Jump to content


Koji Lap-Top do 65.000 din?


Lilyhammer

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Neću kolega,ali moram da ti kažem da ipak ima razlike,jer ja imam i samsung i lenovo u istoj softverskoj i hardverskoj klasi i mogu ti reći da je lenovo vidljivo kvalitetniji hardverski.

 

 

Ðека Ñи му рек'о   :thumbsup2 , а и Тоши Ñе више Ñвиђа    :facehearts о Ћири да и не пишем!

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako misliÅ¡ na mene, nisam rekao da ne može, već da je velika muka. Treba roditi meÄku da se odradi WIN 7 na novim laptopovima - kao Å¡to rekoh ...

 

Uz svo postovanje, zamolio bih vas ako imate malo vremena i da pogledate ona dva navedena modela Asus i HP, zanima me da li na njih mogu OS Win7? Gledao sam na Gigatron sajtu i vidim da u specifikacijama ima direktni linkovi za Windows 7, 8, 8.1 /64bit. drajvere, ne razumem sto bi bio problem instalirati Windows 7? Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Neću kolega,ali moram da ti kažem da ipak ima razlike,jer ja imam i samsung i lenovo u istoj softverskoj i hardverskoj klasi i mogu ti reći da je lenovo vidljivo kvalitetniji hardverski.

 

Gledao sam i Lenovo u M-Marketu, izgledali su veoma nekvalitetno sa losom zavrsnom obradom, plastika je bila na nivu kineskih plasticnih decijih pistolja na vodu. Doduse, to su bili neki osnovni modeli od 30-tak hiljada dinara, ne znam kakva je situacija sa skupljim modelima, ovde ih nisu imali!

 

Samsung, standardno dobar, ali opet pitam: GDE DA GA KUPIM??? ...Kad ih Gigatron uopste nema u ponudi, a Tehnomanija ima samo jedan model!!!

Link to comment
Share on other sites

Nije taÄno,može da se instalira w7 ,ali.treba.pre toga instalirati odgovarajuće drajvere.

 

Problem nastaje kad odgovarajucih drajvera nema. Nailazio sam na Asusove neke modele za koje su imali samo drajvere za Window 8.1 64bit. OS, izgleda da su ovde neke kolege ipak debelo u pravu!

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i Lenovo u M-Marketu, izgledali su veoma nekvalitetno sa losom zavrsnom obradom, plastika je bila na nivu kineskih plasticnih decijih pistolja na vodu. Doduse, to su bili neki osnovni modeli od 30-tak hiljada dinara, ne znam kakva je situacija sa skupljim modelima, ovde ih nisu imali!

Samsung, standardno dobar, ali opet pitam: GDE DA GA KUPIM??? ...Kad ih Gigatron uopste nema u ponudi, a Tehnomanija ima samo jedan model!!!

A evo baÅ¡ da dobijeÅ¡ odgovor od mene u prvom licu ,jer ja.baÅ¡ imam i samsung,a i lenovo i oba su u istoj klasi i baÅ¡ zato mogu da ti kažem da je lenovo kvalitetnije odraÄ‘en od samsunga,a ako i sad misliÅ¡ da su neke druge preporuke ispravnije onda se neću viÅ¡e ni javljati na ovu temu,jer vidim da.me ne.sluÅ¡aÅ¡,a ja sam samo želeo da.ti pomognem u odabiru,jer vidim da se.razmiÅ¡ljaÅ¡.Ja imam i samsung,a i lenovo u istoj klasi i ovo je.moje.miÅ¡ljenje,koje ne mora da bude istovetno sa.tvojim,tako da na kraju krajeva sam ćeÅ¡ odluÄiti,koji ti je lepÅ¡i,kvalitetniji,jaÄi,bolji...Pozdrav.
Link to comment
Share on other sites

Samsung, standardno dobar, ali opet pitam: GDE DA GA KUPIM??? ...Kad ih Gigatron uopste nema u ponudi, a Tehnomanija ima samo jedan model!!!

Vidi, stvarno nema... Nisam to znao. Ja sam kupio u julu prosle godine u winwin, tad ih je bilo svuda. Ne znam sta se desilo u medjuvremenu.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam upravu 1000%,a ako.misliÅ¡ da nisam raspitaj se malo kod nekog IT struÄnjaka,pa ćeÅ¡ videti,a možeÅ¡ i da proÄitaÅ¡ malo postove u vezi baÅ¡ ove nedoumice na forumu "svet kompjutera".

