Jump to content


Novi integralac uz B&W 683 S2


imarkovic

Recommended Posts

Pre svega, pozdrav svim ljubiteljima Hi-Fi-a, od strane novog Älana :)

 

Verovatno nisam prvi koji se interesuje za savet pojaÄala za B&W, a ni poslednji. Naime, da napomenem, dosta sam gledao, nedeljama, razne zvuÄnike, pojaÄala, informisao se Å¡ta sve postoji, i Äitajući "tamo i ovamo", nailazio sam na priliÄno ozljine stvari, pa se odluÄih da zvuÄnici budu podnostojeći 3-sistemci B&W 683. Zagrizao sam za njih, Å¡to zbog izgleda, to zbog saveta raznih poznavaoca muzike, Å¡to naravno ne mora da bude presudno, ali Äim sam ih video prvi put zaljubio sam se, kasnije sam samo potvrdio to, ne proÄitavÅ¡i apsolutno nigde ni jednu loÅ¡u stvar za njih, već samo reÄi hvale. Da napomenem da joÅ¡ uvek nisam nigde iÅ¡ao da Äujem i ostalo Å¡to postoji, jer sam spreÄen, povredio sam nogu, ali nameravam da Äujem Dynadio DM3-7+Electrocompaniet PL1, Spendor 6r ili Neat Motive 2 sx, Monitor Audio Silver 6 i NAD, B&W+Rotel (zavisi Å¡ta predlože, int, ili snagu) u Koratu. Ali mislim da neću niÄim navedenim da budem zadovoljniji jer sam ljubitelj malo glasnije muzike razliÄitih žanrova, ukljuÄujući rock, jazz, chill, metal, electro itd.. dakle multi žanr:). Pretpostavljam da je ovako neÅ¡to najzahtevnije, i neÅ¡to Å¡to apsolutno ispunjavaju ovi zvuÄnici.

E sad, pojaÄalo je naravno problem. Par puta i mislim i viÅ¡e puta sam Äitao da Rotel nije najbolji izbor za B&W, tj. Äak ni subjektivno jer navodno (možda ću se pogreÅ¡no izraziti) daje zvuÄnicima malo neprirodniji zvuk, manje basa nego Å¡to je potrebno (neki vole tako), ne priÄam da treba da bass preklapa visoke i srednje tonove, već da ga ima tamo gde treba, gde je definisan akcenat na bas. Kao da sa Rotelom fali malo topline, transparentnosti, Å¡to pruža recimo Roksan, Arcam.

 

Da objasnim prvo uslove, stan ima veliku dnevnu sobu koja je dimenzija 7m x 6m x 2.5(visina), nameravam da stavim zvuÄnike blizu vrata od balkona kako je deklarisano na metar razmaka od zida, i ta strana je malo uža(oko 5m) pa se proÅ¡iruje na 6, 6.5, i ispred dalje je joÅ¡ hodnik dugaÄak 4m, sa leve strane hodnika je kuhinja ograÄ‘ena zidovima koje nameravam da "korigujem", odnosno da eliminiÅ¡em dobar deo zida, tako da bude otvoreno i ostavim jedan stub na sredini da ne oslabim konstrukciju itd., naravno ne radim to zbog zvuÄnika, ali dobrodoÅ¡lo je, a i ne priznajem da ne bih to radio zbog njih :). Soba je proseÄno ispunjena, tako da neće sigurno biti problema sa ehom, ili odzvanjanjem.

 

Ono Å¡to je moje glavno pitanje, odnosno savet koji tražim, po meni bi najbolji izbor bio Roksan Kandy K3..? K2 sam gledao i uopÅ¡te mi se ne dopada njegov dizajn, Äitao sam neÅ¡to vezano za potenciometar, loÅ¡ije komponente itd., pa bih hteo to sve da zaobiÄ‘em i dodam razliku za novodolazeći K3.. Arcam 19 koji je fenomenalan kako sam Äuo nije baÅ¡ adekvatan sa svojim vatima, Rotel je dosta skuplji sa snagaÅ¡om i nije zadovoljio u potpunosti sa užitkom, Marantz PM-11S3, 14S1 su preskupi za moj ukus, Denon 2010AE je takoÄ‘e preskup, a opet za manje para bolji Roksan K2. Informisao sam se preko dobavljaÄa Roksana kod nas, i dobio info da će ga biti najverovatnije odmah posle nove godine i cena će mu biti 1600eu. U Britaniji je 1250, ali bože moj, this is Serbia :)

btw, evo jedne lepe sliÄice http://is.gd/tqhU8G

 

Zanima me, da li se slažete sa mnom i ovim što sam napisao, toliko.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, mislim da te nisam najbolje razumeo... da li si već kupio B&W ili si samo doneo odluku?

