Jump to content


Jazz klub Ptica


solaja

Recommended Posts

U nedelju 23.11.2014 od 12h pa nadalje u jazz klubu "Ptica" na novoj lokaciji u Ivana Milutinovica (iznad Slavije desno, zuta kuca) predstavljanje pojacala Solaja Audio. Bice tu SA-2A3 (single ended sa 2A3 snage 3,5W), SA-Ahat (single ended sa EL34 u triodnom spoju snage 5W), Sedra Two (single ended sa EL84 u triodnom spoju snage 1,5W), Sedra One (pojacavac za slusalice sa EL84 snage 0,5W, impedansa slusalica 60,100,300 i 600 Ohma). Sta ce u kom trenutku svirati zavisi od raspolozenja. Izvor zvuka CD. Ponesite svoje omiljene diskove i dobro raspolozenje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 152
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proveo sam dva sata na prezentaciji.Marantz cd(75?),Sedra(2x1.5W) i 2A3(2x3.5W),Canton ct300.Ugodna atmosfera,dopadljiv zvuk,naravno sa 2A3 dosta bolji.Prvo se slusala muzika sa Sedrom ,da bi se videlo da li ovi malci mogu da pokrenu Canton zvucnike(oko 91 db).

Po meni,tu je nastao ozbiljan problem.Iako Sedra jeste ispunila prostoriju zvukom(jazz,lagana muzika),ostaje nedoumica:da li bi se sa boljim zvucnicima bolje pokazala.

 

U salonima koji prodaju uredjaje veceg broja proizvodjaca,stvar je ukusa koje cete komponente upariti.

Ako pravite pojacala u dve,tri varijante,sa tako malom izlaznom snagom,ako stojite iza svog rada ,moj savet je da,u skladu sa svojom filozofijom dobrog zvuka odaberete i zvucnike koji ce to i tacno prezentovati.Tek tada, sa uparenim zvucnicima koji ce se svideti konstruktoru,i prezentovati njegov pogled na hi-fi,mocicemo da sudimo o kvalitetu samog proizvoda.Ovako ostaje velika nedoumica da li je to moglo bolje da zvuci.

 

Sve gore navedeno je receno dobronamerno,sa zeljom da se podrzi rad domacih konstruktora.

Link to comment
Share on other sites

Proveo sam dva sata na prezentaciji.Marantz cd(75?),Sedra(2x1.5W) i 2A3(2x3.5W),Canton ct300.Ugodna atmosfera,dopadljiv zvuk,naravno sa 2A3 dosta bolji.Prvo se slusala muzika sa Sedrom ,da bi se videlo da li ovi malci mogu da pokrenu Canton zvucnike(oko 91 db).

Po meni,tu je nastao ozbiljan problem.Iako Sedra jeste ispunila prostoriju zvukom(jazz,lagana muzika),ostaje nedoumica:da li bi se sa boljim zvucnicima bolje pokazala.

 

U salonima koji prodaju uredjaje veceg broja proizvodjaca,stvar je ukusa koje cete komponente upariti.

Ako pravite pojacala u dve,tri varijante,sa tako malom izlaznom snagom,ako stojite iza svog rada ,moj savet je da,u skladu sa svojom filozofijom dobrog zvuka odaberete i zvucnike koji ce to i tacno prezentovati.Tek tada, sa uparenim zvucnicima koji ce se svideti konstruktoru,i prezentovati njegov pogled na hi-fi,mocicemo da sudimo o kvalitetu samog proizvoda.Ovako ostaje velika nedoumica da li je to moglo bolje da zvuci.

 

Sve gore navedeno je receno dobronamerno,sa zeljom da se podrzi rad domacih konstruktora.

Pre svega da kazem da prihvatam sve dobronamerne i one druge sugestije. Kada se nesto izlozi sudu javnosti, covek mora da bude spreman i na pohvale i na kritike. Zahvaljujem se svima koji su prisustvovali i odvojili svoje vreme (koje su mozda mogli da provedu i pametnije). Kao sto znamo (nadam se da delite moje misljenje) ne postoji najbolji CD, najbolji zvucnici, najbolje pojacalo. Uvek se postavlja pitanje da li moze bolje? Nadam se da moj odgovor naslucujete. Uvek moze bolje, bez obzira koliko je nesto dobro. To je sviralo tako kako je sviralo. Nekom se dopalo nekom ne verovatno. Da ne obrazlazem svoju teoriju i svoje poimanje zvuka. Na prethodnom sajmu u Holiday Inu imao sam priliku da cujem sisteme koji kostaju straobalno a ne sviraju tako.  Sedra kosta 350 eura i ako se nadju neki efikasni zvucnici za toliko ili malo manje ili malo vise para (mislim na neke polovne zvucnike) jako lepo moze da se uziva u kucnom slusanju. Dakle, namerno ne koristim ni specijalne mrezne i inerkonekt kablove. Mozda gresim a mozda i ne. U svakom slucaju svi su dobro dosli da kazu svoje misljenje (naravno oni koji su prisustvovali danas)  ako imaju potrebu za tim. Jos jednom hvala svima koji su bili danas.

