Jump to content


LG 60� CLASS FULL HD 1080P PLASMA TV


skvic

Recommended Posts

Najbolje da pitate na Benchmark-u, tamo ima više ljudi koji se razumeju u TV-e.

Generalno su plasme dobre Å¡to se tiÄe reprodukcije boja, naroÄito crne,

Ali to sve zavisi od modela do modela, ono Å¡to Äisto iz specifikacija mogu da kažem je da ne podržava DTS, Å¡to je ozbiljna mana.

Ukoliko imate nameru da koristite opciju puštanja preko njega direktno.

Link to comment
Share on other sites

Postovani kolega Skvic , pobogu kakva kupovina  plazma  tv - a , pa to izlazi iz proizvodnje a lageri se rasprodaju i proizvodnja obustavlja.  .

 

Moja najtoplija preporuka i potpuno pun pogodak je kupovina LG LB 65 730V - 800hZ , ZATIM IMAS DO 47 INCA TAKODJE LG ali serija 67v, nesto malkice losije serija 650v itd, itd . Veliki sam fan Samsung tv - a ali LG trenutno vise nudi za iste pare i cak za manje

 

Ovo je tekodje vrh ponuda i odlican tv 

 

Panasonic 55AS640E Full Hd 3D 1200Hz ima ga na kp za 1000e

 

Pa recimo ovo 

 

http://www.kupujemprodajem.com/Lg-49UB850V-UHD-3D-Smart-Wifi-1000HZ-4996039-oglas.htm?filter_id=8467

 

Pa ovo   

Lg 49UB850V UHD 3D Smart Wifi 1000HZ - 1000e

 

 

itd, itd 

Link to comment
Share on other sites

Imam viÅ¡e od Äetiri godine Samsung Plazmu 50"C530 u dnevnom boravku,dok u drugoj prostoriji sestra ima Samsung LED UE55F6100 .Sem dijagonale 55" vs 50",sve ostalo (kada priÄamo o kvalitetu slike) ide u korist Äetiri godine starije plazme.

 

U više navrata sam pokušavao (dok je sestra na putu po par dana) da dovedem sliku na LED TV-u bar približno onoj koju imam na plazmi i ne ide.

Džabe wi-fi,3D,glasovne komande,neupotrebljivi on-line servisi kad su slika,boje,pokreti (kad pustim Avatar BD Remux) kao španska serija.

Link to comment
Share on other sites

Imam  Samsung palzmu  52" i slika je (bila)fenomenalna.

Pre par nedelja  se  pojavljuju neke pink mrlje na jarko beloj pozadini.

Cuo sam da  je to neka mana (Samsung)  plazmi ali da  se nekim postupkom "leÄi".

Da li iko zna Å¡ta i kako raditi da bi se pomenuti kvar otklonio?

Hvalau napred

Link to comment
Share on other sites

Ko sta voli , plazma je malo prijatnija za gledanje jer ima taj mutnjikavi bioskopski fazon , crna nije crna vec tamno siva , tamno siva vuce na sivu itd.... Led od 800Hz nove generacije  kida kakav kontrast boja ima a pokreti  vise nisu kao na tvom starom LED Samsungu

 

U MDJVRM.....stize post od kolege Siroma sa sa simptomaticnim problemima od kojih plazme boluju i tu  sve pocinje i zavrsava se kad je ova vec napustena tehnologija  u pitanju. Vremenom gas polako popusta , slika bledi , pojavljuju se duhovi  i na kraju malo po malo lagano i tiho  umire.

 

Siroma mislim da tu nema leka, jedino ako u opciji u meniju nemas osvezavanje ekrana 

 

ps

 

Dark m... - moguce da si u pravu  ali tako pise . Kupio sam za drugara skoro na kp lg 42 inca , ser..lb761v - 700Hz i mislio da imam dobru sliku. Bili su jedan pored drugog u mojoj sobi, u pitanju je ni malo naivni led Samsung ue 55 b 7000  ,http://www.hdtvnieuws.nl/hdtv/samsung-ue55b7000/ model tik ispod cuvenog Samsunga i top modela  d 8000

Link to comment
Share on other sites

IMA ponesto gde je i plazma bolja ali kad se sve sabere i oduzme led odnosi pobedu

 

 

Za poÄetak, važno je naglasiti kako LED tehnologija koju spominjemu zamjenjuje klasiÄno osvjetljenje putem flourescentnih lampi kakve nalazimo u danaÅ¡njim televizorima i monitorima. Sam zaslon, ispred pozadinskog osvjetljenja i dalje koristi LCD tehnologiju prikaza. Dakle, koje su prednosti zamjene klasiÄnih lampi LED-om?

