Jump to content


Best buy TV trenutno do 32 incha


mdragoslavm

Recommended Posts

Drazho, u Tempu imas Panasonic 32 incha,smart,LED za 36000 dinara. Taj tv je Bogisa platio 59000 dinara pre samo devet meseci i tad je bio na akciji. Tvrdim ti da je to najbolja kupovina koju sam video... LG ima velikih problema sa servisom,Samsung veoma cesto prodaju u Srbiji sa repariranim panelima. Srpska posla... Inace, intimno, najvise volim Philips,imaju uvek najbolji nivo crnog u slici iako im ergonomija nije jaca strana...

Link to comment
Share on other sites

Kad god udjes u bilo koju prodavnicu,prvo vidis Samsung a onda sve ostalo... To je zato sto ga prodavci vole jer imaju najveci rabat od Samsunga... A za panele... Iz prve ruke znam,jos uvek odrzavam dobru komunikaciju sa ovlascenim serviserima u Bg jer sam i ja bio deo te price dok se nisam odredio u glavi za audio...

Link to comment
Share on other sites

Drazho, u Tempu imas Panasonic 32 incha,smart,LED za 36000 dinara. Taj tv je Bogisa platio 59000 dinara pre samo devet meseci i tad je bio na akciji. Tvrdim ti da je to najbolja kupovina koju sam video... LG ima velikih problema sa servisom,Samsung veoma cesto prodaju u Srbiji sa repariranim panelima. Srpska posla... Inace, intimno, najvise volim Philips,imaju uvek najbolji nivo crnog u slici iako im ergonomija nije jaca strana...

Jesi li siguran da je taj model i da je Tempo u pitanju? On je koliko se sećam uzeo 39".

Link to comment
Share on other sites

Evo nisam bio lenj i otišao sam da proverim i definitivno nema. Kažu da je poslednji prodat pre 2 meseca. Ima smart 32" ali to nije serija koju je Bogisa uzeo i koja je full HD, već HD ready. Cena tog je svuda ista.

 

Verovatno nisi dobro video. Bogisa je uzeo ovu seriju:

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/26001-smart-tv/?p=497243

 

a u Tempu imaju samo ovaj smart Panasonic 32":

 

http://www.technicmarket.rs/proizvodi/akcija/televizor-32-panasonic-led-tx-l32bl6e

Link to comment
Share on other sites

Drazho, u Tempu imas Panasonic 32 incha,smart,LED za 36000 dinara. Taj tv je Bogisa platio 59000 dinara pre samo devet meseci i tad je bio na akciji. Tvrdim ti da je to najbolja kupovina koju sam video... LG ima velikih problema sa servisom,Samsung veoma cesto prodaju u Srbiji sa repariranim panelima. Srpska posla... Inace, intimno, najvise volim Philips,imaju uvek najbolji nivo crnog u slici iako im ergonomija nije jaca strana...

Pustite ljudi vise te vasarske price tipa "Philips je prodao proizvodnu liniju kinezima", "Sony ima najjeftinije kineske panele", "Samsung prodaju sa repariranim panelima" i slicno. Verujem da si bio deo te price i da si bio upucen vise nego 99% korisnika ali bas da si ti ili neko drugi iz servisa video koji panel i kako se ugradjuje u neki TV - to neverujem! Jednostavno prazna prica kao i sve ostale. Isto to sto ti pricas za Samsung sam ja od mnogo ljudi cuo za Sony, znaci ide prica odjednog do drugog i svako po zelji menja imena.

 

Sto se tice nasih prodavaca zelja im je da nas pretvore u LG-Samsung naciju iz ociglednih razloga ($$$$$$$$). Sony, Panasonic i Philips su negde u drugom planu i pretstavljeni su kao reciklirani krs iako su podjednako dobri pa cak i bolji od prethodno navedenih marki.

 

Sto se tice Philipsa potpuno se slazem sa tobom, imaju odlican nivo crne i bukvalno nema ghosting-a cak i na nesto starijim LCD modelima. Sa druge strane imao sam LG 42LK450 (za koji su mi pricali da je mnooogo ispred Philipsa koji prave kinezi), a imao je veoma izrazen ghosting kao i jako los prikaz crne boje cak i na 1080p kanalima. Prikaz SD kanala takodje nije bio za pohvalu jer je jako bila prisutna pikselizacija. Neke kanale od muke nisam mogao da gledam. Sa LG-a presao sam na Sony KDL-40EX402 koji je bio 8000 dinara jeftiniji ali slobodno mogu reci za klasu bolji TV. Ghosting-a tj kasnjenja slike uopste nema, prikaz crne u rangu Philipsa, generalno daleko bolji u svakom pogledu od skupljeg LG-a. Sony sam kupio iako sam od mnogo njih cuo da navodno koriste reparirane panele.

 

Malo sam skrenuo sa teme ali sam samo hteo da kazem Chicha Drazhi da uradi isto sto i ja i ne slusa price gde se sta pravi i od cega (jer od toga koristi nema) vec da iskoristi svoja dva oqeta koja mu je priroda dala i da ode u neku vecu prodavnicu i sve lepo isproba. Obratis paznju na najbitnije stvari kao sto su kasnjenje slike prilikom analognih SD kanala (tzv ghosting), prikaz crne boje, probas na ckroz crnoj pozadini dali je osvetljenje panela ravnomerno itd.

 

Naravno to se NE TESTIRA NA VIVID MODU na kom svi izlozeni televizori rade. Tako su podeseni da cisto da neko ko prelazi sa 10-15 godina starog CRT-a ostane sludjen bojama i ostrinom pa kad gleda utakmicu posle pola sata kaze "zeno, daj brufen boli me glava nesto". Tuzno ali istinito.

 

I za kraj najbitnije. Prilikom testiranja NIKAKO ZA SAVET NE PITATI PRODAVCE!!! Njihovo poznavanje se svodi na sledece: Full HD bolje od HD Ready, 42" vece od 32" i najbitnije Samsung je bolji od svih. Za ostalo ni da beknu.

 

Inace sto se tice Panasonic-a koji spominjete na kraju, odlican je. Brat ga koristi vec godinu dana i u pitanju je E6E serija (32" model). Ovaj iz Tempa je BL6E. Posto nisi naveo da pitam koliki ti je budzet za TV (ukoliko ga jos uvek nisi kupio)? 

Link to comment
Share on other sites

I ja sam do skoro bio u nedoumici koji televizor da uzmem,pa sam mesecima gledao i gledao i nekako se odluÄio za lg,meÄ‘utim kad sam otiÅ¡ao do drugara,koji radi sa.tv-ima,on mi pokaza i lg i samsung,koji su za prodaju,a on liÄno u kući gleda i koristi panasonic i univerzum,koji me je iznenadio sa kvalitetom slike i zvuka,pa kad sm ga pitao za panasonic on mi kaže,bato moj ovo je mercedes za ostale televozore,e onda sam ga ubedio da mi proda ta dva i jako sam zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...