Jump to content


Mac Mini - digital audio Out to toslink - zaobilazenje USB to SPDIF konvertera


ab

Recommended Posts

Audirvana Plus 2.0 User Manual:

 

The next level in Sound Quality for your Mac
• Automatic sample rate switching
• Shortest audio realtime stream, bypassing the CoreAudio high-level processing of
the audio signal

• Exclusive access, and Integer Mode enabling to push the optimization at the
audio device driver level by feeding it with signal already in the device native
format
• Direct Mode for bypassing the CoreAudio low-level processing of the audio signal,
and enabling Integer Mode in Lion and later

• Full memory play with complete loading, decoding, sample rate and format
conversion (as needed) of the tracks before playing
• 64-bit internal processing of the audio signal (when processing is needed)
• Multichannel playback on multichannel devices
• Configurable up/over sampling
• iZotope 64-bit SRC best in class sample rate conversion algorithm
• Dithered volume control with iZotope MBIT+ dithering highly advanced algorithm
with auto bypass
• Audio Units plugins support for deep sound tuning
• SysOptimizer disabling the OS X background services potentially interfering with
sound quality

 

http://audirvana.com/delivery/Audirvana%20Plus%20User%20Manual.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma kakva bre sofverska greska....

.

To nije nikavo "procesiranje" ili bilo kakva "obrada" podataka audio digitalne informacije

Potrebno je jednom za sva vremena da se shvati da jedino promena necega u liniji DATA izaziva promenu audio digitalnog podatka

i promenu u zvuku.

zbog toga sto su ostale linije digitalnog busa konstantne

MCL, SYS CLK, LR su u prakticno clockovi u odnosu na MCK master clock a 1 bit je 1 period SYS CLKa.

.

Ovde je rec procesiranje u kontekstu internih protokola koji obradjuju transpotrovanje audio digitalno busa,

a u sklopu operativnog sistema, gde je hendlovanje audio digitalnih podataka samo jedan manji deo selokupnih procesa koji se

odvijaju u racunaru a pod kontrolom operativnog sistema...

.

DM opet po ko zna koji put - Kao maksim po diviziji...

Link to comment
Share on other sites

Na MAC imaju prituzbe samo ONI koji nikada nisu imali novca da kupe sprave a oduvek su to zeleli

klasicna frustracija... Ja konkretno koristim i WIN ali na MAC hardveru i super mi je. Nikada necu pluvati po WIN.

A imao sam naravno i WIN hardver i to je bilo super - izuzev virusa, reinstaliranja sistema svaki cas, reinstasliranja svih programa ponovo, gubljenja back upa, i naravno muke sa driverima gde stalno nesto ne radi, stalno neki problemi.

Gotovo nista nije plug and play...

.

Na MAC OSXu mi NIKADA nije pao sistem sa bilo kojim programom

Pa cak i na parallelsu WIN odlicno radi unutar OSXa...

.

Kada menjam harware - samo uradim migration za pola sata imam sve na novom racunaru isto kao i na starom.

Potom prebacim prethodno spakovan celokupni bootcamp sa WINom ili Lynuxom

Kompletan windows sa SVIM programima koji su instalirani

I to sve radi.

.

Kakv bre audio koga to jos interesuje - poenta je ne zamajavati se sa beskonacnim "ciscenjem" reinstaliranjem, setovanjem mreze, driverima i ostalim KP na WINu... :)

Link to comment
Share on other sites

Evo još nešto:

 

Operating System's Handling of Sample Rates

 

Samo su propustili podatak da Vista/Win7 sve i uvek, bio jedan ili više tonova, podiže na 32bit float i primenjuje dither.

Tako je + Ima indicija da sve ide na 48KHz osnovu pa se onda "prebacuje" na originalni sample rate...

A cak i ako ne "ide" na 48KHz bazu, to se radi internim PLL clock deriviranjem od 48KHz ili nekog drugog master clocka.

.

Za pripremu digitalnog busa bez bilo cega sto bi se moglo okarakterisati kao procesiranje i ono sto se radi u studijima gde se materijal finalno priprema za izdavanje, osnovno je da u racunaru postoji fizicki master clockovi i to 2 za 44.1 i za 48 baze.

i da su svi protokoli koji se odvijaju pre nego sto se signali isporuce na I2S bus i kasnije koliko je moguce odvijaju pod tim master clockovima. Najcesce to uopste nije tako vec se taktovi dobijaju PLL derivatima nekog procesorskog master clocka

Link to comment
Share on other sites

Na MAC imaju prituzbe samo ONI koji nikada nisu imali novca da kupe sprave a oduvek su to zeleli

klasicna frustracija... Ja konkretno koristim i WIN ali na MAC hardveru i super mi je. Nikada necu pluvati po WIN.

