Jump to content


biwiring i omaža


goxy62

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cek cas, da se razumemo. Koliko sam shvatio ti zelis da Bi-Wire zvucnike povezes na pojacalo koje nije Bi-Wire (ili Bi-Amp ili kako god) i ima samo A i B izlaze? U tom slucaju ce pojacalo slati pun frekventni opseg i na visoke i na bass drajver, siguran sam da to znas. Ako pojacalo jeste Bi-Wire onda nemas brige.

Da slace, pa sta kad je na putu signala skretnica. To se tako i povezuje, sklonis mostice sa zvuÄnika, ako pojacalo spaja A+B paralelno jedan terminal na A drugi na B i to pojacalo ne vidi kao smanjenje impedanse jer zbog iste one skretnice visoki i bas nisu u paralelnoj vezi.

Link to comment
Share on other sites

Spoj i nerazmisljaj, al ocigledno ne citas moj prethodni post, ili ga ne razumes, i dalje ce biti 6 oma na pojacalu.bi wiring ne menja nista osim sto razdvaja fizicki skretnicu na visoke bas...i omogucava upotrebu 2 kabla do iste. Razlicite frekvencije idu kroz te kablove i nema paralelne veze basa i visokotonca. Drugim recima onaj mostic sto spaja terminale na kutiji si prakticno izmestio u samo pojacalo. E sad ako si me shvatio.....

Link to comment
Share on other sites

Измери, мења Ñе омажа када откачиш плочицу која Ñпаја терминале за виÑоке и ниÑке фреквенције.

То важи и за би-амп, тако Ñе не добија дупло јачи звук коришћењем правог би-ампа нити Ñе дупло оптерећује појачало коришћењем дуплих жица.

Link to comment
Share on other sites

Ako je amp Bi-Wire nema sta da razmisljas, kaci to i ima sam da bije :banana  Ako slusas bas veoma glasno (volume preko 12 sati) neki rizik uvek postoji. Osim toga ima zvucnika koji su deklarisani na 8 ohm, a impedansa im pada do 3 ohm tako da na to ne obracaj paznju. Inace nisam te razumeo na pocetku i mislio sam da zelis da na klasicno stereo pojacalo kacis Bi-Wire zvucnike koristeci A i B izlaze.

Link to comment
Share on other sites

Hajde malo pojasni - kako amp može biti odnosno imati Bi-Wire. :roll:

Hm.... ne znam kako da vam kazem ali... izmislili su to ljudi jos pre neku godinu... Evo jednog primera:

 

http://www.hifidatabase.com/static/gallery/5/205-PMA1500AE_back.jpg

 

Pogledaj sliku jer pise nesto sitnim slovima ispod terminala za kablove, pocinje sa BI-W... e nevidim lepo sta pise u nastavku, jel moze neko da procita :crno-na-belo

 

Postoje pojacala koja su Bi-Amp, Tri-Amp itd... Ako neko nije cuo ni za njih mogu da kazem koju rec :type

 

Salu na stranu ja jos uvek nisam razumeo dali goxy ima klasican amp ili ne? 

Link to comment
Share on other sites

Ðаравно да не би требало. Разликујете називе bi-amp (два појачала) и bi-wire (две жице).

ИÑкуцане проблематичне речи латиницом за оне непиÑмене ћирилицом. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...