 

A evo baÅ¡ da dobijeÅ¡ odgovor od mene u prvom licu ,jer ja.baÅ¡ imam i samsung,a i lenovo i oba su u istoj klasi i baÅ¡ zato mogu da ti kažem da je lenovo kvalitetnije odraÄ‘en od samsunga,a ako i sad misliÅ¡ da su neke druge preporuke ispravnije onda se neću viÅ¡e ni javljati na ovu temu,jer vidim da.me ne.sluÅ¡aÅ¡,a ja sam samo želeo da.ti pomognem u odabiru,jer vidim da se.razmiÅ¡ljaÅ¡.Ja imam i samsung,a i lenovo u istoj klasi i ovo je.moje.miÅ¡ljenje,koje ne mora da bude istovetno sa.tvojim,tako da na kraju krajeva sam ćeÅ¡ odluÄiti,koji ti je lepÅ¡i,kvalitetniji,jaÄi,bolji...Pozdrav.

O ne kolega, pogresno ste me razumeli! Cenim vase misljenje i nije tacno da vas ne slusam, samo sam izneo moje neko vidjenje i naveo sam da su to najjeftiniji modeli Lenova iz super marketa, iskreno Asus za tridesetak hiljada deluje jos gore!

 

Sto se tice Samsunga i Lenova i vaseg poredjenja, nema razloga da vam neverujem, cak sta vise, bas mi dosta pomazu vasi postovi i ne samo vasi nego vecine kolega ovde! Jos jednom hvala na strpljenju i ulozenom trudu! Sve najbolje zelim... (y)

Link to comment
Share on other sites

Vidi, stvarno nema... Nisam to znao. Ja sam kupio u julu prosle godine u winwin, tad ih je bilo svuda. Ne znam sta se desilo u medjuvremenu.

Ma to vam i kazem, najradije bih uzeo nakog solidnog samsunga, ali kad ih Gigatron i Tehnomanija nemoaju u ponudi, to vec zabrinjava! Moze se naci poneki zaostali model po nekim ''budzacima'' od prodavnica, ali to su vecinom stariji modeli i mislim da nije nimalo sigurna kupovina!

Link to comment
Share on other sites

Može Win 7 na Asus ali na mišiće.

Imaju ograniÄenje u biosu i zato ne može Win 7 direkt.  Mora Win 8, pa bios da se update (relativno riziÄno) pa se u biosu dobije dodatna opcija uz UEFI mod

A sad tek voideh ovaj vas post, znaci da moze ali je malo problematicno! Kakva je stvar sa HP-ovim navedenim modelom, moze li na njemu Win/. glatko da se instalira? Pozdrav! (y)

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znaju svi prodavci Å¡ta prodaju,jer ovo je Srbija,dosta je da je neko nekome rod i eto posla.

Ma veruj mi da mi je sve jasno, tu se slazemo na prvu! Ovih dana sam bas dosta tel. brojeva prodavnica okrenuo i sam sam se uverio koliko su tehnicki potkovani! Ja za sebe ne smatram da sam neki IT znalac, ali za neke prodavce sam IT strucnjak. Kakvi sam sve oprecnih informacija dobijao samo o jednom te istom modelu u razlicitim prodavnica, to je bilo za plakati, zato i jesam pokrenuo ovu temu! Neko ko nema blage veze o laptopovima, a zeli uzeti nesto, mogu mu prodatei sta zele!

Link to comment
Share on other sites

najlakse se proveri da li je laptop kompatibilan sa OS-om tako sto se ode na support portal proizvodjaca i proveri.

Ako se (po)želi upotrebiti neki od OS-ova koji dozvoljava Live{CD,USB} onda je sve mnogo lakše. Podigne se sa {CD,USB} i sve bude jasno u trenu. Da, mahom su tak(o)vi OS-ovi iz Linux porodice.

Asus: Kao sto se vidi iz speca samo win 8 i 8.1

attachicon.gifasus.PNG

Naravno da ne. To je samo navod koji OS dolazi na njemu pre-installed.

First of all you should know that it comes with no operating system and the manufacturer recommends Windows 8 Does not mean you can not install anything else (Windows 7 or Linux) just as you will have more work. I mean that you have to search for drivers for each component part - that if you choose to install W7 drivers on the official site are for Windows 8. (prevod nije najbolji jer je sa GT-a)

Takođe iz iskust(a)va koje sam imao prilike da proverim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...