A imao sam naravno i WIN hardver i to je bilo super - izuzev virusa, reinstaliranja sistema svaki cas, reinstasliranja svih programa ponovo, gubljenja back upa, i naravno muke sa driverima gde stalno nesto ne radi, stalno neki problemi.

Gotovo nista nije plug and play...

.

Na MAC OSXu mi NIKADA nije pao sistem sa bilo kojim programom

Pa cak i na parallelsu WIN odlicno radi unutar OSXa...

.

Kada menjam harware - samo uradim migration za pola sata imam sve na novom racunaru isto kao i na starom.

Potom prebacim prethodno spakovan celokupni bootcamp sa WINom ili Lynuxom

Kompletan windows sa SVIM programima koji su instalirani

I to sve radi.

.

Kakv bre audio koga to jos interesuje - poenta je ne zamajavati se sa beskonacnim "ciscenjem" reinstaliranjem, setovanjem mreze, driverima i ostalim KP na WINu... :)

Moj Äovek! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva bre sofverska greska....

.

To nije nikavo "procesiranje" ili bilo kakva "obrada" podataka audio digitalne informacije

Potrebno je jednom za sva vremena da se shvati da jedino promena necega u liniji DATA izaziva promenu audio digitalnog podatka

i promenu u zvuku.

zbog toga sto su ostale linije digitalnog busa konstantne

MCL, SYS CLK, LR su u prakticno clockovi u odnosu na MCK master clock a 1 bit je 1 period SYS CLKa.

.

Ovde je rec procesiranje u kontekstu internih protokola koji obradjuju transpotrovanje audio digitalno busa,

a u sklopu operativnog sistema, gde je hendlovanje audio digitalnih podataka samo jedan manji deo selokupnih procesa koji se

odvijaju u racunaru a pod kontrolom operativnog sistema...

.

DM opet po ko zna koji put - Kao maksim po diviziji...

Win hardver? Mac hardver? Od kad je Apple presao na Intela to je sve isto sta god neko pricao/zeleo, pravi se u Foxconnu ili gde vec.

 

A sto se price o drajverima i softveru tice, to je tako jer za Apple postoji nekoliko modela racunara, i tacno se zna sta ide od komponenata u njih. Kod "Win" racunara postoje hiljade mreznih, zvucnih kartica, i ostalih uredjaja. Odatle i haos sa drajverima i slicno.

Za softver slicna prica. Za Win moze bilo ko da pravi softver, za Mac ne bas.

Znaci sve je u kontroli.

Link to comment
Share on other sites

Ja to razumem skroz.

Siroko rasprostranjena platforma kao sto je Win nosi sa sobom te probleme jer svako moze da radi sta hoce. Ako postoji los drajver ili los softver, mnogi ce reci "Ne valja Windows nista!" .

Linux je open, tu community igra bitnu ulogu, pa cesto nesto nece da radi kako treba, i opet "Linux ne valja".

 

To je ipak sira prica od kvaliteta samog OSa, i kako uopste napraviti validno poredjenje 2 OSa a izostaviti lose drajvere/softver za Win?

Link to comment
Share on other sites

Windows jeste loÅ¡ije reÅ¡enje, upravo zbog naÄina na koji funkcioniÅ¡e, kao Å¡to si i ti naglasio - mali milion kombinacija hardverskih komponenti-velika verovatnoća da neÅ¡to neće da radi kako treba.

OSX sa druge strane se prodaje u paketu, nema nepredviđenih okolnosti, pa je i rezultat kudikamo bolji + Apple ipak ne trpa od hardvera baš bilo šta u svoje uređaje.

Link to comment
Share on other sites

...

Na MAC imaju prituzbe samo ONI koji nikada nisu imali novca da kupe sprave a oduvek su to zeleli

klasicna frustracija

...

Ovo je rekao bih, al' da se ne vredjas - vrlo plitko. Ima frustracije ali u tome da ne zelim da platim fensi aluminijumsko kuciste koje ce da sljasti napola pojedenu jabuku.

