Jump to content


Windows Server 2012 kao operativni sistem za audio


ivandzilo

Recommended Posts

Uporedjujuci Win 7 , Win 8 i Win server 2012 R2 nalazim da je Win server najbolji za slusanje muzike. Ima mnogo manje ukljucenih servisa u odnosu na win 7 i win 8. Zvucno je bolji u svakom pogledu: dubina basova bolja, prostornost bolja kao da ste promenili neku komponentu u sistemu i to znacajno kvalitetnijom i skupljom.

Da li neko ima slicna iskustva sa ovim operativnim sistemom?

Link to comment
Share on other sites

MožeÅ¡ li, za poÄetak, da predstaviÅ¡ Å¡ta sve Äini taj sistem (DAC, amp, zvuÄnici, kablovi) u kom se razlika izmeÄ‘u ova tri OS-a, toliko oseti, i gde je Win server 2012 toliko bolji u svakom pogledu (zvuk, dubina basova, prostornost, itd), da to deljuje kao da je u sistemu promenjena neka komponenta drugom, znaÄajno skupljom i kvalitetnijom?

Link to comment
Share on other sites

MožeÅ¡ li, za poÄetak, da predstaviÅ¡ Å¡ta sve Äini taj sistem (DAC, amp, zvuÄnici, kablovi) u kom se razlika izmeÄ‘u ova tri OS-a, toliko oseti, i gde je Win server 2012 toliko bolji u svakom pogledu (zvuk, dubina basova, prostornost, itd), da to deljuje kao da je u sistemu promenjena neka komponenta drugom, znaÄajno skupljom i kvalitetnijom?

 Konfiguracija na kojoj je to primeceno : Audiolab M-DAC, Dynaco ST 120(with VTA driver board), TDL Monitor Compact , Van den hul CS 122.

Mislim da je to moguce primetiti i na svakoj drugog pristojnoj konfiguraciji .

Link to comment
Share on other sites

Servisima i procesima može da se upravlja u svakom operativnom sistemu. Å ta bi kod operativnih sistema moglo da utiÄe na karakter zvuka?

Vi znate da postoje razliciti softverski plejeri i takodje vam je poznato da zvuce razlicito. Ili Vam svi isto zvuce ? Ako ne zvuce svi softverski plejeri isto zasto ne bi bilo razlike u zvuku kod operativnih sistema ?

Na primer Win server 2012 kada se instalira zauzima duplo manje prostora na hard disku od Win 8 ili Win 7. Onako laicki zar ta razlika u softveru ne moze dati nikakvu razliku u zvuku. Mozda i manje kvalitetan zvuk.

Ja samo kazem da sam instalirao Windows server 2012 R2 i da meni on zvuci bolje od Win 8 iili Win 7 u svakom pogledu. Nisam prethodno pustio neku referentne test muziku na Win 8 pa onda na Win serveru, ali je moj utisak

da je zvucno znacajno bolji.

Voleo bi da cujem da li je jos neko probaoda instalira Win server i da li je cuo nesto slicno .

Link to comment
Share on other sites

99.9% jer ti se cini.

Sta koristis za pustanje i koja podesavanja na cemu?

Procitao sam na: http://www.computeraudiophile.com 

Thread: Who's used the Audiophile Optimizer for Windows 2012 Server or Windows 8?

Tamo sam naisao na post k6davisa :

 

"I downloaded the 180 day free trial of Win Server 2012 from the link on AudioPhil's page (Highend-AudioPC | Order) and used this free software tool to create a bootable USB flash drive (Microsoft Store) to install it to an old computer that I just had laying around. It is not in any way optimized for audio. I installed Win Server 2012 with its full GUI.

Once the OS was installed, I copied the following to the USB flash drive: the JRiver install file (free trial), drivers for my DAC and a good number of my favorite audio tracks.

Getting everything set up to this point was simple, intuitive and quick (for an OS install). By design, Win Server 2012 has a very different purpose than Win 7/8. Its interface presented several "server administration" functions that I didn't understand, but I ignored all of that and just ran JRiver as I normally do. In the basic capacity that I utilized for this test, the look, feel and operation of JRiver was no different than it is on Win 7/8.

My purpose was to see if, as I'd read, "the worst" (non-optimized) configuration of Win Server 2012 is superior to "the best" (optimized) Win 7/8 configuration. I wanted to establish a baseline for what this change could mean.

