Jump to content


Jazz klub Ptica


solaja

Recommended Posts

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Najavljujem novo druzenje u jazz klubu "PTICA" za nedelju 14.12.2014. od 12h do 18h. Slusace se single ended integralno pojacalo SA-Ahat sa lampom EL34 snage 5W u triodnom spoju, pojacalo za slusalice Sedra One i zvucnici SineVoice Serija 7. Dobro dosli ste svi.

 

Extra  :bounce single ended - lepo  :thumbsup2

 

Potrudicu se da  dodjem .

 

Zvucnici ?

 

ps

 

Predlazem da Kursum ponese svoje JBL L 86 zvucnike , to je bila i preporuka za lampe jos od prosli put kad smo razgovarali a. Sta mislis o tome Shole ;-)

Link to comment
Share on other sites

Extra  :bounce single ended - lepo  :thumbsup2

 

Potrudicu se da  dodjem .

 

Zvucnici ?

 

ps

 

Predlazem da Kursum ponese svoje JBL L 86 zvucnike , to je bila i preporuka za lampe jos od prosli put kad smo razgovarali a. Sta mislis o tome Shole ;-)

Sto se mene tice moze da donese ako ga ne mrzi i ako mu nije tesko.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam i ja. 

Super prilika da se cuje nov uredjaj a posebno sto se radilo o SET pojacalo koja nisu ili su retko zastupljena na sajmu hi fi oprema kod nas pa za nas koji volimo taj tip pojacala i taj zavodljivi zvuk  lepa prilika da cujemo nesto novo i naravno da se vidimo sa drugarima.

Voleo bih da ima vise ljudi kao sto je Solaja koji zele da prikazu svoje uredjaje u realnim uslovima ili bar vise zivotnim od onih u salonima. Ideja je bar sto se mene tice potpuno za podrzati  i ohrabriti i njega za ponovan susret a i duge proizvodjace potaknuti  na isti korak.

Sto se tice zvuka jedna stvar je evidentna a to je da je kako je vreme prolazilo bivao sve bolji, diveri Sinisinog zvucnika su se sve vise opustali .

Moje  misljenja je da je Solajino pojacalo bilo daleko kvalitetom iznad ostatka uredjaj koji su bili sa njim u kompletu i da mi je sa jedne strane i zao sto se malisa nije predstavio cinimi se u svetlu koje mu daleko vise prilici. Ali mora se priznati da se junacki borio sa Sinisinim zvucnicima gde su i jaci tranzistorci padali na kolena (znam od ranije) ali ono sto najvise nije dalo da se razmase je i kvalitet CD playera a mislim i digitalija kao izvor, tu bi gramofon po meni legao kao , da ne kazem sta. Prezentacija sa jazz kompozicijama je bila po meni ubedljivija nego sa rok numerama ali mozda sam i ja ostrascen muzikom pa je ovo misljenje isuvise subjektivno. Prostorija ga je mucila jer se bass cuo daleko lepse, bio meksi izrazeniji kako se pomerate u stranu od kutije. DJ Nik i Milosav Grozni su malo zatvorili kutije ka unutra i to je dalo rezultata u pozitivnom smislu. Ne zelim da ulazim u detalje jer zelim da ponovim pa i podvucem znacaj ovoga sto Solaja radi pre svega i hrabrosti da izlozi svoj uredjaj sudu javnosti spreman na sve pokude i pohvale od nas teskih audiphila kojima uvek nesto fali. Bravo za ideju, bravo za hrabrost i veru u svoj proizvod bravo za sve.

Primetio sam takodje da su slusaoci vecinom dosli da se vide sa nekim nego da poslusaju zvuk cak je od galame bilo tesko posvetiti se istom ali sta je tu je.  (mislim i ja sam galamio :) )

Sa velikim nestrpljenjem ocekujem sledeci susret gde ce sigurno sve biti drugacije jer i organizatoru a i prezenteru treba malo da se uhodaju i bas zato cu dati najvisu ocenu za jucerasnji susret i zelju i trud da se nesto pozitivno uradi a nama audiphilima mislim da treba da bude drago sto smo mogli da cujemo nov uredjaj koji je cenovno blize nasim mogucnostima nego mnogo skuplji a kvalitetom isti ili losiji  strani brendovi.

Postujem svaki trud i zelju da se nama izadje u susret a Dragan je to uradio i hvala mu na tome

Do sledeceg vidjenja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...