Jump to content


Technics sl pg490


seizmos

Recommended Posts

Drugari, imam problem sa pomenutim cd player-om, naime, nece da zadrzi otvorena vrata vec ih pritiskom na eject otvori skroz do kraja i odmah zatim ih zatvori sto prilicno pravi problem kad je promena ili vadjenje diska u pitanju. Ima li neko iskustvo sa ovim i da li je tesko resiti problem ?

Link to comment
Share on other sites

Da li je dostupan za ciscenje bez otvaranja ili moram ceo da otvaram ?

 

Мораш да отвориш и пажљиво Ñкинеш цео механизам. Предходно Ñа отвореним вратима Ñкини маÑку Ñа иÑтих.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ja bih to bacio i uzeo drugi ali to se neće desiti jer to nikad ne bih ni uzeo.

 

Ðемој тако, добар је то плејер док ради. Е Ñад' што је празан изнутра то ништа не значи.

 

Ево Ја бих га узео без размишљања.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Uredjaj je radio godinama bez greske, osim ovog novonastalog problema sve radi i dalje besprekorno, cita izlupane i matore diskove kao da su novi a zvuk zaista ima dobar bez obzira na nepopunjen prostor u samom kucistu. 

Uvek se moze uzeti nesto drugo, nego resio sam da probam da ga osposobim.

Link to comment
Share on other sites

Uredjaj je radio godinama bez greske, osim ovog novonastalog problema sve radi i dalje besprekorno, cita izlupane i matore diskove kao da su novi a zvuk zaista ima dobar bez obzira na nepopunjen prostor u samom kucistu. 

Uvek se moze uzeti nesto drugo, nego resio sam da probam da ga osposobim.

 

Ма добар је то плејер, имао Ñам три комада и док ниÑам поново набавио ниÑам Ñе Ñмирио.

 

Знам да поÑтоје плејери који Ñу далеко попуњенији и боље изгледају али овај тип када је 100% иÑправан чита и аутомобилÑку гуму   :bounce

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Gledam slike ovog polupraznog uredjaja i tuga me hvata kad se sjetim kakve je sprave Technics nekada radio i na cega je spao..

Sva sreca pa su svima ostalima CD plejeri puni...nicega... :order  Kad bi samo video sta sve ima u najnovijim BluRay plejerima pa tamo je praznije nego ovaj PG490. A opet kad se ubaci disk svira ko da je pun :listen Ali koliko sam shvatio vas dvojica niste ni imali ni culi ovaj poluprazni plejer tako da ne komentarisite na osnovu izgleda jer procitace mnogo toga sto daleko skuplji plejeri ispljunu ko baba zvaku :wave2

Link to comment
Share on other sites

Gledam slike ovog polupraznog uredjaja i tuga me hvata kad se sjetim kakve je sprave Technics nekada radio i na cega je spao..

 

Mnogo nekada posebnih komponenata je sada integrisano u namenskim integralcima, Å¡to ne znaÄi da ne rade dobro. Recimo, celokupna logika upravljanja je sada jedan Äip, napajanje je jedan Äip, DAC je jedan Äip, analogni deo opet jedan Äip. Nekada se to reÅ¡avalo složenim kolima sa mnogo komponenata.

 

U zavisnosti kako su spomenuti Äipovi reÅ¡eni i koji su odabrani, ova integrisana reÅ¡enja ne moraju biti loÅ¡a.

Link to comment
Share on other sites

U zavisnosti kako su spomenuti Äipovi reÅ¡eni i koji su odabrani, ova integrisana reÅ¡enja ne moraju biti loÅ¡a.

 

Краће течено "Ðапредак технологије израде".

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sva sreca pa su svima ostalima CD plejeri puni...nicega... :order  Kad bi samo video sta sve ima u najnovijim BluRay plejerima pa tamo je praznije nego ovaj PG490. A opet kad se ubaci disk svira ko da je pun :listen Ali koliko sam shvatio vas dvojica niste ni imali ni culi ovaj poluprazni plejer tako da ne komentarisite na osnovu izgleda jer procitace mnogo toga sto daleko skuplji plejeri ispljunu ko baba zvaku :wave2

Nisam druže,evo sav se tresem.Imao sam ih jedno 10 ako ne i viÅ¡e.Prema tome... I Sl-Ps 70 Top i 670 i 770 i A i D itd..Prvo pogledaj u liÄnim podacima ko koliko ima godina itd.  To je jedan od najmanjih modela ,a ni mnogo veći im  modeli ne sviraju bog zna kako!

Link to comment
Share on other sites

ja sam ih imao oko 30tak komada svakakvih modela ali SL-P8 je bio majka. u kilaži i zvuku.  sl-pg 490 je zvuka ko prazna kofa ili kanta za farbu. al eto neko i voli taj zvuk!! da ne oftopikujemo temu ako kolegi trebaju prekidaÄi imam ih i pokloniću mu ih (oko 10)komada i svi su ispitani i ispravni.

Link to comment
Share on other sites

Nisam druže,evo sav se tresem.Imao sam ih jedno 10 ako ne i viÅ¡e.Prema tome... I Sl-Ps 70 Top i 670 i 770 i A i D itd..Prvo pogledaj u liÄnim podacima ko koliko ima godina itd.  To je jedan od najmanjih modela ,a ni mnogo veći im  modeli ne sviraju bog zna kako!

Nisi me razumeo, ne kazem ja da je savrsenstvno i da nema bolje. Samo kazem da za 1500 dinara za koliko se prodaju i to u extra stanju citaju SVE bez problema i zvuce za taj novac sasvim korektno. Opet vremenom kad se prelazi na nesto bolje shvatas koliko ovakvi plejeri zvuce lose ali opet ima plejera drugih marki koji zvuce podjednako dobro (ili lose), a prodaju se duplo skuplje zato sto na njima pise neko drugo ime.

 

Nego prvenstveno sam komentarisao zbog toga sto mnogi (bez uvrede) vole da zive u proslom veku gde ako uredjaj nije tezak to ne vredi nista. To je kao sto je stoN rekao "Ðапредак технологије израде" ali jednostavno mnogi to ne prihvataju. Jeste ovo cudo staro ali pricam generalno i kada su noviji modeli u pitanju. Jedna ploca za napajanje, pored nje jedna sa cipovima i to je to. Evo npr Panasonic DMP-BDT700 dobio EISA nagradu ove godine. Pravi ga ista firma koja pravi i ovaj punoletni Technics. Pogledaj sta ima unutra, a zvuk i narocito slika perfektni. http://www.hdfever.fr/forum/download/file.php?id=6799&sid=5ed15e143e1cd18582f4bfb851015868  Ali opet naci ce se neko ko ce samo da podigne uredjaj i da kaze krs samo na osnovu tezine.

Link to comment
Share on other sites

Samo vi zezajte, jashta, nista ne fali  :listen

 

Elem, radi bolje u svakom slucaju, ali desi se da zezne na 10ak puta mozda jednom da nece da zadrzi vrata otvorena vec odmah zatvori. Nije strasno, ali kazem, desi se. Mislim da nije ogroman posao da promenim pomenute prekidace....vuce me nesto da to odradim, pa i mural preko celog zida nek ide  B)

 

Inace, sad sam ga testirao, kao sto rece ston gore, cita i natraske izvrnutu automobilsku gumu  :lol: , sve radi bez greske, posto imam i sl-ps670a ovaj slabiji mi dodje dobro da pricuvam malo 670ku, iako ce sad doci neki da pisu kako je i ona losa i nije teza od zamisljenih Kg  :1038:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...