Jump to content


Povezivanje gramofona sa LED TV preko predpoja�ala...


Ciro86

Recommended Posts

Pre nekog vremena sam dobio stari Dual 504 i poÅ¡to sam ga sredio, a joÅ¡ uvek nemam uslova (ni po pitanju finansija, a ni prostora) da kupim pojaÄalo i zvuÄnike, palo mi je na pamet da ga povežem na novi Sharp LED TV preko predpojaÄala... Malo sam se raspitivao po internetu i dobio info da je to moguće i da su ljudi to radili u inostranstvu... Nabavio sam Behringer PP400 predpojaÄalo, povezao sve, zakaÄio na AUDIO IN džekove na TV-u, ali nije uspelo... Na ekranu dobijam poruku NO SIGNAL... Ima li neko ideju kako da reÅ¡im ovu zavrzlamu? HVALA!!!

Link to comment
Share on other sites

Ako možeš pomozi,

 

Већ Ñам ти помогао, али ти то не разумеш да то то тако неће радити.

 

 

Lepo ti kad si mnogo zajeban, je l' da? Drago mi je zbog tebe 

 

Ово није меÑто за овакве речи.

Link to comment
Share on other sites

Већ Ñам ти помогао, али ти то не разумеш да то то тако неће радити.

Ово није меÑто за овакве речи.

Razumem te ja super samo može to da se kaže na lep naÄin kao sada, bez nipodaÅ¡tavanja... Malo klase nije na odmet...

A da nisam bio spreman na negativan odgovor ne bih ni postavljao pitanje javno...

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

 Malo klase nije na odmet...

 

КлаÑе има и превише! Моја омиљена "S" клаÑа.

 

То тако неће радити јер је главни у том Ñлучају видео Ñигнал који ти немаш, и зато на екрану и пише да нема Ñигнала.

Link to comment
Share on other sites

Укључи на "Видео ин" ( чинч означен жутом бојом)  Ð±Ð¸Ð»Ð¾ какав комозитни Ñигнал, на пример из видеа или ДВД-а и видећеш шта ће да Ñе деÑи.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒovek je nabavio gramafonsko predpojaÄalo, tako da ima linijski signal koji može da ide u TV. Samo treba na Video IN da zakaÄi bilo kakav video izvor i dobiće i zvuk.

 

Skroz je drugo pitanje da li to uopÅ¡te ima smisla. Krenuo sam da nabrajam alternative, pa obrisao kad sam stigao do kompjuterskih zvuÄnika. Sve je bolje nego sluÅ¡ati na tankom TV-u. 

Link to comment
Share on other sites

Na mom televizoru imam napred AV3 ulaz (R+L audio, kao i kompozitni i s-video), bas kao na ovom adapteru sa slike iz prethodnog posta.

 

Kod mene nije neophodno da bude prisutan i video signal.

Kada na daljincu TV-a izaberem AV3 ulaz i u njega ubodem samo audio kabl, bez problema dobijam zvuk dok je ekran TV-a crn (samo se u cosku vidi ispisano "AV3 in").

 

Znaci... na TV-u izaberes ulaz ("AV input" na daljincu, ili neko slicno dugme) 

sa istom oznakom koju ima ulaz u koji su ubo audio kabl.

 

 

Naravno, moguce je da na mom TV-u to funkcionise bez problema, a da na nekom drugom nece...

Link to comment
Share on other sites

ÄŒovek je nabavio gramafonsko predpojaÄalo, tako da ima linijski signal koji može da ide u TV. Samo treba na Video IN da zakaÄi bilo kakav video izvor i dobiće i zvuk.

Skroz je drugo pitanje da li to uopÅ¡te ima smisla. Krenuo sam da nabrajam alternative, pa obrisao kad sam stigao do kompjuterskih zvuÄnika. Sve je bolje nego sluÅ¡ati na tankom TV-u.

Prevideh taj preamp.

