Jump to content


Panasonic P50GT60E vs LED LCD


harts

Recommended Posts

Pozdrav,
 
Velika sam pristalica Panasonic plasma televizora, ali dugo vremena nisam pratio sta se trenutno desava na trzistu.
Razmisljam da kupim televizor ~50" do oko €1000(moze naravnjo i manje) i vidim da je izbor manje vise postao ogroman.
 
Panasonic je prestao ove godine da proizvodi plazma televizore, ali sam na kupujem prodajem video u oglasu da covek ima na stanju pomenuti model, naravno zvacu jos da proverim.
 
Interesuje me da li je LED sustigao Panasonic plazme i sta je u ovom trenutko pametnije kupiti?
 
Sto se tice ponude LED televizora vidim da ima raznih od €500 do €1200.
Za tu cenu pojavljuju se vec UHD modeli kao i zakrivljeni samsung televizori.
 
Mislim da UHD nema neku poentu, dok bi zakrivljen cini mi se mogao da bude interesantan.
 
Sta je trenutno best-buy kod LED televizora i kako se oni porede nasprem panasonic plazme?
 
Kako stvari stoje, i sta mi vi predlazete?
 
Televizor bih kupio od ljudi koji donose iz madjarkse.
 
Hvala svima!
Link to comment
Share on other sites

evo ja skoro uzimao PANASONIC TV i uporeÄ‘ujem plazma i led,stojali jedan pored drugog i oba u radu i Å¡to se tiÄe slike kao da ni nema razlike,a u ceni je velika razlika kao i u ceni sluÄajne popravke,tako da sam se odluÄio za LED i zadovoljan sam sa izborom.

Link to comment
Share on other sites

Plazma tehnologija je prevazidjena. Trose previse struje i imaju sasvim odredjeni rok trajanja. Slika je odlicna ali je ipak proslost.

Sve to stoji, ali, tv se uzima valjda zbog slike, kao audio komponente zbog zvuka?!

Vijek trajanja plazma ekrana? Ako se gleda 8 sati dnevno, trajaće mi za života, a možda i duže :D

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma. Tehnologija me pregazila. Gledao sam philips zadnjih 15 godina, prije njega körting, a pamtim i neki philips crno bijeli sa ovalnim ekranom. Doduše baš sam bio mali tada.

Ako promijenim još jedan za života, ihhh!

InaÄe sam vrllooo zadovoljan sa panasonic plazmom i družićemo se sporadiÄno joÅ¡ dugo. :)

Link to comment
Share on other sites

TV se uzima samo radi slike, nista drugo me ne zanima.

 

Ali ipak javio se covek da palzmi vise nema u ponudi, samo nije stigao da azurira oglas.

Mislim to su mu tri stavke, a azurirao ga je prosle nedelje, nebitno.

 

Koje LCD televizore preporucujete, sto vece to bolje.

 

Ako bih za iste novce dobio LCD kvaliteta panasonic plazme to bi bilo mnogo lepo. :)

 

Evo upravo gledam p42g30 i ono sto me fascinira kod tog televizora je to kako procesira SD signal, rts izgleda skroz podnosljivo.

 

To na lcd-ovima nisam uspeo da vidim, doduse nisam gledao ove novije.

Link to comment
Share on other sites

ДеклариÑани радни век трајања плазма екрана је 100,000 радних Ñати а лцд екрана тј оÑветљења је 60,000 радних Ñати.

Радиће плазма екран и поÑле тих 100к Ñати али не гарантују иÑти контраÑÑ‚, оÑветљење и Ñл. Док прођу ти радни Ñати, ко зна каква нова технологија биће актуелна.

За Ñада гледајући Ñамо кућне уÑлове, не напуцана подешавања у продавницама, плазма је и даље боља тј нуди квалитетнију Ñлику за иÑти новац.