Ja kupujem ono sto kompujter cini kompujterom: mrgu od procesora, dobro projektovanu metericnu plocu i tome sukladnu mlemoriju i tvrdi disak. I tako to. Uostalom,

pogledaj moj potpis, uzmi kalkulator u ruke pa polako pravi jednadzbe. Uz casicu naravno.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ovo je rekao bih, al' da se ne vredjas - vrlo plitko. Ima frustracije ali u tome da ne zelim da platim fensi aluminijumsko kuciste koje ce da sljasti napola pojedenu jabuku.

Ja kupujem ono sto kompujter cini kompujterom: mrgu od procesora, dobro projektovanu metericnu plocu i tome sukladnu mlemoriju i tvrdi disak. I tako to. Uostalom,

pogledaj moj potpis, uzmi kalkulator u ruke pa polako pravi jednadzbe. Uz casicu naravno.

:cheers

ovde je merni instrument pre svega metar za merenje zapremine i db metra za buku i shum i ostalo...

A casovnik za utrosene sate za koje se korisnik wina pretvara u instant priucenog sistem ing.

za sta ga niko ne placa, i sto nije njegov izbor opredeljenje i delatnost. I na kraju mu sve to uspe 50%

:)

O drugim stvarima se tu radi

WIN je razmazeno deriste koje se zali na hranu, smeta mu odeca, stalno besto place i neposlusno je

stalno slinavo i bolesno i pored sve brige i paznje roditelja... Tesko mu je ugoditi, svaka promena mu smeta...

A i kada mu ugodis - osrednji djak... Cesto bruka roditelje koji su uglavnom sami za to krivi.

.

OSX ne zahteva previse i nije probirljiv, sta mu se god priese pojesce, ne zali se na odevne predmete.

Poslusan je i ne mora mu se ponavljati po 10X sve. Pristojan i dobro vaspitan solidan ucenik u skoli.

Postuje starije, i nije non-stop slinav i bolestan pa da izostaje sa nastave, vec normalno i uobicajeno za dete.

Rado se igra sa drustvom i uklapa u sredinu, ne pravi buku i haos u svojoj okolini cuva igracke i zadovoljan je manjim brojem igracaka. Na pokvari odmah svaku novu igracku koja mu se kupi. Voli i pazi domace zivotinje i kucne ljubimce i ne maltretira ih

:)

Link to comment
Share on other sites

I da, na ovakvoj masini se vrti samo jedan jedini program - uz nesto sitnih al' vrlo neophodnih zacina :)

U tom slucaju ceo racunar sluzi prvenstveno za prikaz vizuelnog interfejsa koji olaksava i cini komunikaciju ugodnom lepsom i ergonomskom.

...

Ja u tom smislu vrlo brzo planiram "tranziciju" na SD card player.

Uz pristajanje na los vizuelni interfejs od svega desetak redova informacija, koji zahteva priblizavanje uredjaju i u mom slucaju, upotrebu naocara... Jedino tako ce hardver da radi samo svoju osnovnu namenu i da ima "true" clockove

:)

oko 50-60 albuma u punom formatu i nije malo po kartici recimo od 32Gb

sa tim sto sam svestan cinjence da cu posle jedno godinu dana verovatno morati da otvorim uredjaj i da zamenim fizicki slot koji prima kartice...

Link to comment
Share on other sites

SD - Slepa ulica, bolje nemoj tamo. Igrala se deca poodavno, pa se i danas trude, i sa nekim pitama od malina i tako to :)

Ja se nicega ne odricem. Naprotiv. E kad stignes do bezglave / beztipkovne / bezmisovne (uskoro i potpuno bezvideJovne)

masine uz koju sedis sa casom konjaka i prelistavas omote svoji omiljenih albuma, mozemo nesto i ozbiljnije da pricamo :)

 

A to otprilike treba da izgleda ovako:

 

Tablet02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne interesuju me iskustva ljudi koje licno ne pozanjem...

Zbog statiske - u 99% su bila netacna

Ako su se i grali nisu sa savremenijim true SD playerima koji su samo za to namenjeni i pustaju pun format.

vec sa pitama od malina i kojecega - a to je nesto posve drugo isto osnovna namena video i tv itd...

:)

nevidim ti tu nikav kabl. To je nesto sa mrezom ili nekim drugim "bezzicu" sistemom ili je samo mobilni displej za prikaz

interfejsa nekog udaljenog digitanog izvora.

treceg nema.

