Jump to content


Pojacalo se iskljucuje nakon par minuta


Werner

Recommended Posts

Imam problem sa pojacalom. Kada ga ukljucim radi par minuta i onda klikle rele i iskljuci se, nakon cega se ili ukljuci jos neki put na kratko ili ostane iskljuceno. Kada ga iskljucim i ukljucim odmah, ne radi, a ako sacekam neko vreme i ukljucim, sve isto ispocetka. Pre ovoga jedan kanal je povremeno prekidao, valjda je u pitanju bio neki hladan lem. Inace, u pitanju je Yamaha A 500, dosta stara i vec puno puta popravljana. Da li neko zna sta bi mogao da bude problem? Nemam iskustva sa elektronikom, ali ako je laksi kvar, nadam se da mogu da ispratim uputstva. :) 

Link to comment
Share on other sites

Било је већ тема на такав тип проблема. Или офÑет неког од појачавача варира у завиÑноÑти од температуре или је неки од електролита у колу заштите при крају животног циклуÑа.

 

 Nemam iskustva sa elektronikom, ali ako je laksi kvar, nadam se da mogu da ispratim uputstva. 

 

Сви кварови Ñу тешки на Ñвој начин.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se sto sam mislio da je svrha foruma nauciti nesto novo i pokusati sam da uradis nesto. Upravo da me ne bi udarila struja ili da ne bih zapalio stan sam trazio pomoc, a ukoliko je komplikovanija stvar u pitanju, moracu da nosim kod nekog na popravku. Hvala vam na jaako korisnim savetima.

Link to comment
Share on other sites

Treba postovati zato sto svako misli da je njegov posao najtezi. Nisam ni rekao da sve moze da se nauci preko interneta. Ne mislim da je adekvatno poredjenje zamene elektrolita i operacije slepog creva.

Sve u svemu, u redu je savet: treba da se uradi to i to, ali obzirom da nemas iskustva moze da bude rizicno, pa je bolje da odneses u servis. Meni smeta nacin na koji je napisano, i to sto svako voli da pametuje, a samo je jedan covek dao resenje.

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je , verovatno, los kontakt ili neki od tranzistora pravi problem. To se utvrdjuje merenjem i tako se dolazi do resenja problema. Moze da se popravi ali me buni ovo sto si napisao da je unutrasnjost u losem stanju. U kom je smislu lose? Inace, ne mora svaka popravka da kosta kao bubreg. Bitno je da se obavi u sto kracem vremenu i to je najbolje i za vlasnika i za servisera.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. Izvinjavam se sto kasnim, imao sam nekih obaveza, a i pojacalo mi je u Kragujevcu, tako da mi nije hitno sada. 
Lose (bar meni) izgleda zato sto je na visemesta plocica izgorela, pa je premoscavano zicama ili samo kalajem. Tranzistori su izgleda menjani ali verovatno nisu dobro podesene mirne radne struje, posto se prilicno grejalo i na 30% snage. Na jednom mestu mi cak izgleda kao da fali element ili dva. A i tu je problem sa prekidanjem jednog kanala. :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...