Jump to content


USB 2.0 Hub with External Power Source ( za USB DAC-ove )


dude

Recommended Posts

U HRT-u treba da ti se zameni samo jedan op amp, bafer.

To je i meni bilo Äudno, gde Bata nadje 5 ?! Ne izgleda kao Äovek koji vaćari ljude, ali ovo mi je bilo krajnje sumnjivo.

Ali ti si spomenuo neki SMD , sa tim si me zbunio. Ti reÄe da to kod nas nema da se kupi u verziji LME 49720, sad kažeÅ¡ op amp buffer..pojasni mi malo,kad uhvatiÅ¡ vremena.

 

Btw, hvala  na informaciji za potrebnu koliÄinu zamenskih  op ampova u HRT-u.

Link to comment
Share on other sites

Music-Streamer-II-Plus-Dac.jpg

 

Bata je mislio na 5 sa desne strane,4 u redu i jedan ispred.Taj jedan ispred je bafer op amp na koga je Willy mislio i on ce ti najvise promeniti zvuk.Mislim da je ovo + verzija koja je otprilike duplo skuplja od tvog HRT-a i ima NE5534 4 komada i opa(burr-brown)2132 bafer.Ispred svih opova je D/A konverter Burr-Brown 1794,zanimljiva naprava.Kod tebe mislim da je 1792 i on je odlican.

Willijev savet je OK,da zamenis bafer samo,mnogo manje para,a bice nadam se solidno poboljsanje.

Nesto njuskak po netu ova tvoja verzija bi trebalo da ima PCM1793 iza koga ide samo bafer op amp,tako da se Bata otprilike zeznuo i tebi samo treba 1 bafer op amp da se zameni.

Link to comment
Share on other sites

Poslao sam pre par dana mail, gospodinu Kevinu Halversonu, glavnom inženjeru i konstruktoru HRT Music Streamer serije. Prijatno sam se iznenadio Å¡to me uopÅ¡te udostojio odgovora, pa evo da ga podelim sa forumaÅ¡ima, možda će nekom biti  smernica, a nekom Äisto korisna informacija. U pismu sam namerno naveo da koristim jeftin kabal ( mada je u opticaju Audioquest Forest ).

 

Ovom prilikom pohvaljujem tehniÄku podrÅ¡ku High Resolution Technologies-a :thumbsup2

 

 

New Form Submission  Email: [email protected] Message:

 

Dear Sirs,

 

I own the HRT Music Streamer II for over a year and I am satisfied. Reading the various discussions in the forums, I began to take an interest in a slight upgrade. In fact, if I go to a general change in op amp 33078 with LME 49720 or go towards the procurement of a linear power supply, all for the sake of drawing the most of this device? Honestly, what do you think? Would I already extracted the maximum or there is a reserve that could be used, but not with a great investment?! Would I purchase a higher quality cable, brings some improvement, I currently use a Hama (shielded) for a cost of $ 5? I would be very grateful if you would deign to answer me and satisfy my curiosity.

 

Best regards from Serbia

 

Odgovor:

 

 

Re: Support Form Submission
 
Kevin Halverson [email protected] преко yahoo.com 
15. авг (пре 2 дана)
cleardot.gif
   
cleardot.gif
  
Thank you for your submission and questions.  The topology of a Music Streamer II isn't going to benefit from a "linear power supply" as the buss power is isolated and regenerated via the data and power isolation stages present in the product.  If you are looking for an 'upgrade' the best approach by far would be to upgrade from a Music Streamer II to a Music Streamer III.  The factory offers a full upgrade program and that would get you all the benefits of the modern product.  
 
Regarding USB cables, length is as or more important than any other property.  The shorter the USB cable the better.  
 
Should you have any additional questions, please feel free to forward them as they arise. 
 
Kevin Halverson
CTO
High Resolution Technologies, LLC
 
From: "[email protected]" <[email protected]>
To: [email protected]
Sent: Tuesday, August 12, 2014 9:55 AM
Subject: Support Form Submission

 

That's all folks ! :)

Link to comment
Share on other sites

Mogli su oni da ugrade LME 49720 bez problema.

 

To u verziji HRT V+.

 

Ovo je dobro i istinito "Regarding USB cables, length is as or more important than any other property.  The shorter the USB cable the better."

Definitivno ako je kabel dugacak 400m,bolji zvuk ce dati kabel od 2m :D. :thumbsup2

 

Za unapredjenje kupis noviji model " If you are looking for an 'upgrade' the best approach by far would be to upgrade from a Music Streamer II to a Music Streamer III",ili mozda sacekati V+ verziju koja ce imati linearno napajanje i 49720(1000e).

 

Offtopic: Vake odgovore daje Telekom kad ti rikne ruter.Jednom prilikom moj "planuo",ja prijavio kvar a devojcica sa druge strane linije kaze "ugasi,pa upali",a ruter pushi sve u shesnes.

Link to comment
Share on other sites

Ma, meni je najinteresantnije ovo vezano za napajanje i USB kabal..

 

I ovi što prave ( konstruišu ) napajanja , a obitavaju na forumu, nemojte mi reći da to rade samo iz ljubavi prema hifi ili od toga žive, tako da, svi su ( smo ) subjektivni, i DIY majstori i ovi fabrikanti.

 

Placebo ili nocebo, pitanje je sad ?!

 

:boxing

Link to comment
Share on other sites

Ma, meni je najinteresantnije ovo vezano za napajanje i USB kabal..

 

I ovi što prave ( konstruišu ) napajanja , a obitavaju na forumu, nemojte mi reći da to rade samo iz ljubavi prema hifi ili od toga žive, tako da, svi su ( smo ) subjektivni, i DIY majstori i ovi fabrikanti.

 

Placebo ili nocebo, pitanje je sad ?!

 

:boxing

Dužina jedina ima realnu primenu, što je duži to je slabiji.

OgraniÄena je dužina, ali to je opet na podugaÄak kabl, dva, tri metra je nebino.

 

Za leÄenje placeba, i ustanovljavanje da li ga ima, treba neko da vam menja USB kabl a da ne znate, pa da se vidi da li bi primetili.

Link to comment
Share on other sites

Pazite..najskuplji streameri HD i PRO  koÅ¡taju oko 500 eura, mnogo su zahtevniji po pitanju napona i struje, ali i za njih je predvidjeno napajanje sa USB porta i Kevin ne menja svoj stav po tom pitanju, bem li ga, valjda on zna najbolje. Razvio bi on neko ekstra ultra giga linearno napajanje za svoje streamere, da ima preke potrebe. Ne kažem , da daÄići neće raditi bolje sa eksternim napajanjem, samo mi je Äudno, da ih on nije razvio za svoje najelitnije modele.

 

post-11305-0-25870500-1408272754_thumb.j    post-11305-0-09663200-1408273044_thumb.j

 

http://www.hirestech.com/product/?pid=116#prods

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...