Lepo izgleda, i sigurno je super, ali mene to ne zanima

Link to comment
Share on other sites

E kad stignes do bezglave / beztipkovne / bezmisovne (uskoro i potpuno bezvideJovne)

masine uz koju sedis sa casom konjaka i prelistavas omote svoji omiljenih albuma, mozemo nesto i ozbiljnije da pricamo :)

A to otprilike treba da izgleda ovako:

Tablet02.jpg

dobar ti ovaj akvarijum iz kog pijes liker 😂

Link to comment
Share on other sites

OSX ne zahteva previse i nije probirljiv, sta mu se god priese pojesce, ne zali se na odevne predmete.

Poslusan je i ne mora mu se ponavljati po 10X sve. Pristojan i dobro vaspitan solidan ucenik u skoli.

Postuje starije, i nije non-stop slinav i bolestan pa da izostaje sa nastave, vec normalno i uobicajeno za dete.

Rado se igra sa drustvom i uklapa u sredinu, ne pravi buku i haos u svojoj okolini cuva igracke i zadovoljan je manjim brojem igracaka. Na pokvari odmah svaku novu igracku koja mu se kupi. Voli i pazi domace zivotinje i kucne ljubimce i ne maltretira ih

:)

OSX je (kao i sve ostalo od Apple) zatvoren sistem, tako da po meni jeste izbirljiv, jer zahteva iskljucivo Apple certified hardver i softver.

Nema tu previse filozofije, OS je pravljen da radi na tacno odredjenom hardveru, softver za apple sisteme prolazi strogu kontrolu...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Produkcija mora da se radi pa mora, od necega 'leb treba da se zaradi, ...ali pitanje je kako? :)

Evo, kukaju na razlicite verzija OSX-a i ljudi koji rade sa zvukom, a ne samo jadni audiofili!  :D

 

 

 

Sa nekim stvarima se prosto mora živeti. U suštini se radi o Pandorinoj kutiji koju je zdravije ostaviti zatvorenu.

 

Sound engine svakog radnog softverskog okruženja (DAW) ima svoje karakteristike. Svaki digitalni sistem za reprodukciju ima svoje karakteristike. Promenjivih je milion. Definitivnost arhiviranja i prenosa muziÄke poruke i tehniÄka reÅ¡enja podreÄ‘ena toj poruci Äine da ne lomimo glavu oko stvari koje su bitno perifernije od suÅ¡tine. Ono Å¡to se pridobija radom je mogućnost predviÄ‘anja nekih ostupanja, na koje će se svakako naići. 

 

Da se razumemo, ja lomim glavu svakodnevno oko toga. MeÄ‘utim, nauÄio sam i gde je potrebno stati i gde se nalazi tanka linija Äije prekoraÄenje udaljava od osobenosti muziÄke izvedbe. 

Link to comment
Share on other sites

OSX je (kao i sve ostalo od Apple) zatvoren sistem, tako da po meni jeste izbirljiv, jer zahteva iskljucivo Apple certified hardver i softver.

Nema tu previse filozofije, OS je pravljen da radi na tacno odredjenom hardveru, softver za apple sisteme prolazi strogu kontrolu...

nije...

vec isto kao i kod win-a, ima i "nesertifikovanih" programa pa se mogu pokrenutu i rade normalno.

Drug mi rece da ti sertifikati kostaju oko 150-200usd...

...

nije ni za hardver tacno...

Nedavno je dokazano da je OSX mogao da radi takoreci od pocetaka sa WIN hardverom.

To potvrdjuju i "Hackintosh" izvedbe. Ja probao na jednom PC lap tpou - i radi :)

Malo komlikovano se instalira ne bih to ponavljao, ali radi. Kao nezavisni OS, na pocetku te bios pita da li hoces jedan ili drugi.

...

A i u novijim mac masinama su WIN based hardverski elementi. Isto radi.

.

Jas koristim i jedan i drugi sistem i ne zalim se... ")

ionako je sve to...

.

Jedine zamerke na OSX su mi: ITunes/Apple store orijentacija - shit. I to ne koristim A nemoguce je obrisati...

I prelazak sa Motorole-Ati na Intel-Nvidija.

Mislim da je najveca greska sto ne postoji barem jedan model sa nekim Motorolinim CPUom.

.

A ovo sto sam naveo ranije, da na macku skoro SVE odmah radi

A na WINu skoro SVE ne radi odmah ili ne radi uopste

nepobitno stoji i ne da se relativizovati :)

Link to comment
Share on other sites

Skrenucu paznju da tema, iako je prevazisla naslov jer je dilema razotkrivena, ne treba i ne sme biti o Win-u.

Pokusajte u drugoj temi, hvala.

 

Kolega Garson je vec pre vise strana zamoljen da ovo ne radi, a zamolicu i Dark Magician-a.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...