Dvije su glavne prednosti:
* Prvo, LED daje ujednaÄenije osvjetljenje, rasprostranjeno po mreži LE dioda za razliku od fluorescentnih cijevi. Ocjenom 3.7/5 u naÅ¡im testovima homogenosti bijele boje, B7000 je najbolji LCD TV do danas prema ovom mjerenju, samo su plazme bolje s maksimalnom ocjenom 5/5.
* Drugo, LED pozadinskog osvjetljenje takoÄ‘er je na reputaciji da ima savrÅ¡enu, apsolutnu crnu boju. Ovo je tek djelomiÄno toÄno… Kako bi se postigla savrÅ¡ena crna, dinamiÄko pozadinsko osvetljenje je potrebno aktivirati, Å¡to omoguÄuje LED segmentima iza tamnijih dijelova slike da se potpuno ugase. Na takvim zonama naÅ¡a je oprema izmjerila toÄno 0 cd/m². Nažalost, u tom sluÄaju pate razine bijele boje. Ako je manji dio ekrana osvjetljene jednom LE diodom, onda će ta ista LE dioda biti znaÄajno zagasitija kako bi se mogle istanuti tamne regije slike. Razine bijele padaju od 195 cd/m² do 53 cd/m², Å¡to je bliže sivoj nego bijeloj boji. .

Link to comment
Share on other sites

Ja uzeo pre par dana LG50pb660V.

 

Ne znam kolika je vrednost iskustva nekog ko retko gleda TV,  a i pre ovog je gledao 10+ godina mator 100HZ CRT, ali ocekivano nemam ama bas nikakve zamerke. Cak je slika vrlo dobra i na analognom (sbb iz kabla) SD materjalu. Naravno na digitalnim HD programima je savrsena!!

 

Nista nisam probavao od smart opcija, nisam ga ni zakacio na mrezu jos uvek. Fajlove sam pustao sa raspberry PI-ja...

 

Inace tv ima jako brz odziv kada menjam programe, a to proizvodjaci cesto zanemaruju :(

Link to comment
Share on other sites

 

U MDJVRM.....stize post od kolege Siroma sa sa simptomaticnim problemima od kojih plazme boluju i tu  sve pocinje i zavrsava se kad je ova vec napustena tehnologija  u pitanju. Vremenom gas polako popusta , slika bledi , pojavljuju se duhovi  i na kraju malo po malo lagano i tiho  umire.

 

 

Ja imam LG pazmu koja ulazi polako u sedmu godinu korscenja , sada je kod roditelja u kuci radi non-stop nema bas nikakvih problema u radu , da kucnem u drvo,

Link to comment
Share on other sites

IMA ponesto gde je i plazma bolja ali kad se sve sabere i oduzme led odnosi pobedu

 

 

Za poÄetak, važno je naglasiti kako LED tehnologija koju spominjemu zamjenjuje klasiÄno osvjetljenje putem flourescentnih lampi kakve nalazimo u danaÅ¡njim televizorima i monitorima. Sam zaslon, ispred pozadinskog osvjetljenja i dalje koristi LCD tehnologiju prikaza. Dakle, koje su prednosti zamjene klasiÄnih lampi LED-om?

Dvije su glavne prednosti:

* Prvo, LED daje ujednaÄenije osvjetljenje, rasprostranjeno po mreži LE dioda za razliku od fluorescentnih cijevi. Ocjenom 3.7/5 u naÅ¡im testovima homogenosti bijele boje, B7000 je najbolji LCD TV do danas prema ovom mjerenju, samo su plazme bolje s maksimalnom ocjenom 5/5.

* Drugo, LED pozadinskog osvjetljenje takoÄ‘er je na reputaciji da ima savrÅ¡enu, apsolutnu crnu boju. Ovo je tek djelomiÄno toÄno… Kako bi se postigla savrÅ¡ena crna, dinamiÄko pozadinsko osvetljenje je potrebno aktivirati, Å¡to omoguÄuje LED segmentima iza tamnijih dijelova slike da se potpuno ugase. Na takvim zonama naÅ¡a je oprema izmjerila toÄno 0 cd/m². Nažalost, u tom sluÄaju pate razine bijele boje. Ako je manji dio ekrana osvjetljene jednom LE diodom, onda će ta ista LE dioda biti znaÄajno zagasitija kako bi se mogle istanuti tamne regije slike. Razine bijele padaju od 195 cd/m² do 53 cd/m², Å¡to je bliže sivoj nego bijeloj boji. .