 

Ako dobro kapiram, ti nisi joÅ¡ niÅ¡ta posluÅ¡ao, pa komentariÅ¡eÅ¡ kombinacije na osnovu tekstova u Äasopisima?

 

Moj jedini savet ti je Äuvaj lovu i prvo dobro obiÄ‘i salone (i ortake koji imaju HiFi) da posluÅ¡aÅ¡ razliÄite sisteme, lako ćeÅ¡ posle kupiti ono Å¡to ti se svidi.

 

Å ta ti je izvor?

Link to comment
Share on other sites

Izvini, mislim da te nisam najbolje razumeo... da li si već kupio B&W ili si samo doneo odluku?

 

Ako dobro kapiram, ti nisi joÅ¡ niÅ¡ta posluÅ¡ao, pa komentariÅ¡eÅ¡ kombinacije na osnovu tekstova u Äasopisima?

 

Moj jedini savet ti je Äuvaj lovu i prvo dobro obiÄ‘i salone (i ortake koji imaju HiFi) da posluÅ¡aÅ¡ razliÄite sisteme, lako ćeÅ¡ posle kupiti ono Å¡to ti se svidi.

 

Å ta ti je izvor?

 

Tako je, upravo sve onako kako si pretpostavio. Nisam joÅ¡ kupio niÅ¡ta, nameravam da odem u 4 razliÄite audio kuće u Beogradu, a od drugara, mogu samo kod dvojice da posluÅ¡am Wharfedale Diamond 9.4 sa Denonom, i kod drugog opet te iste Wharfedale sa nekim kanadskim pojaÄalom. Svi ostali imaju studijske monitore, koje i ja imam, sa kojih prelazim na Hi-Fi.

 

NiÅ¡ta joÅ¡ nisam posluÅ¡ao, i tako je, komentariÅ¡em na osnovu tekstova, kako u Äasopisima, tako i od raznih ljudi sa raznih foruma i recenzija jer, to je sve Å¡to imam, tražio sam i Äitao sve moguće informacije samo o 683 i sve Äitao samo o tome, poÅ¡to ne mogu sve da proÄitam ako gledam sve ostalo. Usput, odabrao sam ovaj forum da i ovde dobijem neke korisne savete.

Hvala ti na savetu, tako i ja razmišljam, nigde mi se ne žuri, nije mi žao para za kvalitetan hi-fi i moje zadovoljstvo, ali samo promišljeno..

 

Izvor će biti jedan skroman Sony CD player, koji ću dobiti kao poklon od druga, niÅ¡ta fancy i skupo, ali kad je džabe, Äisto da postoji kad zatreba.. a uglavnom će se puÅ¡tati sa PC-a, prvo pomoću zvuÄne ASUS STX, a kad se toga otarasim, verovatno sa nekog jeftinijeg DAC-a, valjda će biti ok maleni nuForce uDAC3..

Link to comment
Share on other sites

Ostale zvuÄnike nisam sluÅ¡ao - ali vidim da spominjete B&W 683 i MA silver 6. Radi se o 2 jako razliÄita zvuÄnika (bar Å¡to se basa tiÄe). Ukoliko ste "basofil", 683 je dobar izbor (i podseća na MA Silver 8 viÅ¡e nego na 6), dok je MA Silver 6 neÅ¡to umerenija (i može se sluÅ¡ati po Äitav dan). 

PS Ako niste gadljivi na polovna pojaÄala - stara par godina (poÅ¡to vidim da pominjete samo nova) razmislite o nekom Unison Reseacrh hibridu. SluÅ¡ao sam ga sa MA Silver RX8 (koji mene jako podseća na 683-ke) i imam samo reÄi hvale. Jao Å¡to "volem" taj Unison... :D

Link to comment
Share on other sites

Ostale zvuÄnike nisam sluÅ¡ao - ali vidim da spominjete B&W 683 i MA silver 6. Radi se o 2 jako razliÄita zvuÄnika (bar Å¡to se basa tiÄe). Ukoliko ste "basofil", 683 je dobar izbor (i podseća na MA Silver 8 viÅ¡e nego na 6), dok je MA Silver 6 neÅ¡to umerenija (i može se sluÅ¡ati po Äitav dan). 

