Jump to content


Desktop zvu�nici


zbrujic

Recommended Posts

Možete li da mi preporuÄite neke 2.0 desktop zvuÄnike koji bi svirali na radnom stolu pored monitora, u kancelariji? 

Trebalo bi da su "pristojnog" zvuka, da donesu napredak u odnosu na sadaÅ¡nje (ne baÅ¡ katastrofalne) plastikanere sa slike (iz 1992!) i da ne koÅ¡taju viÅ¡e od 100€ (ajde, neka bude i 150€). 

Zahvalan na preporukama. 

 

post-9577-0-60315500-1416320539_thumb.jp 

 

BTW, Å¡ta piÅ¡e na ovim mojim kutijicama? Gongh? Coach? Conch? Trilema opstaje decenijama.  :)

Link to comment
Share on other sites

Onomad kad sam posetio prestonicu, u Delta cityju nabasah na Jabukinu prodavnicu. Pola kompjuteri a pola neke muzike sto kao dockovi sto wireless. Prilicno me dojmio BOSE

Bose_Bluetooth_Speaker_35781779_06.jpg

Samo mi se cena ucinila malo prejaka ( 25 000).

Malo pretrazih AliExpress i naleteh na ovo.

HIFI-Portable-wireless-Bluetooth-Speaker

Samo 18E.

Dal je to isto to ( OEM bez BOSE natpisa ) ili nesto vrlo slicno, tek ne izdrzah da ne porucim.

Stiglo. 

ohmy.png

Radi.

beach.gif

 

Fino  radi.

happy64.gifclapping.gif

Neverovatan zvuk iz prcvoljka. ( Ima dva suba i dva "satelita" u sebi)

Dusu dalo za neku bastensku muziku, piknik,  lako se ponese gde god ides,....

 

http://www.aliexpres...1935865715.html

 

Zipa koliko je uspesan proizvod.

Ja ga uzo po 18E sad je 28E a kad je poceo da se prodaje bio 5E.

post-39-0-33818900-1415199981_thumb.jpg

(pozitivni feedback nekog ko je kupio po 5E  ( 6.30$))

 

PS Drzava mi uredno opcigovala svojih 444,5 RSD ( Skoro pa kolko je kostao kad se pojavio)

 

 

Dvadeset dana putovalo a baterije sviraju vec ceo sat i jos ne popustaju

 

 

Nesto me buni.

post-39-0-69079400-1415201563_thumb.jpg

Nije valjda da prcvoljak sazvakava 32 bita?!

 

 

Topla preporuka za sobno slusanje.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam par godina ovaj JBL (iako 2.1), povezan direktno na analogni izlaz laptopa. ViÅ¡e nego zadovoljavajuće, krajnje pitom i izbalansiran zvuk, bez glupih budženja. Subwoofer krajnje dobro integrisan i pristojno Äist, Å¡to mi se uvek Äinilo kao najvećom boljkom ovakvih sistema. 

 

 

41aDDM4UyJL.jpg

 

Mislim da su oni, ili njihovi naslednici, cenovno oko stotke, ili malo manje.

 

Čuo sam u prolazu 2.0 desktop rešenja koja radi Bose, u tom rangu. Veoma pristojno.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam par godina ovaj JBL, povezan direktno na analogni izlaz laptopa. Više nego zadovoljavajuće,

 

Videh ovo u Loop audiou. Prodavac se kleo da je jako dobro, a mene je izgled spreÄio i da ih posluÅ¡am. 

Posle ove preporuke, otići ću da ih Äujem. 

Ovaj sub treba da stoji negde ispod stola? 

Link to comment
Share on other sites

Microlab Solo serija je davala odliÄan desktop zvuk za stotinjak evra, zavisno od konkretnog modela. Zvuk koji je praktiÄno hi-fi, i nema veze sa ostalim "kompjuterskim" zvuÄnicima. Koliko vidim sad su duplo skuplji nego pre 5-6 godina kad su se probijali. Ako naÄ‘eÅ¡ polovan za male pare mislim da ćeÅ¡ biti zadovoljan. Jedino im je daljinski slaba taÄka, ja sam morao da uzmem neki najjeftiniji Logitech Harmony kad mi je crkao originalni.

 

U toj nekoj klasi cena uvek se pominjao i JBL Control One, ali nisam imao prilike da ih Äujem.

 

Edit:

Oduvek sam mislio da su JBL Control 1 aktivni zvuÄnici ali izgleda da nisu. Onda za taj budžet dolaze u obzir samo polovni sa nekim pojaÄalcem.