 

Ðе мешај ОЛЕД и ЛЦД Ñа лед оÑветљењем. Колико модела има Ñа натпиÑом Edge Led. Црна на плазмама поÑле калибрације јеÑте црна, на 1080p плазми Ñлика је оштра ако је 1:1 пикÑел мапирање али је Ñкалирање неупоредиво боље која год иÑпод резолуција да је у питању. За иÑти новац плазма је давала неупоредиво више. Технологија није напуштена због Ñлабије Ñлике у одноÑу на лцд већ због великог улагања да би Ñе поÑтигао УлтраХД формат.

Link to comment
Share on other sites

Šuco, 99% svih LED televizora imaju edge led osvetljenje. To mu dođe da se bele ledovke stavljaju po rubu iza LCD panela, a onda raznim difuzorima i belim panelima raspoređuje po celoj površini ispod LCD panela. A to je loše rešenje. Od kvaliteta ovih difuzora mnogo zavisi kakav će biti prikaz, i osvetljaj, i probijanje.

 

LED televizori gde su bele LED-ovke rasporeÄ‘ene po pravilnoj mreži ispod celog LCD panela su retki koliko i... (recimo, auto na placu u Srbiji kojeg je stvarno vozila baba nedeljom u crkvu...  :lol:  )

Kod njih je eventualno moguće zatamnjivati odreÄ‘ene regione, ali to radi njanjavo jer se ne može zatamniti pojedinaÄni pixel već samo odreÄ‘eni region mnogo veći od jednog piksela. Kod njih recimo, gledate Star Wars, i u scenema iz svemira, zvezde potpuno nestanu.

 

OLED je već neÅ¡to treće. Tu je svaki pojedinaÄni pixel grupa od (najmanje) 3 RGB LED-a, i svaki može pojedinaÄno da se pali/gasi. Tu je crna apsolutna.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo da dodam, vezano za temu, da na svim TV-ima koje sam gledao u poslednjih par godina NAJ NEPRIRODNIJE boje i slike sam vidjao na LG televizorima. Nisam neki ovisnik od brendova, i ne zelim nista da pljujem, to je neko moje zapazanje, bilo to u izlozima ili prodavnicama ili kod drugara koji su ih "kalibrisali", verovatno namestili po svom oku... sve je to meni veoma neprirodno u odnosu na recimo Samsung ili Panasonic (pa makar bili TV do TV-a u izlogu, znaci sa fabrickom kalibracijom).

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2 

Ja samo da dodam, vezano za temu, da na svim TV-ima koje sam gledao u poslednjih par godina NAJ NEPRIRODNIJE boje i slike sam vidjao na LG televizorima. Nisam neki ovisnik od brendova, i ne zelim nista da pljujem, to je neko moje zapazanje, bilo to u izlozima ili prodavnicama ili kod drugara koji su ih "kalibrisali", verovatno namestili po svom oku... sve je to meni veoma neprirodno u odnosu na recimo Samsung ili Panasonic (pa makar bili TV do TV-a u izlogu, znaci sa fabrickom kalibracijom).

 

Ako si dodao. , otvaramo Samsung klub 

Link to comment
Share on other sites

za te pare stvarno nema veći ekran , plazma je prevazidjena kao format troÅ¡i mnogo struje i nemože da se poredi kvalitet slike sa led ekranima, priÄam iz liÄnog iskustva, plazma je bila dobra kod analognog prijema signala koji je prevazidjen, dakle samo veliÄina ali za te pare može da se nadje i 50 inch led ekran, smart je obiÄna glupost kao i 3d jer za 3d film nemožeÅ¡ da ubaciÅ¡ prevod tako da mislim to je to a da nepriÄamo koliki će ti raÄun za struju biti ako uzmeÅ¡ plazmu.

Link to comment
Share on other sites

Imam  Samsung palzmu  52" i slika je (bila)fenomenalna.

Pre par nedelja  se  pojavljuju neke pink mrlje na jarko beloj pozadini.

Cuo sam da  je to neka mana (Samsung)  plazmi ali da  se nekim postupkom "leÄi".

Da li iko zna Å¡ta i kako raditi da bi se pomenuti kvar otklonio?

Hvalau napred

polako ti riknjava ekran i nema popravke to je plazma kraći vek trajanja od led ekrana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...