Jump to content


Preventivno pitanje


TERMINATOR

Recommended Posts

Pozdrav drugari.Interesuje me da li postoji neko kod nas tj neki servise koji bi se upustio u posao da adekvatno zameni membrane na zvucnicima.Na ovu ideju sam dosao sasvim nepotrebno ali me zanima iz sledecih razloga.Moji zvucnici su stari 30 i kusur godina i zvuk na njima mi se svidja.Ono sto me zanima da li neko moze da promeni membrane recimo na visokotoncima,a da zvucnik ostane isti kao fabricki.Nepada mi napamet to sad da radim jer sve radi savrseno i izgleda super,ali jednog dana u buducnosti cisto da znam...Zelim da sacuvam tu kutiju i u buducnosti.

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to se svi ? ljudi boje popravka !? Pa jel to neÅ¡to nenormalno ? . EEEE pa do prije 10 tak godina bilo je noemalno kad se nekaj pokvari , to popraviti . odnosno urediti , tj ako je bilo mogućnosti unaprijediti. A danas pod utjecajem reklama i inih sveznajuÄih multiplikatora "sve u smetje" i kupi novo . Novo je uvijek bolje , ljepÅ¡e , Å¡para viÅ¡e struje .... ?  Ima bolje performanse  ?  Pa heba ga miÅ¡ joÅ¡ "malo" i viÅ¡e neće troÅ¡it struju , a imat Äe napajanja od 1 kw ?. Neznam u Äemu svi novi ureÄ‘aji , praÅ¡ci za veÅ¡ , binde, dezodorani, veÅ¡ maÅ¡ine auti itd nisu bolji ?  I naravno value for money , Al nedaj Bože da crkne van garancije , da onad vidiÅ¡ komedije. Naravno popravljivo je , al treba Äekat dijelove , pa ovo pa ono ? . Zato kupuj novo , kad rikne lijepo u reciklažu , pa ponovo u Kinu i opet će oni to nama prodat ! :) A naÅ¡i Å¡kolovani ljudi se bu sveli na to da prenose i demonstriraju te proizvode od skladiÅ¡ta do kupca . E hebi ga poneslo me :(

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to se svi ? ljudi boje popravka !? Pa jel to neÅ¡to nenormalno ? . EEEE pa do prije 10 tak godina bilo je noemalno kad se nekaj pokvari , to popraviti . odnosno urediti , tj ako je bilo mogućnosti unaprijediti. A danas pod utjecajem reklama i inih sveznajuÄih multiplikatora "sve u smetje" i kupi novo . Novo je uvijek bolje , ljepÅ¡e , Å¡para viÅ¡e struje .... ?  Ima bolje performanse  ?  Pa heba ga miÅ¡ joÅ¡ "malo" i viÅ¡e neće troÅ¡it struju , a imat Äe napajanja od 1 kw ?. Neznam u Äemu svi novi ureÄ‘aji , praÅ¡ci za veÅ¡ , binde, dezodorani, veÅ¡ maÅ¡ine auti itd nisu bolji ?  I naravno value for money , Al nedaj Bože da crkne van garancije , da onad vidiÅ¡ komedije. Naravno popravljivo je , al treba Äekat dijelove , pa ovo pa ono ? . Zato kupuj novo , kad rikne lijepo u reciklažu , pa ponovo u Kinu i opet će oni to nama prodat ! :) A naÅ¡i Å¡kolovani ljudi se bu sveli na to da prenose i demonstriraju te proizvode od skladiÅ¡ta do kupca . E hebi ga poneslo me :(

Citam ovaj tekst i sve se nadam sad ce,pa sad ce odgovor na moje pitanje i na kraju dodje smajli.

Link to comment
Share on other sites

Te tvoje kutije se ne isplati sredjivati, jer ni kad su bile nove nisu bile nista narocito.

Potpuno je besmisleno ista na njima osim brisanja prasine raditi.

Bas me zanima kad ces to da shvatis.

Za cenu tog servisa mozes kupiti bolje zvucnike.

 

Ркоје Ñу то кутије?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi to radio ako su membrane i vešanja celoviti i bez oštećenja? Vć je samo zamena vešanja sumnjiva rabota i postoje mišljenja da već to dosta menja zvuk u odnosu na izvorni. Tek bi promena membrana udaljila zvuk od originala.

