Jump to content


Akai AA-39


luis

Recommended Posts

Pre 4 ili 5 godina drugar se zanimao za ovaj i jos jedan slican model (nemogu da se setim tacne oznake) i nakon nekoliko dana detaljne pretrage net-a o njima nismo nasli ama bas nista. Sve sto moze da se nadje je specifikacija i to je to.

 

 

Snage je 2 x 55W na 8 oma ili 2 x 80W na 4 oma, tesko 11.3 kg i ima maksimalnu potrosnju od 125W.

 

http://www.upload.ee/image/728742/aa39.PNG

 

Izlazna snaga pojacala i potrosnja nemaju veze i sve zavisi od konstrukcije pojacala. Neka pojacala radjena u A klasi sa mreze vuku do 450W, a isporucuju pravih 2 X 50W, a neka radjena u D klasi trose 100W, a isporucuju pravih 2 x 90W.

 

Dakle to sto trosi "samo" 125W nebi trebalo da te zbuni jer to nije pravi pokazatelj dali ce pojacalo imati snage ga gura odredjene zvucnike ili ne.

 

A kad smo vec kod toga, koje zvucnike koristis?

Link to comment
Share on other sites

Pre 4 ili 5 godina drugar se zanimao za ovaj i jos jedan slican model (nemogu da se setim tacne oznake) i nakon nekoliko dana detaljne pretrage net-a o njima nismo nasli ama bas nista. Sve sto moze da se nadje je specifikacija i to je to.

 

Snage je 2 x 55W na 8 oma ili 2 x 80W na 4 oma, tesko 11.3 kg i ima maksimalnu potrosnju od 125W.

 

http://www.upload.ee/image/728742/aa39.PNG

 

Izlazna snaga pojacala i potrosnja nemaju veze i sve zavisi od konstrukcije pojacala. Neka pojacala radjena u A klasi sa mreze vuku do 450W, a isporucuju pravih 2 X 50W, a neka radjena u D klasi trose 100W, a isporucuju pravih 2 x 90W.

 

Dakle to sto trosi "samo" 125W nebi trebalo da te zbuni jer to nije pravi pokazatelj dali ce pojacalo imati snage ga gura odredjene zvucnike ili ne.

 

A kad smo vec kod toga, koje zvucnike koristis?

Imam Magnat Vektor 77 Edition 180/300W Akai je u odlicnom stanju samo neznam kako ce da radi sa ovim kutijama?

Link to comment
Share on other sites

Imam Magnat Vektor 77 Edition 180/300W Akai je u odlicnom stanju samo neznam kako ce da radi sa ovim kutijama?

Ti Magnati po specifikaciji imaju (odlicnu) osetljivost od 92dB sto znaci da bi sasvim korektno trebalo da ih guraju i pojacala manje snage.
 
E sad, iz licnog iskustva znam da slicni nemacki (Magnat, Canton, Cat) podni zvucnici traze bas dosta prave ciste snage da pokazu sta znaju, prvenstveno mislim na kvalitet bass-a. Doduse na ovima koje sam ja koristio osetljivost je bila od 80dB (Cat) do 86dB (Canton). Na tvojim je 92dB tako da pretpostavljam da bi u praksi trebali biti primetno osetljiviji. Kazem trebalo bi jer ako sam nesto naucio vezano za HiFi u zadnjih nekoliko godina to je da ne verujem "nemackoj" specifikaciji jer umeju mnooogo da preteraju :crno-na-belo
 
A o AKAI-u bas nista na netu cak ni slika otvorenog da se vidi sta ima unutra. Mada ima ovaj video koji je postavio neki nas lik :banana
 
Link to comment
Share on other sites

Može ako si izmislio perpeetum mobile.... ;-)

U vezi ovog sto sam napisao slobodno mozes da pitas nekog iskusnijeg elektronicara i vidi sta ce ti reci, naravno pod uslovom da nije zavrsio skolovanje preko veze ;-)

 

A mozes da potrazis i neki test na netu ako imas vremena.

 

Po nemackom Stereoplay magazinu tacnije po njihovim merenjima npr Panasonic SA-XR55 (D klasa) na 4 oma daje 2 x 169W, a na 8 oma 2 x 93W. Sa 7 aktivnih kanala ako se dobro secam daje oko 7 x 80W na 6 oma, a sa mreze najvise moze da povuce do 240W. Ima modela u toj seriji koji trose ispod 150W, a u stereo modu takodje daju vise od 90W po kanalu... Elektronika je cudo :thumbsup2

 

Ono sto je bitno da pomenem je da su oni merili snagu na izlazima tako da u tacnost rezultata ne sumnjam. A ima i (nasih) ljudi koji to rade drugacije i mere potrosnju sistema iz uticnice pa to podele na 2. :plakanje

 

Dakle da neko ne pomisli da sam zalutao negde, samo zelim da kazem da natpis od 125W max potrosnje ne znaci nista i na ovom modelu nije nikakav pokazatelj ima li snage ili ne.

 

Ukoliko ovaj AA-39 zvuci priblizno kao AM-39 onda sigurno vredi tih 70 eura narocito u lepom stanju sa daljincem. :order

Link to comment
Share on other sites

Damping faktor ovog receivera je 60 ili 65 kakav je taj DF u odnosu na snagu od 55w+55w 8oma?

DF na AKAI-u je 65 i to je sasvim ok za tu klasu uredjaja. Pretpstavljam da pitas zbog onog sto sam napisao u drugoj temi :type

 

Zvucnike koje taj drugi lik koristi imaju bass precnika 25 cm i na takvim pa i vecim drajverima DF ima vecu tj primetniju ulogu. Godinama sam kao mladji koristio pojacalo od 2 x 80W koje ima DF 30 i jako dobro svira sa zvucnicima (Onkyo, Magnat i Yamaha) kojima je bass u proseku 16 cm, ali prelazak na bass od 20 cm (prvo Philips pa Onkyo zvucnici) sa njime nije bilo prijatno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...