PS Ako niste gadljivi na polovna pojaÄala - stara par godina (poÅ¡to vidim da pominjete samo nova) razmislite o nekom Unison Reseacrh hibridu. SluÅ¡ao sam ga sa MA Silver RX8 (koji mene jako podseća na 683-ke) i imam samo reÄi hvale. Jao Å¡to "volem" taj Unison... :D

Ma nisam gadljiv, nego je problem da se naÄ‘e valjano pojaÄalo, za koje mogu da budem siguran da će adekvatno raditi sa ovim zvuÄnicima, ovog pojaÄala nema na oglasima, ali vidim da ima da se kupi novo hibridno, i ima malo jaÄu cenu, vidim da ima lepe ocene. Samo Å¡to je pitanje kako bi se uklopilo sa B&W, ne znam zaÅ¡to te podseća RX8(silver 8) na 683, zar imaju sliÄnosti..? Volim da osetim kvalitetan bas, ali nije sad da svakodnevno volim da mi udara u glavu :) Već ponekad, kad mi je trenutak, ako me razumeÅ¡.. a ponekad, opet u zavisnosti od raspoloženja, Äovek voli da se opusti sa nećim laganijem, jazz npr. mada je i tu prelep osecaj kad se onako diskreno Äuje bas u pozadini..

Link to comment
Share on other sites

BTW u prvom postu si naveo zvuÄnike i pojaÄala koja ne spadaju u istu cenovnu kategoriju sa navedenim B&W (npr. EC i DY, Spendor r6....).

 

PreporuÄljivo je da prvo odrediÅ¡ visinu budžeta koji planiraÅ¡ da potroÅ¡iÅ¡ na zvuÄnike i amp.

 

Naravno probićeš ga bar za 10% :D

Tako je, jer sam takav predlog dobio na osnovu namerno malo povećanog budžeta, Äisto da bih imao u vidu kako zvuÄe skuplji (ili kvalitetniji) zvuÄnici sa joÅ¡ skupljim pojaÄalima, da li je logiÄno ili ne, nemam pojma :)

A budžet je svakako odavno probijen, ne bih sad da se blamiram i pišem šta je prvo bilo zamišljeno i iz toga se rodilo ovo :D

Iskreno, ne volim da definišem budžet, jer ga uvek probijam zarad svoje satisfakcije, ali naravno postoji granica.

Link to comment
Share on other sites

Dobro bi ti legao ovaj rotel sto ja imam ra 1070.. jedan od rijetkih koji ima bas-a koliko volis a poenta je u tome sto ima 4 moda tj filtera s kojim prilagodis zvuk zanru ili trenutnom raspolozenju :)

Hvala, zanimljivo deluje ovo što si napisao i sam model, ali na žalost ni traga ni glasa od njega :(

 

OÄekivao sam da će se javiti vlasnik npr. Roksan K2+b&w 683 sa utiscima iz prve ruke, nisam uspeo da pronaÄ‘em na forumu neÅ¡to vezano za ovo..

Link to comment
Share on other sites

uff, zanimljivo.. auh, ima visoku cenu, ali 120W po kanalu na 8oma, plus ugraÄ‘en DAC 16-bit audio files at 32-, 44.1-, and 48kHz, nije loÅ¡e, ne bih morao da kupujem dodatni DAC. Koliko vidim, sjajno pojaÄalo, odliÄna izrada, potenciometri od aluminijuma i preko staklo, a koÅ¡ta novo 2.600eu, meni je ponuÄ‘eno za 1600 i legao bi verovatno super sa 683-ama. Ostaje joÅ¡ da Äujem hibridnog Unison Research Unico Primo(80W, ubeÄ‘uju me da je sasvim dovoljno), a Roksan koliko vidim će izvisiti..

 

Ne znam Å¡ta mi je Äiniti, Å¡ta vi mislite, mogu ovaj Unico primo da dobijem po jako povoljnoj ceni, ali skeptiÄan sam zbog 80W, plaÅ¡im se da će zvuÄnici da ostanu "gladni", naspram Hegelovih 120W, nije mala razlika..