Link to comment
Share on other sites

Ni jedan LCD (jer ovo sto zovu Led je LCD tv) ne moze da pridje sa kvalitetom slike prosecnoj plazmi. Ono sto je sledeci tv sa odlicnom slikom je oled ali oni jos neko vreme nece biti tako pristupacni sa cenom. Mislim da ako zelis tv sa odlicnom slikom, plazma je ono sto ti treba. Ako ces na tv gledati samo HD sadrzaje ili ga koristiti za monitor za pc onda i mozes da razmisljas o nekom boljem Led tv-u. To sto se vise ne prave idealna je prilika za ubijanje cene kod trgovaca kod kojih je ostalo jos proslogodisnjih plazmi (a ima ih jos kod nas u prodaji). A ovo za vek trajanja, imao sam Panasonic 42PV80 tv, bio je kod mene od 2008 do 2011, radio non stop, sada je kod prijatelja i dalje radi non stop i nista mu za sada ne fali. Kod novijih je vek koriscenja sigurno jos veci. Ako nadjes moja preporuka je 42ST60 ili 50ST60 Panasonic, ima ih jos kod nas i uklapa se u budzet. Ako hoces da se otvoris Samsung 51f8500 kao vrh ponude.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam posle LG plasme (42PQ2000) , uzeo isto plasmu Samsung (51F45000) i prezadovoljan sam , nekako mi je slika na plasmi dosta prorodnija .

 

Krenuo sam u prodavnicu da kupim neki , sad sam i zaboravio LED TV, smart-led-3d ali je je slika na plasmi presudila.

 

Mislim da je cela prica o prelasku sa plasme na Led-OLed , jer je plasma panel skuplji .

Link to comment
Share on other sites

Kod LED-a je problem probijanje svetla odnosno crna nije crna.Osvetljenje dolazi obicno sa bocne strane ekrana tako da je u tom delu osvetljenje jace.U potpuno mracnoj sobi kada se ostavi potpuno crn ekran sa normalnim kontrastom i osvetljenjem se to jasno vidi(probijanje).Kad bi mogli da stave iza svakog piksela po LED lampicu to bi bio posao,ali bi to verovatno mnogo kostalo.

3D plazma je trenutno najbolji panel.Sto se tice veka upotrebe pa trosi se i LED lampa.Posle par godina ce da oslabi i bela vise nece biti tako bela,ali pre toga kakvog su kvaliteta sve ove naprave mislim da ce pre zavrsiti u onom Goxijevom kontejneru.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je oled bolji, ali pogledajte koliko kosta i nema ga ispod 55". Za te pare mogu da se kupe 3 vrhunske Panasonic plazme ili skoro 3 Samsung 51F8500 tv (koji je rame uz rame sa Panasonic ZT60 serijom a po mnogim testovima bolji od VT60). Sto bi se reklo 'Volim i ja nerandza no trpim'. Oled LG 55EA980V je savrsenstvo u svakom pogledu koliko sam uspeo da vidim u prodavnici i sto se tice slike i sto se tice samog izgleda tv-a. Ali je 500000 pa ko voli nek izvoli. Pasce te cene samo je pitanje koliko brzo. Dok se to ne desi mislim da je plazma neprevazidjena.

Link to comment
Share on other sites

Razmisljam sada posto je oled tehnologija pred nama, prosle godine je kostao 10 - 15k, sada vec moze da se nabavi za 2,6k.

 

Kao tehnologija je jeftiniji, s' obzirom da se vec pojavio novi model za koji predvidjaju da ce biti jos jeftiniji i pojavice se u vecim dijagonalama http://hdguru.com/lg-55ec9300-oled-hdtv-review/ razmisljam da uzmem Panasonic 42as600e za male pare i da ga koristim godinu - dve i kada oled pojeftini zamenim ga za 55"+, dok ovaj 42" prebacim u neku spavacu sobu.

 

Sta mislite u ovom led televizoru?

U tehnomaniji mi ga je radnik preporucio pre nego samsung ili lg, dok ga ima na KP za €450.

Link to comment
Share on other sites

To sto je radnik u Tehnomaniji preporucio zanemari jer retko ko od njih bilo sta zna o onome sto prodaje. Nikad necu zaboraviti njihovo iznenadjenje kada sam usao u servis mod Samsung plazme da vidim koliko je radio kod njih. Iz onog sto sam pratio o lcd televizorima, Samsung  ima neku bolju vrstu displeja u odnosu na LG i Panasonic.

Link to comment
Share on other sites

Za Samsung je dok je tv na standbay-u Info+Menu+Mute+Power brzo jedno za drugim. u menijima negde terba nacin Panel display time. Za Panasonic  cini mi se dok je u standbay-u TV pritisnuti i drzati -/V na tv-u a na daljinskom 5 puta pritisnete 0(vcr) u intervalima od 1 secunde . Za Lg ne znam jer se nikad nisam interesovao za kupovinu istog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...