Link to comment
Share on other sites

Sve pohvale organizatorima na prijatnoj atmosferi i odlicnoj prezentaciji audio opreme konstruktora Sholaje . Prostor je prosto fantastican za ovakve dogadjaje i uvek cu im se rado odazvati i podrzati jer imam puno drugara koji su zadovoljni konzumenti pomenute audio opreme. Milos - shlep sluzba i veliki zaljubljenik u lampe , Bane sa karaburme i jos mnogi drugi

Slozio bih se sa Sholajinim komentarom

Malo iz mog ugla

Sedra kosta samo 350e i ima samo 2 x 1.5 wat i po defaultu slusa se na visoko osetljim kutijama al " i culi smo njenje mogucnosti , vrlo dobro su se nazirali iako su u pitanju bili nedovoljno efikasni zvucnici. Odlicna konstrukcija, lepa zavrsna obrada, dobra cena, samo su neki od afiniteta kojim raspolaze ovaj malisan

SA - 2A3 od 2 x 3.5 wata - cist hi - end za vrlo pristojne pare .Iiako je i on kao i Sedra radio na zahtevnim kutijama( Canton Carat 300 ) me je bas odusevio sa svojim zavodljivim i detaljnim zvukom. Jednostavno nisam mogao da verujem sta je sve u stanju da izadje iz 3.5 wata

Gospodinu Sholaji bezrezervna podrska za rad, entuzijazam i doprinos u domacoj hi fi industriji

Link to comment
Share on other sites

Jako lepo dešavanje. Šuca je sve lepo rekao pa da ne ponavljam. Šteta je što nema više ovakvih događaja koji bi jednom godišnje bili krunisani sajmom.

I Sedara two i SA - 2A3 su jako lepo zvuÄali, atmosfera prava JAZZ, iz ovakvih prostora je potekao i tamo mu je i pravo mesto.

Bilo bi lepo poslušati i Sedru three sa nekim snagašem (zašto da ne i tranzistorskim), soul + muscles ;)

Link to comment
Share on other sites

Ako smem dodao bih par reÄi...

 

Odavno sam gledao Sedra Two pojaÄalo na sajtu Solaja Audio i pretpostavio da koÅ¡ta Boga oca. Sada u ovoj temi vidim da ima formiranu cenu koja uopÅ¡te nije visoka. ÄŒak naprotiv. Pomalo se i ljutim Å¡to taj podatak nisam znao bar letos... No dobro, polako.

 

PreporuÄio bih da cenu postavite na sajt uz proizvode i doradite malo prezentaciju. Tu ne mislim na dizajn sajta, trenutni je lep i elegantan, već mislim da fale opcije prezentacije, kontakt forme, viÅ¡e slika, velike slike, raspored sadržaja, dinamiÄki prevod na Srpski jezik... ÄŒisto dorada, pospremanje.

 

Ovako deluje malo zapušteno ili nedovršeno, npr 2012. godina u dnu strane, a da bih video Sedra Two od pozadi sam morao da tražim sliku na drugim sajtovima. Sve se to može uraditi sa malo vremena i truda, i bez korišćenja one dosade WordPress skripte.

 

Nadam se da mi nećete uzeti za zlo, stvarno sam morao nešto da prokomentarišem i na tu temu.

Link to comment
Share on other sites

Ako smem dodao bih par reÄi...

 

Odavno sam gledao Sedra Two pojaÄalo na sajtu Solaja Audio i pretpostavio da koÅ¡ta Boga oca. Sada u ovoj temi vidim da ima formiranu cenu koja uopÅ¡te nije visoka. ÄŒak naprotiv. Pomalo se i ljutim Å¡to taj podatak nisam znao bar letos... No dobro, polako.

 

PreporuÄio bih da cenu postavite na sajt uz proizvode i doradite malo prezentaciju. Tu ne mislim na dizajn sajta, trenutni je lep i elegantan, već mislim da fale opcije prezentacije, kontakt forme, viÅ¡e slika, velike slike, raspored sadržaja, dinamiÄki prevod na Srpski jezik... ÄŒisto dorada, pospremanje.

 

Ovako deluje malo zapušteno ili nedovršeno, npr 2012. godina u dnu strane, a da bih video Sedra Two od pozadi sam morao da tražim sliku na drugim sajtovima. Sve se to može uraditi sa malo vremena i truda, i bez korišćenja one dosade WordPress skripte.

 

Nadam se da mi nećete uzeti za zlo, stvarno sam morao nešto da prokomentarišem i na tu temu.

Naravno da necu uzeti za zlo jer mora da se osluskuje misljenje korisnika. Svestan sam nedostataka i bice to, nadam se brzo, otklonjeno. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...