Jump to content


Virus u Procesoru.


sale12

Recommended Posts

 Imam problem sa lap-top-om. Pojavio se neki virus ...exe*32, tako da mi je procesor radio konstantno na 100% opterecenja bilo sta da pokrenem, a kada nista ne radim on sam baguje i skace na 100% iako nema opterecenje. Pokusao skeniranjem, brisanjem, ne znam sta sve ne, da bih se iznervirao i podigao ponovo sistem. posle nekoliko dana kopajuci po drugim forumima naidjem na informaciju da nikako nisam smeo da podizem sistem jer sam tako samo jos dublje sakrio vec postojeci virus. Sada imam isti problem pa me zanima da li je neko imao slicno iskustvo. Svaka pomoc bi mi znacila. Komp je Toshiba Satelite L505D, star oko 3 godine. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Najbolje i najsigurnije je da ako si u mogucnosti obrises i formatiras disk tj pariciju na kojoj ti je operativni sistem i instaliras fresh copy, Kod tog malware ne pomazu antivirusni progarmi jer ga ne vide tako da samo formatiranje i nova instalacija ili moze da predjes na Linux sto je pa najbolje i nema vise virusa nikada. Moze i Linux i Win zajedno ako treba pa imas alternativu, sve moze samo ako hoces ili ako ti treba.

Ako je to neizvodljivo iz razno raznih tvojih razloga onda evo pa nadji koji sajt ima resenje za tvoj problem https://www.google.rs/search?client=opera&q=exe*32+virus&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Mislim da cak prvi na spisku mozda moze da ti resi problem (nadam se da znas Engleski, ako ne pisi pa da prevodimo).  :wave2

dodatak , probaj ovo

http://fixvirusfast.blogspot.com/2014/10/dllhostexe-com-surrogate-issue-how-do-i.html

Link to comment
Share on other sites

Ako ga antivirus (pod uslovom da je neki dobar) nalazi non stop, iskljuÄi system restore opciju, skeniraj kompjuter, neka ga antivirus naÄ‘e i obriÅ¡e. Kad restartujeÅ¡ komp, ne bi trebalo viÅ¡e da se pojavljuje. Ako utrdiÅ¡ da ga nema, onda ponovo omogući system restore.

Link to comment
Share on other sites

Problem je sto ga ni jedan antivirus ne prepoznaje. Skidao sam sa drugarom bukvalno vise od sedam, osam antivirusa za koje sam video na forumima, i ni jedan od njih nije nasao bilo kakav virus. A ovo gore navedeno je meni komplikovano, tako da cu za to ponovo zajedno sa drugarom koji malo bolje to razume. Hvala

Link to comment
Share on other sites

Najbolje i najsigurnije je da ako si u mogucnosti obrises i formatiras disk tj pariciju na kojoj ti je operativni sistem i instaliras fresh copy, Kod tog malware ne pomazu antivirusni progarmi jer ga ne vide tako da samo formatiranje i nova instalacija ili moze da predjes na Linux sto je pa najbolje i nema vise virusa nikada. Moze i Linux i Win zajedno ako treba pa imas alternativu, sve moze samo ako hoces ili ako ti treba.

Ako je to neizvodljivo iz razno raznih tvojih razloga onda evo pa nadji koji sajt ima resenje za tvoj problem https://www.google.rs/search?client=opera&q=exe*32+virus&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Mislim da cak prvi na spisku mozda moze da ti resi problem (nadam se da znas Engleski, ako ne pisi pa da prevodimo).  :wave2

dodatak , probaj ovo

http://fixvirusfast.blogspot.com/2014/10/dllhostexe-com-surrogate-issue-how-do-i.html

Ako se sam ne snadjem zovem drugara koji mi je i podigao sistem pre dva dana. Ako negde zapne pisem ovde. Veliko hvala  :wave2

Link to comment
Share on other sites

45C pali culer, 43C gasi guler. To je ok, tako je radio i pre virusa.

 

I bilo je za oÄekivati da procesor oboleo od virusa ima visoku temperaturu. Trebalo ga je joÅ¡ ranije tretirati nekim antipiretikom.

 

 

 

A sad za ozbiljno...

 

Pretraži net po nazivu procesa koji ti zakucava mašinu na 100% i verovatno ćeš naći odgovor na pitanje kako ga ukloniti i koja je potencijalna šteta.

Ukoliko nisi jedini, ili prvi zaraženi.

 

 

MožeÅ¡ li sam da ubijeÅ¡ problematiÄan proces (end process iz task managera)?

TakoÄ‘e, pri ponovnom pokretanju sistema (restartu) skini raÄunar sa mreže i vidi Å¡ta se u tom sluÄaju deÅ¡ava.

Upotreba antivirus programa sama po sebi neće biti dovoljna, ukoliko nisi apdejtovao bazu virusa (ili je suvišno da ti se to kaže?).

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da i nije virus. Kaspersky bi našao i malware i svaki drugi var, što pravi darmar. Ne nalaze ga antivirusi, ne gasi se, gde je caka? Šta pa gledaš koliko je angažovan procesor, ako ti sve radi kako valja. :D

Drugo, da je on non-stop u 100% akciji, kako kažeÅ¡, ne bi mogao kuler da stigne da ga hladi. A ti kažeÅ¡ ne pregreva se. Nije mi najjasnije. Bolje da se pregreva, rekao bih ti da odeÅ¡ do vulkanizera i izduvaÅ¡ maÅ¡inu. Ovako, ne znam u Äem' je caka.

Link to comment
Share on other sites

Nabolji lek za viruse pod uslovom da nemas nista za cuvanje na tom hardu je low level format.Kad to odradis miran si.Trebace ti hirens boot disk na kojem ima maxtor powermax program,odatle imas kao opciju low level format,ali moras da pazis da ne odes na fabricki low level format,to ubija i firmware na hardu. Naravno ako ti ovo zvuci kao kineski,ne preporucujem da radis bilo sta od gore navedenog.

Link to comment
Share on other sites

Dosta informacija, ali se ne snalazim sam. Sutra dolazi drugar pa cemo nesto vec da sredimo, ako ne sredimo, servis pa kolko kosta da kosta. Inace, u CPU procesima svi miruju znaci 00 ili nesto vise a procesor je na 100%. Sledece sto sam primetio je da kada sam na netu i pustim youtube on zakuca, odem na Task Manager i uradim end proces na Crome i sve se smiri. Drugo, pustim DVD film, zakuca, ugasim film sve se smiri. Evo sada dok samo kucam ovu poruku na 30%, a kada kliknem da postujem on skoci na 100%. I ja sumnjam da je ovo virus, ali videcemo sutra kada neko strucniji proveri o cemu se radi. Mozda mi je sam procesor pri izdisaju? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...