Link to comment
Share on other sites

Hegeli su vrlo ''potentna'' pojaÄala, nije u pitanju samo

 

Output Power 8 ohm : 120W + 120W

Output Power 4 ohm : 220W + 220W

 

već i

 

Power supply: 630VA & 67 000uF

Damping Factor : > 1000

 

itd...

 

Negde je već pisano na forumu o Hegelu H80 koga je ekipa testirala (a moja malekost bila prisutna) sa JBL xpl 200 i Acoustic energy AE2...

Zapanjujuća kontrola, kao da ima 2X više snage...

Što bi jedan iskusni kolega rekao ...ne samo da su u pitanju ''pravi'' wati već i visoki damping faktor...

Uz to DAC na H80 je u rangu OZBILJNIH standalone DAC-ova...

 

MeÄ‘utim, džabe priÄa moraÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡! Velika je danas sreća biti biti u mogućnosti da razmiÅ¡ljaÅ¡ odmah o brendu kao Å¡to je Hegel ;-)

 

PS Ne znam o kojim se konkretno ciframa radi, ali Hegel koji pominješ je daleko viša klasa od Unico primo.

Link to comment
Share on other sites

Hegeli su vrlo ''potentna'' pojaÄala, nije u pitanju samo

 

Output Power 8 ohm : 120W + 120W

Output Power 4 ohm : 220W + 220W

 

već i

 

Power supply: 630VA & 67 000uF

Damping Factor : > 1000

 

itd...

 

Negde je već pisano na forumu o Hegelu H80 koga je ekipa testirala (a moja malekost bila prisutna) sa JBL xpl 200 i Acoustic energy AE2...

Zapanjujuća kontrola, kao da ima 2X više snage...

Što bi jedan iskusni kolega rekao ...ne samo da su u pitanju ''pravi'' wati već i visoki damping faktor...

Uz to DAC na H80 je u rangu OZBILJNIH standalone DAC-ova...

 

MeÄ‘utim, džabe priÄa moraÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡! Velika je danas sreća biti biti u mogućnosti da razmiÅ¡ljaÅ¡ odmah o brendu kao Å¡to je Hegel ;-)

 

PS Ne znam o kojim se konkretno ciframa radi, ali Hegel koji pominješ je daleko viša klasa od Unico primo.

Negde sam baÅ¡ to proÄitao ovde, za "dumping factor" :)

Pre svega, hvala ti jer je veoma teÅ¡ko doći do ovakvih informacija koje su mi liÄno jako korisne. Kao novi u HiFi svetu, nisu mi bili mnogi poznati, do skoro ni Hegel, pa normalno ne znam niÅ¡ta o njemu, ako je zaista toliko kvalitetan, neće mi biti žao da dam pare, prvo naravno sluÅ¡anje.

Ako bi još neko pružio neku korisnu informaciju, bio bih beskrajno zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Kako savetujemo coveka, na kraju ce da kupi mnooogooo bolje pojaÄalo od zvuÄnika.

Ako ti kupiÅ¡ tog hegela ili unico (ili neÅ¡to Å¡to toliko koÅ¡ta), zavrÅ¡ićeÅ¡ na kraju sa 2-3 puta skupljim zvuÄnicima od 683-ki... :D

hehe, tako je krenulo, ali ipak sam se zaustavio na 683 jer kontam da su sjajni zvuÄnici, ne bih da idem u krajnost shodno nekoj granici koju sam postavio, koliko god da to želim :D

Jedva Äekam da proÄ‘e ovaj vikend da se bacim na probu.. :)

Link to comment
Share on other sites

    Po meni, kupovina Hegela H80 je bolji potez od H100, naravno govorim u ovom sluÄaju.Ovaj Bowers, kao uostalom i svi iz serije 6 je komercijalni zvuÄnik prevashodno namenjen za AV sisteme pa tek onda za HI FI i mislim da se kupovinom joÅ¡ kvalitetnijeg pojaÄala ne dobija niÅ¡ta zbog ograniÄenja u samim zvuÄnicima koji postaju usko grlo.

