Jump to content


Pomoc oko odabira zvuchnika!


midji

Recommended Posts

Potrebna mi je mala pomoc! Posedujem JBL ES100 i donekle sam zadovoljan zvukom i verovatno ih ne bih menjao neko vreme..medjutim renovirao sam stan i postali su mi malo glomazni za prostor i moram da ih menjam za manje :S hteo bih neke bookshelf ili monitor zvuchnike. Treba mi neka preporuka, koji bi bili najbolji izbor u ceni JBLa, kvalitetu-zvuku..? Dobio sam ponudu za Monitor Audio RX-2? Zanima me mishljenje u vezi toga..? Help a guy in trouble! ;) pozzz

Link to comment
Share on other sites

Tvrdim da je Monitor Audio koji ti je ponuÄ‘en sposoban da (adekvatno razmeÅ¡ten, dobri stalci i kablovi i rad na akustici prostorije) potpuno postidi JBL koji bi menjao, po pitanju opÅ¡te prirodnosti, muzikalnosti, zrelosti i neutralnosti. 

 

Uz neophodnu brigu, rezultat bi joÅ¡ bio i dramatiÄno veći i artikulisaniji zvuk od onoga koji si imao. 

Link to comment
Share on other sites

Iz RX2 je moguće pridobiti opako dobar bas, uz rad na akustici prostorije, razmeÅ¡taju zvuÄnika, kablovima i polici. Bez tog aranžmana će cela prezentacija biti zasigurno drastiÄno tanja od onoga za Å¡ta su sposobni.

 

Dovoljno dubok bas za gotovo sav zamisliv muziÄki materijal. Deklarisani su na 40Hz, kažimo da je 50Hz stvarna granica pre drastiÄnog pada. 

 

ÄŒistih i artikulisanih 50Hz je mastan bas, jako mastan. Veruj mi.

Link to comment
Share on other sites

U trci i frci ceo dan pa eto izostavih.. Nishta posebno, sada sam u fazi trazenja i novog pojachala, pa bi i tu mogao sada vec neki savet (do nekih 600-650e).. u glavnom- SONY F570ES i imam ga..pa dugo :) nekako mi je zao bilo da ga se odreknem do skoro. Muziku pushtam preko lap-topa u glavnom, a imam i SONYev stariji CD player spojen sa Acoustique Nagard kablovima sa pojachalom. Eto toliko ;)

Link to comment
Share on other sites

U trci i frci ceo dan pa eto izostavih.. Nishta posebno, sada sam u fazi trazenja i novog pojachala, pa bi i tu mogao sada vec neki savet (do nekih 600-650e).. u glavnom- SONY F570ES i imam ga..pa dugo :) nekako mi je zao bilo da ga se odreknem do skoro. Muziku pushtam preko lap-topa u glavnom, a imam i SONYev stariji CD player spojen sa Acoustique Nagard kablovima sa pojachalom. Eto toliko ;)

A TEAC tjuner, Samsung DVD i Canon stampac? I crvene sluske ispod stampaca? hehe kako sve znam :wave2

 

https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-15782858-1.htm

Link to comment
Share on other sites

Predlagati Engleske zvuÄnike za mastan Bas je...Englezi se trude da iz malih kutija izvuku neÅ¡to Å¡to nije moguće i neće da bidne!To da rade oko 50 HZ je taÄno i to rade korektno ali je to daleko od toga da je MastanBas. Znam sada će Englezofili da navale ali to je moje miÅ¡ljenje i neće se menjati.A nisam ni pisao da bih se raspravljao sa nekim.

Link to comment
Share on other sites

E ovako prijatelji, da budem malo precizniji ..kao shto sam na pochetku naveo menjam ih u glavnom zbog prostora, i po mom ukusu treba mi vishe glasa iz zvuchnika. Tako da mi treba par bookshelfa ili monitora koji ce imati dovoljno basa i izrazen glas! Neshto shto ce da podrzi glasan Rock, ponekad House, a volim i da se opustim uz Jazz i Blues.. Laik sam u ovim stvarima, prvi put na forumu, pa ako neka informacija izostaje, ako treba neshto malo josh detaljnije da se objasni, nema nikakvog problema.. 
E da..sve to do nekih 700-720e 

Link to comment
Share on other sites

E ovako prijatelji, da budem malo precizniji ..kao shto sam na pochetku naveo menjam ih u glavnom zbog prostora, i po mom ukusu treba mi vishe glasa iz zvuchnika. Tako da mi treba par bookshelfa ili monitora koji ce imati dovoljno basa i izrazen glas! Neshto shto ce da podrzi glasan Rock, ponekad House, a volim i da se opustim uz Jazz i Blues.. Laik sam u ovim stvarima, prvi put na forumu, pa ako neka informacija izostaje, ako treba neshto malo josh detaljnije da se objasni, nema nikakvog problema.. 

E da..sve to do nekih 700-720e 

Uzmi neki Quadral, ima svega, basa, srednjeg i visokog spektra

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...