So... I've been running run Win 7 with a fair amount of software optimization. I have tried Fidelizer and JPlay, both of which made an improvement. But I was not prepared for what I heard from Win Server 2012. The change wasn't at all subtle. And again, this was as "bad" as I could make Win 2012. The PC I installed it to is poorly suited for audio. It has no audiophile USB card. I did nothing to improve its power conditioning. I wasn't running Win 2012 in core mode. I obviously wasn't using a Dual PC configuration. And last but not least, I wasn't using the Audiophile Optimizer we're discussing in this thread."

 
Hteo sam da proverim njegovo slusno iskustvo  i instalirao Win server 2012 i JRiver. To zvuci zaista bolje od Win 8. Ne bih rekao da mi se cini  ali sam ipak zele da cujem da li jos neko koristi ovde ovaj operativni sistem i njegovo iskustvo.
 
Link to comment
Share on other sites

JRiver ce da ti zvuci svuda isto, jer nema nista na ta dva operativna sistema sto ce da menja zvuk tog player-a.

A taj tekst, je napisan, kao glupo ubedjenje, bazirano na neznanju. Ne znam kako drugacije da ga komentarisem.

Taj koji je to pisao, nema nikakvo tehnicko znanje. I ne zna da nema nikakve razlike bukvalno.

 

To je na nivou tvrdnje da isti model pojacala zvuci drugacije, bolje, jer je crne, a ne sive boje.

Link to comment
Share on other sites

JRiver ce da ti zvuci svuda isto, jer nema nista na ta dva operativna sistema sto ce da menja zvuk tog player-a.

A taj tekst, je napisan, kao glupo ubedjenje, bazirano na neznanju. Ne znam kako drugacije da ga komentarisem.

Taj koji je to pisao, nema nikakvo tehnicko znanje. I ne zna da nema nikakve razlike bukvalno.

 

To je na nivou tvrdnje da isti model pojacala zvuci drugacije, bolje, jer je crne, a ne sive boje.

Moguce da sam slusao neujednacenog kvaliteta flacove pa mi se ucinilo da je Win server slusno bolji. U svakom slucaju za sada se ne vracam na Win 8.

Link to comment
Share on other sites

Moguce da sam slusao neujednacenog kvaliteta flacove pa mi se ucinilo da je Win server slusno bolji. U svakom slucaju za sada se ne vracam na Win 8.

 

Moguće je da su problemi na Win7 / Win Server 2008 u nekoj meri otklonjeni na Win Server 2012. Za Win 8 ne mogu ni da pretpostavim.

 

Ali ono što je sigurno jeste da Win 7 ima nekih gadnih problema u aduio reprodukciji koje ni jedan plejer ne može da reši.

 

LiÄno sam se uverio u to i vratio na XP.

 

Evo teme gde je to skoro pomenuto:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27192-kojim-putem-sada-da-krenem/#entry540558

Link to comment
Share on other sites

Iz mog ikustva, sve ovo je užasno gubljenje vremena, u kom se uživanje u muzici pretvara u agoniju puÅ¡tanja jednog istog iseÄka po sto puta ne bi li se Äula neka razlika. Na kraju poÄneÅ¡ da ÄujeÅ¡ razlike i tamo gde ih nema, i kad 2 puta pustiÅ¡ istu kombinaciju gde niÅ¡ta nisi menjao. Ja sam se igrao sa Win 7/8, JPlay (Äak sam ga i kupio), raznim resamplerima i naÄinima izlaza... Kad bi posle sa neke distance posluÅ¡ao zakljuÄio bi da tu realno nema nikakve razlike, ili je toliko minimalna da ne vredi truda. PriÄam naravno u varijantama gde nema nikakvih problema u reprodukciji - ako negde ima pucketanja prekida, drajver ne radi u nekoj kombinaciji parametara to je neÅ¡to drugo.

Nego ako već hoćete da se igrate uzmete lepo EasyQ ili neki sliÄan ekvilajzer i krenete da ÄaÄkate. Tu već garantovano postoji razlika, i možda sa tim igranjem ubijeÅ¡ malo oÅ¡trine ili ispeglaÅ¡ neku grbu u basu pa da to i ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...