Jump to content


Zamena zvucnika ili pojacala?


Zeljkovic

Recommended Posts

Pozdrav svima, nov sam na forumu.

Pre nekih 2god kupio sam pojacalo NAD 320BEE, Mission M32i i neki bezvezni dvd plejer pioneer dv-400v. Zvucnicki kablovi su qed silver anniversary xt. Prvi zvucnici koje sam imao bili su tannoy mx-1m, resih da kupim nesto malo jace pa sam prvobitno kupio MA BX2 koje sam slusao cela 3dana i vratio ih u 4audio, uz malo muke i svadje  zamenili su mi za ove m32i  jer nisu imali na stanju wharfedale 10.2 koje sam hteo kupiti, sto bi se reklo menjao sam na silu. Sa  MA sam bio odusevljen u smislu koliko su zvucnici detaljni, posebno srednji/visoki ton ali me razocarao bas koji jednostavno nije imao jacinu udarca sto je bio razlog da ih vratim, s druge strane m32i jedino sto ima je cvrst i precizan bas(tako je bar sa mojim pojacalom). Cak su mi bolje zvucali i ti maleni Tannoy od m32i sto se tice detaljnosti itd...Evo nakon 2god ukazala mi se prilika da kupim druge zvucnike, zanima me da li mozda neko ima iskustva sa nad 320bee ili generalno sa njihovim pojacalima i koje mi zvucnike predlazete za njega, sto bi se reklo sa kojim zvucnicima se slaze?

Razmisljao sam o Dali Zensor 3, Wharfedale 122, MS Aviano 2....

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Možda ne bi bilo loÅ¡e da za poÄetak umjesto tog Pioneera posluÅ¡aÅ¡ neki CD player ili DAC, pa da vidiÅ¡ kakav je zvuk onda. Posudi od nekog na par dana.

Prvo to , obavezno , meni je veliku razliku doneo cd player . Sistem je tada bio NAD 325bee , Mission M34 i neki sony dvd . Zamenom Sony-a sa Philipsom cd 723 dobio sam veliko poboljsanje .

Link to comment
Share on other sites

A kad ja kazem da bez velikog zvucnika nema velikog zvuka svi mi kazu da sam blesav i da kupim neki Sonus koji svira kao da je pet puta veci:P Sa kablovima moze da dobije nijanse ali koliko vidim mora da promeni boju zvuka za vise od nijanse da bi bio zadovoljan.

Tako nekako, razumemo se. Mozda i ima velikog zvuka u manjim kutijama ali to se mora platiti malo vise :-D

Link to comment
Share on other sites

Hehehe ma verujem ja u moc kablova ali mislim da prvo treba da se "napakuje" sistem i lepo u prostoru smeste zvucnici pa onda krece petljavina sa zicurdama sto bi rekao Trotter. Iz mog iskustva sa kablovima mogu da naprave razliku na bolje ali ukoliko je npr zvucnik previse blizu zida ili nesto slicno pa bass brunda ko lud tu kablovi ne pomazu. Isti slucaj i ukoliko mu se amp i zvucnici "ne mirisu" moze da menja i CD i gramofon i stan ali opet isto. A za zicurde meni je Oehlbach Rattle Snake 3M sasvim dovoljan... za sad :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hehehe ma verujem ja u moc kablova ali mislim da prvo treba da se "napakuje" sistem i lepo u prostoru smeste zvucnici pa onda krece petljavina sa zicurdama sto bi rekao Trotter. Iz mog iskustva sa kablovima mogu da naprave razliku na bolje ali ukoliko je npr zvucnik previse blizu zida ili nesto slicno pa bass brunda ko lud tu kablovi ne pomazu. Isti slucaj i ukoliko mu se amp i zvucnici "ne mirisu" moze da menja i CD i gramofon i stan ali opet isto. A za zicurde meni je Oehlbach Rattle Snake 3M sasvim dovoljan... za sad :wave2

Kod mene totalno drugacije.

Uspeo sam kablovima da ispeglam ono sto neki peglaju izvlacenjem kutija u prostor.

Da covek ne poveruje!

Link to comment
Share on other sites

Vec deset godina nema televizora sa integrisanim kablom...ne treba seci!

Moj Sony iz 2011-te ima kabl koji se ne skida, Philips 6 meseci stariji od njega takodje. Ali nisam lepo napisao u cemu je fora, kablovi koje se skidaju (http://static.emmi.rs/images/products/500/b1169483.jpg) su uglavnom tzv osmice i tu se ne moze ugurati nijedan kvalitetni kabl (jer nema ni potrebe) pa pojedinci kvalitetne strujne kablove kace direktno za TV, dali ih leme ili sta vec rade nemam pojma. Kad vec ljudi rade slicno sa CD plejerima i ostalim uredjajima sto da ne i sa TV-om. I naravno rezultat tri puta bolja slika:P Mozda sad to zvuci blesavo (a i jeste) ali nebi me cudilo da postane trend i da na slicnim forumima gomila ljudi pise kako zamenjeni strujni kablovi daju daleko bolju sliku nego oni fabricki kao sto je to npr slucaj kod audio opreme.

Link to comment
Share on other sites

Zapravo ti je Äudno jer ne poznajeÅ¡ problematiku.

NiÅ¡ta tu nije Äudno...

Napojni kabl u prosjeÄnoj dužini = antena za RF i EMI. Sve Å¡to pokupi, vrati u trafo i tako u krug. Najvažnije, emi od samog trafoa. Å to veći, veće smetnje. Å to se bolje rijeÅ¡i zaÅ¡tita od smetnji, veći benefiti, bolja slika, bolji zvuk.

Po n-ti put uzimam za primjer moje ružno paÄe od pojaÄala Sony ta-f 444esII.

Napojni kabl, orginalni, ide taÄno preko ei transformatora. Sa povećanim presjekom kabla, geometrijom (i joÅ¡ nekim sitnicama) i sa zaÅ¡titom od emi i rf smetnji dolazi do potpunog preobražaja uredjaja iz niže sredine ponude es modela u jedan vrhunski es model.

Edit: i nivi napojni ide preko trafoa :)

Link to comment
Share on other sites

Mozda je ostalo kod tv manjih dijagonala I manjih potrosaca....uglavnom je vecina proizvodjaca presla na iec sasijske uticnice, a Sony od 2012 pravi eksterna napajanja od 19,5v do 24v kao  na lap topovima...modeli iz 2009-te godine serije W I Z imaju sasijske iec uticnice,kao I ps3.Moguce da na nekim modelima ima tkzv.osmica,ali ja to nisam video.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...