Ma rade odlicno,sve je ok,kao sto u naslovu teme pise pitam preventivno.Jednog dana,jedne godine sigurno ce oteci papke i membrane ce istruliti.Samo sam hteo znati da li kad to dodje moze neko da ih odradi da budu bar priblizno kao fabricki.Ionako vise nisu ni f od fabrickih jer je pravljena skroz nova skretnica za njih tako da to sto cu reci model zvucnika nista ne znaci.Slika sa interneta.JVC-SPX5 .Sto se stanja tice i moji su ocuvani kao ovi sa slike.

post-15787-0-32014800-1409490961_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je menjana skretnica, da li je samo osvežavana ili je sve menjano. Ako je sasvim nova skretnica a pojedinaÄno drajveri nisu mereni ne znam ko je i kako je mogao projektovati novu skretnicu, onda sigurno to viÅ¡e nisu originalni zvuÄnici.

ZnaÄi, ne brini da će membrane da istrule - nismo mi u tropskim krajevima (bar za sada ;-) ). Ako je veÅ¡anje od gume ili joÅ¡ bolje od platna - ni tu nema bojazni da će u skorije vreme iÅ¡ta da im se desi.

Link to comment
Share on other sites

Moji Dual-i imaju 43 godine, u mladosti su pregrmeli svu silu žurki, na temperaturama od -10 pa naviše...

Mislim da se, polako, usviravaju. :)

Ha ha ha, to brate Ritme :)

Moje Sondže 34 godine, bežiš 9, ali stićiću te. Ja kupio dodatni rezervni srednji i visokotonac, miran sam još 20 leta.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je menjana skretnica, da li je samo osvežavana ili je sve menjano. Ako je sasvim nova skretnica a pojedinaÄno drajveri nisu mereni ne znam ko je i kako je mogao projektovati novu skretnicu, onda sigurno to viÅ¡e nisu originalni zvuÄnici.

ZnaÄi, ne brini da će membrane da istrule - nismo mi u tropskim krajevima (bar za sada ;-) ). Ako je veÅ¡anje od gume ili joÅ¡ bolje od platna - ni tu nema bojazni da će u skorije vreme iÅ¡ta da im se desi.

Ti zvucnici u originalu nemaju skretnice, nego samo po jedan kondenzator na srednjem i visokima. A bas direktno.
Link to comment
Share on other sites

G Terminator , mislim da si shvatio "poruku" . Ako Ti se sviÄ‘aju svakako ih daj popravit , ili kupi vjeÅ¡anja pa ih "zaÅ¡tekaj " i sl . E sad kad si mudrijao sa skretnicama ko zna oÄe li ikad bit viÅ¡e isti zvuk. Al asd Å¡to je tu je , imaÅ¡ priliku da ga poÅ¡telaÅ¡ po svom uhu - ko hebe hi -fi :) . Ionak su Ti ih "popljuvali"  Nhf :).

Link to comment
Share on other sites

Da je to bilo dobro, ne bi se igralo skretnicama.. Al necu ja vise nista da pisem...osim da sad to jos i radi nekako, za razliku od fabrickog...sto je bilo nikako. Trosistemska kutija sa 2 kondenzatora, i to obicna, cak ni bipolarni..inace skretnice je radio neko kome je to posao, i nije stavio sta je palo pod ruke, nego je totalno drugi pristup primenjen..

Link to comment
Share on other sites

Da je to bilo dobro, ne bi se igralo skretnicama.. Al necu ja vise nista da pisem...osim da sad to jos i radi nekako, za razliku od fabrickog...sto je bilo nikako. Trosistemska kutija sa 2 kondenzatora, i to obicna, cak ni bipolarni..inace skretnice je radio neko kome je to posao, i nije stavio sta je palo pod ruke, nego je totalno drugi pristup primenjen..

Da samo sto si licno ti kad si ih slusao prvo bio zadovoljan zvukom,da bi na kraju kad si poceo da ih detaljno zagledas video sta i kako stoje stvari.Sviralo je to i onda,ali bez nekog reda.No to nije ni bitno.To je sad drugi zvucnik i ja nemam razloga da ga crnim toliko jer su daleko od toga da treba da se ogovaraju.Basovi su mi najslabija karika,ali i nisu jer zavisi koji zanr slusas.Evo to je skretnica.Doduse ja koji ih stalno slusam sam u principu ne mnogo preodusevljen sa zvukom,ali zadovoljan.Malo bi i ludo bilo za ocekivati da jedan hi fi potrosac kao sto je Uzvar bude zadovoljan skromnim zvucnicima kao sto su jvc i tu se prica zavrsava.Doduse suludo je i ubedjivanje da ih on poznaje bolje nego ja i da je podobniji da kaze o njima koliko stvarno mogu jer ja ih slusam svaki dan po ceo dan,a on ih je cuo zadnji put pre godinu dana.

post-15787-0-06689500-1409589779_thumb.j

post-15787-0-66290200-1409589791_thumb.j

post-15787-0-46687700-1409589803_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...