 

    S druge strane H80, o kome sam dosta pisao i izneo svoje miÅ¡ljenje, omogućava da se u perspektivi ide na dve tri klase gore, Å¡to se zvuÄnika tiÄe, a da on ne bude usko grlo.Ono Å¡to je njegova prednost u odnosu na H100 je neuporedivo bolji DAC nego u H100(koliko sam shvatio to je DAC tek da ima)Tako da se za iste pare dobija reÅ¡enje i pojaÄala i mogu slobodno da kažem, vrhunskog izvora zvuka.Da bi se kupio bolji DACnego Å¡to je u H80, treba dodati joÅ¡ toliko para.Sem toga, ja nisam siguran da je H100 zvuÄno bolji(Äak sam priliÄno siguran da nije), samo je snažniji.Naime u H80, koji je model generacijski noviji su primenjena mnoga reÅ¡enja iz top modela H300(ista je preamp sekcija) a snage ima viÅ¡e nego dovoljno i za daleko nezgodnije zvuÄnike nego Å¡to su 683.Plus uÅ¡teda na kablovima, meni je situacija jasna kao dan.

 

   Iako sam veliki ljubitelj Unisona, mslim da on i bilo koja druga varijanta sa lampama nisu zvuÄno dobar meÄ za Bowerse, ali svakako treba sve probati ako si u mogućnosti.Ne bih davao ni mnogo manje pare napamet.Ne znam ko prodaje tog Unisona, ali sam siguran da Hegela možeÅ¡ da probaÅ¡!

Link to comment
Share on other sites

Daj neki predlog po tvom izboru :)

Å to se tiÄe zvuÄnika - predlozi po mom izboru (novi, u klasi do 1000 eura) su:

1. Monitor audio veliÄine 6 (jer je dosta "staloženiji" od 8 koja je pandam 683-kama).

2, Monitor audio veliÄine 8 (sluÅ¡ao sam i sluÅ¡am rx8, ali nove 8-ice nisam, tako da ne mogu komentarisati - treba ih Äuti).

3. U datom cenovnom rangu možda i best buy Å¡to se tiÄe novih kutija - KEF LS50. Ipak, moguće je da Vam neće leći, s obzirom da se radi o velikoj sobi i kvalitetnim, ali ipak malim kutiajam.

4. Zvati Simu (AV Impuls) i ispriÄati mu Å¡ta Vam treba. Sigurno će naći neÅ¡to odgovarajuće iz svog prodajnog programa.

 

Moje miÅ¡ljnje Å¡to se tiÄe budžeta i njegove alokacije: Ukoliko već raspolažete sa toliko novca koliko raspolažete - ili kupite jeftinije pojaÄalo od ovoga o Äemu priÄamo, ili jurite viÅ¡u klasu (i skuplje) zvuÄnike. Ukoliko kupite ovo Å¡to nameravate, oÄekujem promenu zvuÄnika u nekom skorijem vrmeenu (zavisi koliko ćete se posvetiti sistemu). Ja mislim da treba uzeti u razmatranje i neke polovne zvuÄnike (ali stare tik par godina). 

TakoÄ‘e, uz ovako jaka pojaÄala obavezno razmiÅ¡ljajte i o DAC-u!

 

PS PojaÄalo koje nema 1000000 vati, ali je jako estestski i funkcionalno interesantno: monitor aduio a100! ÄŒisto bacite pogled!

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe zvuÄnika - predlozi po mom izboru (novi, u klasi do 1000 eura) su:

1. Monitor audio veliÄine 6 (jer je dosta "staloženiji" od 8 koja je pandam 683-kama).

2, Monitor audio veliÄine 8 (sluÅ¡ao sam i sluÅ¡am rx8, ali nove 8-ice nisam, tako da ne mogu komentarisati - treba ih Äuti).

3. U datom cenovnom rangu možda i best buy Å¡to se tiÄe novih kutija - KEF LS50. Ipak, moguće je da Vam neće leći, s obzirom da se radi o velikoj sobi i kvalitetnim, ali ipak malim kutiajam.

4. Zvati Simu (AV Impuls) i ispriÄati mu Å¡ta Vam treba. Sigurno će naći neÅ¡to odgovarajuće iz svog prodajnog programa.

 

Moje miÅ¡ljnje Å¡to se tiÄe budžeta i njegove alokacije: Ukoliko već raspolažete sa toliko novca koliko raspolažete - ili kupite jeftinije pojaÄalo od ovoga o Äemu priÄamo, ili jurite viÅ¡u klasu (i skuplje) zvuÄnike. Ukoliko kupite ovo Å¡to nameravate, oÄekujem promenu zvuÄnika u nekom skorijem vrmeenu (zavisi koliko ćete se posvetiti sistemu). Ja mislim da treba uzeti u razmatranje i neke polovne zvuÄnike (ali stare tik par godina). 

