Jump to content


Grundig CD 7550


kosta_judoka

Recommended Posts

Цењени мајÑтори, моја најдража компонента у ÑиÑтему је почела да поÑуÑтаје, па би ми добро дошао неки Ñавет, уколико Ñе неко од Ð²Ð°Ñ Ñрео Ñа Ñличним Ñлучајем :wave2 

Симптоми Ñу Ñледећи :  Ð¦Ð” Ñе нормално пали на дугме. Ја убацим цд, он га препозна Ð’иди тачно колко има пеÑама, и тачно трајање целог цд-а. Онда ја претиÑнем плеј Ð´ÑƒÐ³Ð¼Ðµ за пуштање, цд Ñе врти, показује као да је репродукција у току (Ñве најнормалније мења на Ñледећу пеÑму кад Ñе предходна заврши, и не избацује никакву грешку ) Ðли на излазу из плејера не даје апÑолутно никакав излаз  :screwy .

И онда, из чиÑта мира, одједном поÑле отприлике 45 минута укљученог рада без икакве репродукције Ñамо крене да даје излазни Ñигнал, и Ñвира музику као да ништа није било :heat .
Е, Ñад, добро ми дошло нечије иÑкуÑтво. 
Ðко је Ñамо треба да променим напонÑке кондензаторе ( на шта ја најиÑктеније Ñумљам пошто они вероватно ниÑу мењани од 1984, биће мачији кашаљ пошто то могу и Ñам да радим, и да залемим ).

Ðко је неко имао Ñличан проблем и зна у чему је цака, нек Ñлободно јави    ;)

Link to comment
Share on other sites

Najčešći problemi kod ove generacije CD plejera i konkretno ovog modela su hladni lemovi i ostareli kondenzatori. Jedan dobar remont sa podešavanjem elektronike transporta će sigurno otkloniti ove probleme. Bilo bi dobro pre toga izmeriti u kom je stanju laser da bi se videlo je li remont isplativ.

Link to comment
Share on other sites

У реду. Хвала Вили.
Кондензаторе ћу већ за пар дана да наручим нове. Рово за хладне лемове отворићу га па ћу Ñам да проверим да ли Ñлучајно негде лемови губе контакт, па ако губе за Ñ‡Ð°Ñ Ñ›Ðµ лемилица у руке  :razz: 
Видећу да ако ове моје акције уроде плодом избегнем одлазак до ÑервиÑера, а ако не, понеће ме пут за БГ  :)

Link to comment
Share on other sites

Ako poznaješ elektroniku i imaš iskustva, počni od "kraja", dakle od analognih izlaza, sve do napajanja analogne sekcije. Obrati pažnju na lemove koji spajaju dve strane štampane ploče. Pošto CD plejer normalno učitava i reprodukuje diskove, znači da je cela digitalna sekcija sve do DAC-a celovita. Ako imaš strpljenja, bilo bi dobro da osvežiš kompletan plejer. Prijalo bi mu a izvesno bi se osetilo i u zvuku. U tom slučaju, potrebni su ti instrument i servisno uputstvo za podešavanje transporta.

Link to comment
Share on other sites

Мало ћу да Ñе играм Ñа тим проверавањима лемова, кондензаторе ћу да заменим за Ñве фабричке вредноÑти, а за ово подешавање транÑпорта, то ћу ипак оÑтавити профеÑионалцима ( ја Ñам ипак Ñамо почетник и Ñа  Ñ‚им Ñе неби играо ).

Пошаљи ми у ПП, ако знаш неког мајÑтора у Београду који лепо ради ти подешавање транÑпорта, пошто ја у Бг не знам ни за један ÑервиÑ, па да не лутам по непровереном.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da ti preporučim da odabereš sâm nekog od članova foruma koji se bave elektronikom iz hobija ili profesionalno a koje si sigurno upoznao do sada. Verujem da ćeš sa njima problem rešiti brže i povoljnije nego u servisu u kome takav uređaj sigurno nisu videli dugo, a serviser se možda rodio posle tvog plejera.

Link to comment
Share on other sites

Одлично, то би можда и било боље. Слободно шаљи у ПП Ñве препоруке ко теби пада на памет.

Link to comment
Share on other sites

:razz:.
Ðе знам да ли је неком пало на памет да погледа, ал до пре мало времена Ñе на једном БугарÑком Ñајту ( www.prodavalnik.com ) вртео један цд 7550. тражио 200 лева за њега (око 100 евра ), а цд је био у минт Ñтању, још и у оној Ñребрној боји која је по мени лепша од моје браон.

Добра Ñтвар на том продавалнику је што има да Ñе купи баш Ñве ( као наш КП ) . Треба наћи превоз до тамо, али Ñ Ð¾Ð±Ð·Ð¸Ñ€Ð¾Ð¼ на велики избор, и цене по мени јефтиније него код Ð½Ð°Ñ , људима из иÑточне Србије Ñе можда чак и иÑплати.

Таман мало и Европу да виде  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

:razz:.

Ðе знам да ли је неком пало на памет да погледа, ал до пре мало времена Ñе на једном БугарÑком Ñајту ( www.prodavalnik.com ) вртео један цд 7550. тражио 200 лева за њега (око 100 евра ), а цд је био у минт Ñтању, још и у оној Ñребрној боји која је по мени лепша од моје браон.

Добра Ñтвар на том продавалнику је што има да Ñе купи баш Ñве ( као наш КП ) . Треба наћи превоз до тамо, али Ñ Ð¾Ð±Ð·Ð¸Ñ€Ð¾Ð¼ на велики избор, и цене по мени јефтиније него код Ð½Ð°Ñ , људима из иÑточне Србије Ñе можда чак и иÑплати.

Таман мало и Европу да виде  :thumbsup2

 

:razz:.

Ðе знам да ли је неком пало на памет да погледа, ал до пре мало времена Ñе на једном БугарÑком Ñајту ( www.prodavalnik.com ) вртео један цд 7550. тражио 200 лева за њега (око 100 евра ), а цд је био у минт Ñтању, још и у оној Ñребрној боји која је по мени лепша од моје браон.

Добра Ñтвар на том продавалнику је што има да Ñе купи баш Ñве ( као наш КП ) . Треба наћи превоз до тамо, али Ñ Ð¾Ð±Ð·Ð¸Ñ€Ð¾Ð¼ на велики избор, и цене по мени јефтиније него код Ð½Ð°Ñ , људима из иÑточне Србије Ñе можда чак и иÑплати.

Таман мало и Европу да виде  :thumbsup2

Daj link ka tom ,,cd playeru,, sto se prodaje u Bugarskoj , ja ga ne nadjoh .

Da probam ,,preko,, Pirota da ga nabavim .

Link to comment
Share on other sites

Daj link ka tom ,,cd playeru,, sto se prodaje u Bugarskoj , ja ga ne nadjoh .

Da probam ,,preko,, Pirota da ga nabavim .

Ðема га више на продавалнику. вероватно га је неко купио  :(

Link to comment
Share on other sites

Ðема га више на продавалнику. вероватно га је неко купио  :(

Ja sam tako kupio Grundig CD35, samo što je bila u pitanju Rumunija. Lepo sam se odvezao do Temišvara jedan dan sa ženom i još jednim parom, napravili smo super izlet, a ja došao do plejera. I to za 50 eur. I plus benzin. Ali smo videli Evropu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...