Jump to content


Direct metal mastered plo�e


HMrules

Recommended Posts

Ja imam jednu Stockfish i zvuci brutalno i jos neku klasiku koja mi nije nesto legla,ali nije zvuk u pitanju vec muzika pa nemam neko misljenje.Slusao sam posle jos jednu Stockfish koju sam drugaru polonio i ta je dobra,dakle Stockfish  :thumbsup2  Ima na njoj malo i o tehnologiji snimanja,interesantno svakako.

Link to comment
Share on other sites

Iron Maiden albumi iz '86. (Somewhere In Time) i '88. (Seventh Son Of A Seventh Son) su imali oznaku DMM na omotima i, u poreÄ‘enju sa ploÄama koje su (u ex-YU) u istom periodu objavljivane, zvuÄno su bile superiorne.

Å teta Å¡to su tada dežurni audiofilski kritiÄari pokopali takav naÄin rezanja (zvuk im je bio isuviÅ¡e Äist, jel'te dry.gif), pa nije zaživeo...

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da su u pitanju samo engleska izdanja Maidenovih albuma?

 

Naprotiv, i na omotima Jugotonovih licencnih izdanja ima oznaka DMM, a zvuk sa ploÄa je (bar Å¡to se mene tiÄe) mnogo bolji nego kod drugih ploÄa koje su se u isto vreme kod nas pojavljivale, a nisu imale tu oznaku na omotima.

Uostalom, moderator "Scorpio(DDMF)" je nedavno ovde pohvalio baš Jugotonov otisak "Sedmog sina sedmog sina"...

Link to comment
Share on other sites

Taj Jugotonov Sedmi sin je meni zvuÄao tanko i plitko joÅ¡ kada je izaÅ¡ao.

 

Tu primedbu moraÅ¡ uputiti Maiden-ima i producentu Martin-u Birch-u, jer su u to vreme eksperimentisali sa zvukom (n.pr. koristili su sintisajzere u nekim pesmama, Å¡to je za njih bilo neuobiÄajeno, itd.), ali Å¡to se tiÄe Äistoće zvuka na otisku, zahvaljujući DMM-u ona je na zavidnom nivou za ex-YU vinile...

Link to comment
Share on other sites

DMM ploce uglavnom odlikuje nesto "cistiji" zvuk, kao i primetno odsustvo surface noise-a. Kada se ukombinuje sa digitalnim snimanjem, dolazi do interesantnih rezultata - koji nikako nisu za podcenjivanje. Tonalitet vuce na "hladniju/tanju" stranu, ali uz odgovarajuci snimak, zvuci veoma interesantno.

 

U mom posedu, uglavnom klasicna muzika koja i najvise "profitira" od DMM-a, po meni (Eterna i jos poneke etikete), poneka rock/metal ploca - veoma rado ih slusam. 

Link to comment
Share on other sites

Uh, sad sam iskoristio Discogs-ov search da vidim koje ploÄe s mojih polica su DMM...

Nekoliko njih su mi baÅ¡ primer loÅ¡e/plitke produkcije, bar sam, do danas, tako mislio. 

Tako, na primer, pola života krivim THeadse Å¡to na "Speaking in Tongues" nisu imali Eno-a. Kad, DMM je krivac. 

Link to comment
Share on other sites

Ko voli DMM vinile donecu ih nekoliko na berzu 19 oktobra u Beograd , naravno da se prodaju !!! Posedujem najvise iz Teldec - Decca produkcije tih vinila !!

Bas cu danas da poslusam onaj koji sam dobio od tebe jos jednom.Inace sam u fazi kad me mame jedna po jedna ploca na ponovno slusanje zbog novih zvucnika.Ploce su koliko sam ja pregledao i u odlicnom stanju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...