Link to comment
Share on other sites

Ovakva je situacija... Ne znam da li se vidi, ali desno do kraja su audio ÄinÄevi i sami su oznaÄeni sa AUDIO IN... Kad zakaÄim kablove na to mesto i odaberem jedinu opciju u izborima izvora signala (HDMI 1, HDMI 2, SCART, TV, USB, AV/YPbPr) koja ima smisla, a to je ova poslednja (AV/YPbPr) dobijam poruku NO SIGNAL... Izgleda bez nekog video signala ovako neće moći...

post-31666-1419270097,58_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa ladni ti je odmah rekao da to tako nece ici..

 

ЈеÑ' вала.

 

Укључи на "Видео ин" ( чинч означен жутом бојом)  Ð±Ð¸Ð»Ð¾ какав композитни Ñигнал, на пример из видеа или ДВД-а и видећеш шта ће да Ñе деÑи.

 

Рна "Ðудио ин" укључи Ñигнал из грамофонÑког предпојачавача.

Link to comment
Share on other sites

Na mom televizoru imam napred AV3 ulaz (R+L audio, kao i kompozitni i s-video), bas kao na ovom adapteru sa slike iz prethodnog posta.

Kod mene nije neophodno da bude prisutan i video signal.

Kada na daljincu TV-a izaberem AV3 ulaz i u njega ubodem samo audio kabl, bez problema dobijam zvuk dok je ekran TV-a crn (samo se u cosku vidi ispisano "AV3 in").

Znaci... na TV-u izaberes ulaz ("AV input" na daljincu, ili neko slicno dugme)

sa istom oznakom koju ima ulaz u koji su ubo audio kabl.

Naravno, moguce je da na mom TV-u to funkcionise bez problema, a da na nekom drugom nece...

Nisam rekao da Ledeni nije bio upravu, samo da izgleda moj TV nije svemoguć kao gore pomenuti ;):D

Link to comment
Share on other sites

Ovakva je situacija... Ne znam da li se vidi, ali desno do kraja su audio ÄinÄevi i sami su oznaÄeni sa AUDIO IN... Kad zakaÄim kablove na to mesto i odaberem jedinu opciju u izborima izvora signala (HDMI 1, HDMI 2, SCART, TV, USB, AV/YPbPr) koja ima smisla, a to je ova poslednja (AV/YPbPr) dobijam poruku NO SIGNAL... Izgleda bez nekog video signala ovako neće moći...

Jedino da jos probas da sa predlozenim RCA adapterom ubodenim u SCART prikljucak, izaberes SCART kao ulaz...

Ima jos televizora koji nemaju nikakvih problema sa audio ulazom.

Bas sam letos u hotelu zakacio mp3 plejer na TV i tako slusao muziku.

 

 

PS...

Doduse kada bolje razmislim, oba su bila Panasonic - i ovaj moj i taj u hotelu.

Mozda u tom grmu lezi zec?

Link to comment
Share on other sites

Jedino da jos probas da sa predlozenim RCA adapterom ubodenim u SCART prikljucak, izaberes SCART kao ulaz...

Ima jos televizora koji nemaju nikakvih problema sa audio ulazom.

Bas sam letos u hotelu zakacio mp3 plejer na TV i tako slusao muziku.

PS...

Doduse kada bolje razmislim, oba su bila Panasonic - i ovaj moj i taj u hotelu.

Mozda u tom grmu lezi zec?

Vrlo verovatno...

Link to comment
Share on other sites

Druga varijanta, svakako bolja, je da uzmem neke solidne zvuÄnike... 

Otvoren sam za predloge i sugestije... Na šta da obratim pažnju?

 

Kladio bih se da su ovi aktivni Filipsi odliÄno reÅ¡enje za tebe: 

http://www.kupujemprodajem.com/Philips-22rh541-17893813-oglas.htm?filter_id=23254350 

 

Pouzdan prodavac-znalac, lak dogovor i proba i, verujem (nisam sluÅ¡ao ovaj model), odliÄan zvuk. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...