Jump to content


Virus u Procesoru.


sale12

Recommended Posts

I bilo je za oÄekivati da procesor oboleo od virusa ima visoku temperaturu. Trebalo ga je joÅ¡ ranije tretirati nekim antipiretikom.

 

 

 

A sad za ozbiljno...

 

Pretraži net po nazivu procesa koji ti zakucava maÅ¡inu na 100% 

To i jeste problem, sto ne znam sta zakucava, jer i kada miruje on zakuca i to je to, a CPU process je ok. A kada pustim youtube, DVD film, kada otvaram novi tab i slicno, tada zakuca i ne mrda.

Link to comment
Share on other sites

Nije na izdisaju, odnosno to sto pricas nije kako procesor crkava.

To sto ga nema u Task Manager-u nema sta da te cudi, jer malware moze da izbegne Task Manager, odnosno da je sam proces nevidljiv za korisnika.

Upotrebi ona dva alata sto sam ti poslao, koriscenje je veoma prosto.

Probacu i ta dva sigurno. nego sam krenuo redom pa mi treba vremena.  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ni jedan od ova dva nije urodio plodom. Drugi je nasao 15 greski. Od toga jedan je bio trojanac, a ostalo ne znam. Sve sam stavio u karantin, ali procesor i dalje zakucava. Sutra nastavljam dalje.                                                                                                                                                                                                                                         P.S. Uporan sam kao mazga

Link to comment
Share on other sites

Ni jedan od ova dva nije urodio plodom. Drugi je nasao 15 greski. Od toga jedan je bio trojanac, a ostalo ne znam. Sve sam stavio u karantin, ali procesor i dalje zakucava. Sutra nastavljam dalje.                                                                                                                                                                                                                                         P.S. Uporan sam kao mazga

Moj trojanac se umnožavao Äim bih ga pipnuo.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje i najsigurnije je da ako si u mogucnosti obrises i formatiras disk tj pariciju na kojoj ti je operativni sistem i instaliras fresh copy, Kod tog malware ne pomazu antivirusni progarmi jer ga ne vide tako da samo formatiranje i nova instalacija ili moze da predjes na Linux sto je pa najbolje i nema vise virusa nikada. Moze i Linux i Win zajedno ako treba pa imas alternativu, sve moze samo ako hoces ili ako ti treba.

Ako je to neizvodljivo iz razno raznih tvojih razloga onda evo pa nadji koji sajt ima resenje za tvoj problem https://www.google.rs/search?client=opera&q=exe*32+virus&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Mislim da cak prvi na spisku mozda moze da ti resi problem (nadam se da znas Engleski, ako ne pisi pa da prevodimo).  :wave2

dodatak , probaj ovo

http://fixvirusfast.blogspot.com/2014/10/dllhostexe-com-surrogate-issue-how-do-i.html

Instalirao juce prvi sa linka, i nista nije nadjeno. Idem nekim redom, i gledam da svaki antivirus ili alat bude razlicit, mislim da ne skidam dva puta istu stvar. Do drugog linka jos nisam stigao.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da lepo probas sa Kasperskim ili tako nekim krstenim (mada tvrde neki da i Microsoft essential vrši posao) i ako ga ne nadje, onda ga i nema. Ti malware programi kad bi se pitali nijedan program ne bi mogao da se koristi, svi su im sumnjivi.

Usput probaj o da izduvaÅ¡ laptop, kao Å¡to sam i preporuÄio, ko zna.

Na kraju ako niÅ¡ta ne pmogne, formatiraj to lepo i mirna BaÄka.

Link to comment
Share on other sites

Ovako: nisam imao vremena pa mi je drugar na kompu uradio ono sto je Malkavian preporucio. Odradio low level format, i sve sto je kolega preporucio. Ponovo zakucava procesor i to je to. Definitivno je neko ostecenje harda i mora ga pogledati poznanik koij je i profi. Sve cu da mu objasnim, a onda ce i on meni sve objasniti sta se desilo, i sta je pravilo problem. Jedva cekam da vam javim za rezultate, mene jako zanima sta je problem. Pozz  :wave2  

Link to comment
Share on other sites

Ako je odradio Low level format hard diska, onda bi trebao da zna i koje je ostecenje. To takodje znaci da je nakon toga disk particionisani, pa formatiran i da je na kraju reinstaliran Windows. Ako se problem i dalje desavak u pitanju je najverovatnije hardware.

 

Inace, ako disk ima weak sektore, neka tvoj poznanik pusti disk kroz HDD Regenerator, meni je taj program 2 harda spasio, oba diska su i dalje u funkciji. Obicno ta intervencija traje 4-8 sati i najbolje je da se pusti tokom noci.

Link to comment
Share on other sites

Ok,drugar ti je uradio low level format HDD-a i reinstalirao OS? Posle toga ti i dalje procesor ima 100% load? Da li ste probali da dignete sistem bez instalacije drajvera i drugih programa? Takodje i ako nije simptomaticno preporucujem za HDD full burn in test i za RAM da se izvrti bar jedno vece memtest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...