Jump to content


Win 7 vs. Win 8.1 for music


Vlajo

Recommended Posts

Zanima me mišljenje digitalnih audiofila, ali mogu i analogni ako imaju saznanja o temi.

Znam da su Win 7 i Win 8.1 jako sliÄni, ali ne i isti. Ne mislim vizuelno, nego softverski. Da li se dobija Å¡ta (na bolje) promenom os-a , vezano za muziku (koja ide na dac).

LiÄno mislim da bi trebalo da ima razlike, ali nisam siguran, i probaću za koji dan, samo da se malo otresem obaveza ... 

Link to comment
Share on other sites

Razlika treba da se svodi na placebo, za nijansu mi drugacije zvuci 8.1 na kom sam sada, u odnosu na 7.

Ali to nije paralelno uporedjivano, s toga sam sklon da mislim, da umisljam.

Osmica radi brze, pa to moze da ti znaci. Zavisi i koji hardver imas, posto je moguce da ti ne radi sa 8.1 ako nema nove drajvere.

I jesi li trenutno na Win 7 ili nekom starijem, ako si na Win 7, nema razloga da menjas zbog zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Citat:

 

Just prior to publication I installed the latest beta of Windows 8 as per Marcin’s and Josef’s prompting. I’m not sure what Microsoft has altered in their coding over Windows 7 that could cause this but there’s clearly greater textural fidelity and a more natural relaxed sense of flow. In the words of the late great Slim Pickens in the hilarious film Blazing Saddles, "What in the Wide World of Sports is going on here?"

 

http://www.6moons.com/audioreviews/jplay/4.html

Link to comment
Share on other sites

Nema eurokrema odavno, ovo sad je silikon.

Najozbiljnije, presao sa 7 na 8, pa na 8.1, isto (zvucno, a o tome se ovde govori). Jedino mi se cini da je usb audio drajver na 8.1 stabilniji/bolji, ali nisam siguran zasto i kako, uglavnom, od 8.1 nisam cuo nijedan drop out. Moj dac ne koristi namenske firmirane drajvere vec win drajvere, pa ova napomena nije od posebnog znacaja za druge dacove.

Link to comment
Share on other sites

U 8.1 verziji su "popravljeni" drajveri,tako da to objasnjava kako kod tebe Strile radi Wasapi na 10ms.Latencija je solidno manja u 8.1 verziji.Takodje je "radjena" i slika (video renderer),tako da bi trebalo da je solidno priblizen MadVR-u.Nisam ranije komentarisao na komsijinu temu,jer nisam nikad koristio 8.1,ali sam "citao na netu" o 8.1 i cekao sam da se neko javi da promene potvrdi iz licnog iskustva,sto je Strile i uradio.USB kabal koji sam kupio mi je solidno "oborio" latenciju,popravio komunikaciju izmedju kompa i DAC-a,jeste iz neke druge teme,ali ima razlike izmedju USB kablova,makar kod mene,tako da sad mogu sve da stavim na minimum i da radi bez greske,pa sam na neko vreme odustao od instala 8.1(manja latencija).

Komsija iako Malisha koristi svoje drajvere(USB II),koje verujem da koristis,kao i MadVR kod slike za blauray,"pljesni" tu 8.1 verziju ako imas vremena,sve u svemu bi trebalo da je bolja i brza za zvuk i sliku od verzije 7,pa javni iskustva.Namece se pitanje "Ti nisi,a mene nagovaras",ali sta cu ti komsija sam si se javio na "streljanje",budi nas Spacemonkey(Fight Club),neko mora da se zrtvuje za napredak :D  :P  :D .

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma za latenciu ok,razumemo se,nego to je jedno od poboljsanja u 8.1 pa pomenuh,a MadVR me zanima ne zbog skaliranja na koje si verovatno mislio(imam 1920x1080 monitor i gledam skoro uvek 1080 sliku,pa nema skaliranja) nego zbog kalibracije boja

 

mg6Iqhv.png

 

4InOIGc.png

 

probaj ova podesavanja,dobices kontrastniju sliku i vernije boje i Smooth motion opcije

 

 

wqa7bsh.png

 

za mnogo finije pokrete bez "seckanja",a tu je i dithering za "peglanje" slike.

 

Izvinjenje za offtopic,mozda nekog bude zanimala i slika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...