TakoÄ‘e, uz ovako jaka pojaÄala obavezno razmiÅ¡ljajte i o DAC-u!

 

PS PojaÄalo koje nema 1000000 vati, ali je jako estestski i funkcionalno interesantno: monitor aduio a100! ÄŒisto bacite pogled!

Ok, korektni predlozi, prvenstveno sam dovodio u opciju Monitor Audio(silver seriju) jer RX viÅ¡e nije u ponudi, dok se nisam preusmerio ka Englezima, ali svakako ću ići njih da Äujem. KEF je ok, ali neÅ¡to se dizajn ne slaže ni malo sa mojim ukusom, bar kada je u pitanju estetika. Sa Simom sam se već dogovarao za nekoliko varijanti, tako da je to svakako u planu.

 

Poenta je, ne želim da kupim "neko" polovno, pa i novo pojaÄalo (ili joÅ¡ gore polovne zvuÄnike), pa da posle razmiÅ¡ljam o nekom upgrade-u, već hoću da uzmem finalnu stvar, makar morao da budem strpljiv, ili da dodam, iz tog razloga bih hteo da razmotrim nekoliko opcija pa da vidim Å¡ta mi najviÅ¡e odgovara, ipak se ovo ne kupuje tek tako i vrlo promiÅ¡ljeno. Naravno, ne mogu ja sad kao poÄetnik da razmiÅ¡ljam o zvuÄnicima od nekoliko hiljada eu iz viÅ¡e klase, ali nisam tip koji prvo definiÅ¡e budžet sa variranjem od stotinak eu, pa onda prilagoditi "to i to" prema tome. Privuklo me je to, Å¡to se ukazala prilika za pojaÄalo iz viÅ¡e klase po povoljnoj ceni.. a ne zbog toga Å¡to uživam da dajem 1.000eu viÅ¡e :)

 

Ajde ovako, poÅ¡to ulazim u sve veću konfuziju, da bi tema bila malo logiÄnija i zanimljivija, neka bude prva opcija iz niže klase - 683, eventualno Monitor Audio iz ranga i integrisano pojaÄalo "Unison Research Unico Primo, ili Hegel H80, ili Roksan K3, ili neÅ¡to Äetvrto". Ali, opet ispade Roksan i H80 overkill gledajući cene, zaboravio sam i Å¡ta samo joÅ¡ razmatrao kao opcije za amp.

2. Hegel H100(ili H80) ili neka druga amplifikacija.. sa.. kojim zvuÄnicima..?

 

Ja ću poslušati šta god mogu..

Link to comment
Share on other sites

2. Hegel H100(ili H80) ili neka druga amplifikacija.. sa.. kojim zvuÄnicima..?

 

Ja ću poslušati šta god mogu..

 

Ne zaboravi da H80 ima ugraÄ‘en vrlo ozbiljan DAC. To znaÄi i da si reÅ¡io izvor (kao da si kupio 2 komponente), CD player koji imaÅ¡ će ti poslužioti samo kao transport!

Lako ćeÅ¡ izabrati zvuÄnike, H80 će voziti te Bovere kao od Å¡ale.

U tom rangu cene možeÅ¡ da posluÅ¡aÅ¡ (ako veÄ ideÅ¡ kod Sime) i Epos elan 30.

Link to comment
Share on other sites

I sam lutam u izboru zvucnika i pojacala. Spremam se, takodje, da poslusam B&W 683 S2 i MA Silver 6. Citajuci pozitivne kritike, blizi sam kupovini B&W zvicnika. Ja sam dodatno zakomplikovao situaciju jer bi hteo da imam 5.1 sistem i za filmove, pa cu kupovinu prosiriti sa ostatkom modela iz serije.

Svi govore da muzika dosta losije zvuci na AV risiveru nego na stereo pojacalu, provericu i to, pa ako je razlika kao sto se prica - odustacu od 5.1, jer cu ipak vise vremena provoditi slusajuci muziku.

 

S tim u vezi, hteo sam da ti predlozim Linn Majik 140 (i mozda Naim Nait 5si?), da li si razmisljao o toj kombinaciji? Zvucnici su prilicno dobro ocenjeni.

 

Svakako, voleo bi da nas obavestis sta si sve uspeo da poslusas i sta je konacna odluka.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...