Jump to content


Trakaste fleke na LCD panelu Philips


Филип

Recommended Posts

Pre 4 godine sam u Koratu kupio LCD TV Philips 42PFL9664H. Radilo sve kako treba do pre pola godine, a onda se pojavile vertikalne trakaste fleke na panelu. Nisu bad pikseli, vec je osvetljenje na tim delovima ekrana slabije. Najvise se vidi na svetlim scenama. Iskreno, nisam ocekivao ovakav problem tako brzo na Philipsu, a TV nije radio non stop, stavise.

Da li je moguce da LCD panel tako reaguje zbog elektronike (cd, preamp, amp, dvd...) i zvucnika koja su u neposrednoj blizini? Secam se da je to bio slucaj za CRT panele tj. da su regovali na velike zvucnicke magnete, ali ne znam da li je to moguce i sa novim panelima.

Hvala unapred na odgovorima.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

:( Jel to znaci da se ne isplati ni zamena panela? Stvarno sam prezadovoljan TV-om, bilo bi mi krivo da zavrsi u kanti...

 

Ðаравно да Ñе иÑплати, Ñамо га треба пронаћи. Питај у званичном ÑервиÑу можда имају такав Ñличан ТВ Ñа изгорелом електроником.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@exZeonFerrariRider

Ma to se ja samo salim, sad sam zvao Beotronic pa ce mi javiti da li je moguca zamena panela i koliko bi kostala cela igranka.
Nisam ja od tih sto olako bacaju :) Zadrzacu ga makar samo slusao internet radio sa ukljucenim ambilight-om :facehearts .

Mislim da ne postoji TV sa boljim zvukom od ovog Philipsa  :listen 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...