comment
Share on other sites

E heb ga, tek sad ne shvatam.Evo, reci mi konkretno u slucaju ovog foldera sa Djoletom. 10 pesama su cutoff a 5 lossless. Medju tim sto je cutoff se nalazi i pesma- Kad odem- koja zvuci jasno losije nego ista pesma u mp3 320 kbps.

Kakav onda zakljucak mogu da izvucem u vezi analize Lossless Audio checkera? Koliko je onda on uopste upotrebljiv tj koristan?

Link to comment
Share on other sites

Jel prićaÅ¡ o ÄorÄ‘u BalaÅ¡eviću?

 

Prvo je pitanje od Äega su uopÅ¡te pravljeni taj FLAC i taj MP3. Äole je izdavan na sve strane, a '90-ih je bilo i "Bugarskih" izdanja, ponekad oÄajno uraÄ‘enih, ko zna sa Äega skinutih "mastera", i kako obraÄ‘enih (jer ti bugarski "izdavaÄi" su Äesto od nekih MP3-jeva pravili i masovno prodavali audio CD). Ponekad se njihov pirat Äuo oÄajno, iako je vrhunski original mogao da se kupi u svakom marketu na zapadu. Neki albumi U2 npr. A s' vremena na vreme su muziku skidali sa ploÄa, radili neku obradu te onda izdavali CD. Haustor koji se prvi pojavio na CD-u je skinut sa ploÄe (on i nije zvuÄao tako loÅ¡e).

 

Ako je neko taj tvoj FLAC skinuo sa tako nekog levog izvora, onda imaÅ¡ to Å¡to imaÅ¡. A MP3 možda uraÄ‘en sa nekog zvaniÄnog kasnijeg reizdanja. BalaÅ¡ević je kasnije (dal' on sam, dal Jugoton, dal' PGP) radio reizdanja svojih albuma, uraÄ‘ena sa studijskih mastera, i to zvuÄi sasvim korektno.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, imam jedan CD sa djolovim hitovima u flacu i jedan u mp3 320 kbps. Sokirao sam se kad sam cuo prvu pesmu-Kad odem - a da je razlika bila ogromna u korist mp3 320. Kako je to moguce? Dal to znaci da je flacbio lazni flac,maskirani mp3 128 npr ili slicno? U tom slucaju pretpostavljam da postoje programi koji proveravaju dal je flac zaista flac.Neka preporuka?

Ukoliko želiÅ¡ da napraviÅ¡ relevantno poreÄ‘enje moraÅ¡ da posedujeÅ¡ originalni CD i sam napraviÅ¡ ripove koristeći pravilno podeÅ¡en(e) program(e).  Ni teoretski ni praktiÄno MP3 ne zvuÄi bolje od FLAC 100%. Å to je sistem kvalitetniji i razlike će biti oÄiglednije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...