Jump to content


F3 Power JFet Clone by Impuls


Recommended Posts

WOLANDOVE CRVENE MANIFESTACIJE ( u daljem tekstu WCM).... Ili Sve sto niste nikada zeleli da saznate o HI -FI ali ko Vas je... pitao

 

Elem, juce sam sluzbeno isao u Sombor, te usput svratih da vidim dragog li mi prijatelja Wollyja a i da se ogrebem za malo hifilisticarskog druzenja i sto da ne za dunje komada nekoliko. Sprava cekala spremna ( citaj zapeta) te je uzeh iskreno odusevljen zvukom da je poslusam u svom okruzenju, na  mojim FR Bubingama, na mom preampu ( isti ko Wolijev), samo moj je malo duzi... oprostite htedoh reci malo bolji  :lol: , a  na mestu hrabrih 2x 3W Sedrica. Zaobidjoh paradu, sva 3 nasa aviona te zakacih WCM SrBskoga Haj enda made by Impuls owned by Woly. I sta sad. 

Ja volim lampaski SE zvuk ( postoji li tako nesto lome se koplja, kao i dal je bolja trava il dunja ili ima li zivota posle ili bez Tanoja...). Opet mnogi nisu ljubitelji pravlsa jel pobogu original je original, indiski orah mora biti iz Indije, zvuk iz Engleske, a pandemijske polne bolesti iz Istocne Srbije, jel. Ja ne mislim tako. ( ajd ovo za bolestine ok) al  Indijski ora kazu bolji za potenciju, pa vid kolko ima Indusa a Engleza i ne bas, a i Gordi Albion ( i ostali Ameri) ubise  boga sa cenama, a i nesto nisam siguran da bas ne slusaju MP3 na raznoraznim gedzetima. Toliko o potenciji,orajima i poreklu.  Dakle, posle 30 minuta WCM zvuci kao  SE u najboljem izdanju. Nema huma, bruma, nista ne zuji, veselo svetli ( crveno na radost i na neke manje pristojne objekte) i SVIRA!!! Ne uzimam sebe (naravno) za neiskusnog korisnika HI FI usluga, slusao sam gomilu svega, te mislim da , ovo sad ozbiljno, WCM u slepom testu ladno prolazi ko dobar ................... ( upisite sami oznaku lampe) SE snagas. Svestan sam da cu ovom recenicom navuci gnev pravovernih zilota SE  uradaka a i onih sto tvrde original samo ( vratiti se na deo o orajima) ... te jos nekih, ali ljudi, ovo sto Impuls skockao, stvarno tako zvuci. Fenomenalno. Bio mi je pre toga Woly-jev Babefish, i u direktnoj komparaciji smelo tvrdim. U mom okruzenju, sa mojim spravama WCM bolje svira. 

Hrabri malisa ( 2 x 15W i 25 kila zive vage, ako sam dobro zapamtio) kontrolise Bobinge fenomenalno. Pozornica bas kakva treba da bude, basa kolko treba... visoki ne vriste, kontrola za sve pare, sad bas i ne salje zbirne decibele kao seizmicke talase u susedni grad, ali za vise nego glasno slusanje dosta. Plus Wolyjevi Tanoji imaju cca 3 hektara membrana, i WCM radi samo tako. Moje Bubinge nisu bas  lake za teranje iako po recima stvoritelja im imaju od 96 -104 db ( varijabila db zavisi od kolicine dunja), ali i one su sa WCM-om  maksimalno upeglane, sa retkim vojs sautom.  WCM  ih bolje radi od BAbela koji je btw jaci.

Zakljucak.

Retko lepo ( ajd sad crvene svetlosne i ostalew manifestacije), pojacalo, kultivisanog i plemenitog zvuka dusu dalo za jazz i klasiku, ma milina.

Bravo Impulsei Wolly, sprava ki .... pa recimo Indijski ora. Potentna. O tehnickom delu bas i ne bih, vec ce se pojaviti neki postovani  znalci koji ce zakerati ovo il ono. ( secate se ono bacio si pare...kakav gnom).

U svakom slucaju vidim da ce Woly sa WCM-pm dugo uzivati u gomili lepote.

Tolko

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stegnuo kesu a sutra cu da stezem glavu...

047556%20Apatinska-pivara%20Pivo.jpg

Imam i istegnuce vrata, malopre mi se ucinilo da mi je levi visokotonac utonuo u kabinet i protresem izrastaj na vratu levo desno par puta. Usinem vrat.

Pored toga, upravo prisustvujem 12-oj toploj probi za grejnu sezonu, samo sto ne koriste toplu vodu vec pustaju/ispustaju 'ladnu iz sistema evo vec 6 sati. To stvara takvu grgljavinu iz radijatora i ometa mi audiofilske uzitke da sam na ivici da vam se sledeci put javim sa stranica crne hronike u vidu reportaze o gradjaninu koji je, unatoc uzornoj proslosti, iz neznanog razloga napao jedinice javnog komunalnog sa devastirajucim posledicama po neduzne pripadnike te javne ustanove.

Link to comment
Share on other sites

Well.. ko bi vas sve citirao, bilo bi predugaÄko.. F3 je takoÄ‘e SE. OÄigledno se lepo složio sa FR zvuÄnicima. Na Tannoyima je liÄio na lampu. Ne previÅ¡e. I svirao odliÄno.

 

Tannoyi su raÄ‘eni po projektu. BaÅ¡ za njih (Gold Monitor 15"), i baÅ¡ za mene. Ali oni nisu tema. I da: ispupÄenje je :)

 

Ne znam da li je UPOCC bakar ili lak žica.

 

Hvala na Äestitkama :) Å ifeli :)

 

Rakija%20dunja%20Manastir%20kovilj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neverovatna paznja i kod nas i napolju se posvecuje izradi snagasa i prava je uzivancija videti ovakav kvalitetan i pedantan rad.Ali zvuk na kraju ,bar iz mog iskustva kad god sam to imao prilike da proverim mnogo vise zavisi od preampa.On je bukvalno u stanju da transformise sistem.Pa, srecno dalje sa pazljivim odabirom preampa-nek bude sa istom paznjom uradjen bilo da je DIY ili brand.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatna paznja i kod nas i napolju se posvecuje izradi snagasa i prava je uzivancija videti ovakav kvalitetan i pedantan rad.Ali zvuk na kraju ,bar iz mog iskustva kad god sam to imao prilike da proverim mnogo vise zavisi od preampa.On je bukvalno u stanju da transformise sistem.Pa, srecno dalje sa pazljivim odabirom preampa-nek bude sa istom paznjom uradjen bilo da je DIY ili brand.

Po mom skromnom mišljenju zvuk zavisi od obe stvari. I njihove sinergije. Pod sinergijom podrazumevam usklađenost nivoa signala i sl.

Uskoro ću predstaviti predpojaÄivaÄku phono i line sekciju. UsklaÄ‘enu sa F3

Link to comment
Share on other sites

Well.. ko bi vas sve citirao, bilo bi predugaÄko.. F3 je takoÄ‘e SE. OÄigledno se lepo složio sa FR zvuÄnicima. Na Tannoyima je liÄio na lampu. Ne previÅ¡e. I svirao odliÄno.

 

Tannoyi su raÄ‘eni po projektu. BaÅ¡ za njih (Gold Monitor 15"), i baÅ¡ za mene. Ali oni nisu tema. I da: ispupÄenje je :)

 

Ne znam da li je UPOCC bakar ili lak žica.

 

Hvala na Äestitkama :) Å ifeli :)

 

Rakija%20dunja%20Manastir%20kovilj.jpg

Dunja je prava  :beer

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...