Link to comment
Share on other sites

Videh ovo u Loop audiou. Prodavac se kleo da je jako dobro, a mene je izgled spreÄio i da ih posluÅ¡am. 

Posle ove preporuke, otići ću da ih Äujem. 

Ovaj sub treba da stoji negde ispod stola? 

 

Da bih dobio prirodan balans i Äistoću držao sam ga na stolu. Sto je bio priliÄno prostran pa je postojala mogućnost. Nikada mi se nije posebno dopadalo Å¡ta se deÅ¡ava kada se ti sub-ovi spuste na pod. Prljavo. Satellite bih izvlaÄio Å¡to je moguće viÅ¡e od zida, bliže prednjoj ivici stola. 

 

Ne kažem da za tu cifru ne postoji nešto bolje, prosto sam sa ovim imao vrlo lepo iskustvo u periodu kada sam se odselio u inostrantvo i bio daleko od glavnog sistema. Tada mi je ovo bio jedini izvor i pomogao mi je da tih par godina premostim.

Link to comment
Share on other sites

Možete li da mi preporuÄite neke 2.0 desktop zvuÄnike koji bi svirali na radnom stolu pored monitora, u kancelariji? 

Trebalo bi da su "pristojnog" zvuka, da donesu napredak u odnosu na sadaÅ¡nje (ne baÅ¡ katastrofalne) plastikanere sa slike (iz 1992!) i da ne koÅ¡taju viÅ¡e od 100€ (ajde, neka bude i 150€). 

 

Микролаб Б 73.   :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Mož' biti problem gde staviti te veće Canton-e ako je prostor na stolu skroman, ali da će to da svira dobro - hoće.

Imao sam Celestion 3, odliÄan zvuÄnik! Taj model 1 (sa poslednjeg linka, ista serija samo manji model) verujem da je super, ima osetljivost 86db, ali za desktop primenu sa D ampom, mislim sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Svestan sam da je reÅ¡enje i pojaÄalo s pasivnim kutijama. Evo mi u kancelariji odmara u ormanu jedan kompletan Beocentar. 

No, hteo bih smanjiti broj stvari na stolu, a i broj kablova ispod stola. Zato "tragam" za 2.0 aktivnim reÅ¡enjem. 

Ne oÄekujem Äuda, ali bih voleo da izbegnem piskave visoke i "pseudo-hi-fi-zvuk" (wow). Dobra razgovetnost (govorne radio emisije) je, takoÄ‘e, uslov. 

 

VoÄ‘en predlozima, obići ću radnje narednih dana. 

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko trazis desktop zvucnike i ne zelis da petljas sa pojacalom i kablovima potrazi Bose Companion 20, odlicni su. Creative ima odlicne modele u GigaWorks seriji i to su T20 i T40, potrazi malo vise o njima na netu. Ja sam imao Logitech Z520 koji su po kvalitetu zvuka jedno 3 klase iznad Genius SW-HF5005 sistema, a svirali su bolje i od nekoliko pari pasivnih zvucnika koje sam isprobavao sa nekim pojacalom. 

Link to comment
Share on other sites

Imam Microlab Solo 6 sa pokvarenim daljincem :). U poreÄ‘enju sa ostalim zvuÄnicima za komp, stvarno dobri zvuÄnici, ali su, mislim, preveliki za sto, ja sam ih držao na stalcima kao klasiÄne bookshelf kutije. Možda, kao Å¡to reÄe Stone, probati b-73.

Link to comment
Share on other sites

Alo traziš mali 2.0 sistem, a da je najpribližnije HiFi varijanti, mislim da su ti neki mali lepi aktivni studijski monitori bez premca u tu svrhu. Npr:

 

- http://www.mitrosmusic.com/proizvod/19025-M-Audio-STUDIOPHILE-AV-40-VERSION-II/

- http://www.mitrosmusic.com/proizvod/18990-Alesis-Elevate-5/

- http://www.mitrosmusic.com/proizvod/15768-Kurzweil-KS40A/

 

Ja sam pre imao ove M-audio AV40, i za te pare ne bi verovao kako to radi. Jasnoće i detalja na izvoz, bas ne prebudžen već ide do normalnih ograniÄenja te veliÄine membrane. Vrlo ozbiljna opcija i za mali stan a ne samo za kancelariju. A cena nije uopÅ¡te straÅ¡na....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...