Jump to content


asus xonar u7


parabolis

Recommended Posts

Zanima me da li je neko imao iskustva sa ovom zv kartom.planiram da je koristim kao dac u sledecem sistemu.....cambr audio azur 340 pojacalo,tanno mercury v1i zvucnici, cd player harman kardon 7525,zvuk sa kompa mi ide direct na pojacalo i kvalitet je uzasan....tmna i mracna zvucna slika.....o ostalom i da ne pricam....kupovinom ove zv karte bih malo unapredio zvuk sa kompa pa me zanima misljenje forumasha....

Link to comment
Share on other sites

Uzimaj Asus STX, ESI Juli@ XTe ili PCI varijantu ako ti je stariji raÄunar. Ta ekstrerna nije neÅ¡to. Ove važe za dobre. Ili neki jeftiniji Xonar koji je interni. A za bolje ti treba viÅ¡e para da uzmeÅ¡ posvećeni DAC.

Da da, i to poodosta para za neki iole kvalitetniji DAC-nesto tipa 250 jura pa  i mnooogo vise, a sto mislis da ova nije nesto, po papirima bi trebalo da radi posao bas onoliko koliko i kosta, evo sad sam je nasao za osam i pol hilj  kinti....znaci jos jeftinije, a ima dobar DAC chip u sebi-cirus logics-sto i nije tako loshe......

Link to comment
Share on other sites

Da da, i to poodosta para za neki iole kvalitetniji DAC-nesto tipa 250 jura pa i mnooogo vise, a sto mislis da ova nije nesto, po papirima bi trebalo da radi posao bas onoliko koliko i kosta, evo sad sam je nasao za osam i pol hilj kinti....znaci jos jeftinije, a ima dobar DAC chip u sebi-cirus logics-sto i nije tako loshe......

Veruj mi, uzmi Xonar DX unutrašnju za te pare, bolja je. Ako ne možeš da plaćaš STX.

Bila je polovna Juli@ na oglasima za 60€ ali je prodata.

InaÄe koju zvuÄnu trenutno koristiÅ¡?

Link to comment
Share on other sites

 po papirima 

 

To na papirima se ne sluša.

Druga stvar zaÅ¡to ne zvuÄna karta kao dac.

Ti plaćaš i procesor za obradu zvuka za 5.1 ili 7.1 zvuk a da bi cijena bila prihvatljiva to ide na uštrb kvaliteta konvertera.

 

Drugo napajanje da li usb (gora varijanta) ili raÄunarsko napajanje (manje loÅ¡a varijanta) nije ni za prinjeti po kvalitetu zasebnog napajanja dac-a.

 

DAC bi ti u sistemu trebao biti nešto kao temelj.

Ne isplati se da kupuješ priveremeno rješenje. To je suviše skup izbor, iako na prvu ne djeluje tako.

Štekaj novac i prati oglase a tog crva koji te tjera na privremeno rješenje (asus U7) umiri :D

 

Strpljen spaÅ¡en. LiÄno provjerio, tako je najbolje :)

Link to comment
Share on other sites

DAC bi ti u sistemu trebao biti nešto kao temelj.

Ne isplati se da kupuješ priveremeno rješenje. To je suviše skup izbor, iako na prvu ne djeluje tako.

Štekaj novac i prati oglase a tog crva koji te tjera na privremeno rješenje (asus U7) umiri :D

 

:thumbsup2 Imam i DX i STX u kutijama.Kao "privremena resenja" su izasle 220e nove ukupno.Za taj novac sam mogao da uzmem uz mali dodatak nov MF V90 DAC,ili solidan polovan.

Tako da moj ti je savet da "odvajas od usta" ili "bubreg na panj" za neki krsten DAC,jer ces ako nastavis sa ovim sportom sto se tice digitalije kad tad tu doci.E sad ima ta U7 mnogo bolji zvuk od integrisane karte i bices neko vreme zadovoljan,ali ce te uvek kopkati kako li zvuci krsten DAC.Nemoj da te zavara ona "neka ovog zasad",jer ces za godinu,dve zavrsiti sa par zvucnih u kutijama i DAC-om na polici.

 

Pozdrav.Vynil ruls.

Link to comment
Share on other sites

To na papirima se ne sluša.

 

Mali off - mogu samo da se izrazito obradujem, najiskrenije moguće, kada naiÄ‘em na ovakvo viÄ‘enje stvari.  :thumbsup2

 

 

NeÅ¡to korisnije za ovu temu - bezrezervne preporuke za Focusrite iTrack Solo. Koristim ga već par nedelja kao referentni DAC. Zabavlja me i sve viÅ¡e i viÅ¡e impresionira. Neko se možda kod dizajniranja zaneo jer neÅ¡to ovako kvalitetno pripada znatno viÅ¡oj klasi i imenovanju. Za tu cifru je ovo sramotno dobra kupovina. Dolazi Äak i sa dva vrlo pristojna mikrofonska predpojaÄala, Focusrite je vrlo dobar na tom polju u ovom rangu. 

Link to comment
Share on other sites

Mali off - mogu samo da se izrazito obradujem, najiskrenije moguće, kada naiđem na ovakvo viđenje stvari. :thumbsup2

NeÅ¡to korisnije za ovu temu - bezrezervne preporuke za Focusrite iTrack Solo. Koristim ga već par nedelja kao referentni DAC. Zabavlja me i sve viÅ¡e i viÅ¡e impresionira. Neko se možda kod dizajniranja zaneo jer neÅ¡to ovako kvalitetno pripada znatno viÅ¡oj klasi i imenovanju. Za tu cifru je ovo sramotno dobra kupovina. Dolazi Äak i sa dva vrlo pristojna mikrofonska predpojaÄala, Focusrite je vrlo dobar na tom polju u ovom rangu.

Nema baš mnogo o njemu kao DAC-u. Ako bi mogao da ga uporediš s nekim poznatijim?
Link to comment
Share on other sites

Nema baš mnogo o njemu kao DAC-u. Ako bi mogao da ga uporediš s nekim poznatijim?

 

Imao sam skoro priliku sluÅ¡ati Musical Fidelity M1DAC, koji je vrlo dobro prolazio na testovima. Veoma dobra sprava, dosta veÅ¡to izbalansirana i krajnje muzikalna, Å¡to se manifestovalo i u priliÄno nekontrolisanim sluÅ¡nim uslovima. 

 

Ovaj mali Focusrite sve to radi istovetno dobro, uz ipak nešto manje finoće u višim srednjima, što je razumljivo. Ekstremni visoki su takođe nešto manje vazdušasti. Ipak, ništa od toga ne stoji na putu celokupnoj slici.

 

Sve ono Å¡to je obeležilo postojanu, veoma ubedljivu i intrigantnu zvuÄnu predstavu kod Musical Fidelity postoji velikim delom i kod iTrack Solo, esencija je tu. Posebno je impresivan naÄin na koji se Focusrite ophodi prema bas instrumentima, uz koliko koliko sonornosti i boje.

 

Mala napomena - kada sam ostao iznenaÄ‘en onim Å¡to Focusrite postiže sa ovim modelom, uzeo sam na proveru Avidov interfejs sliÄnih gabarita, koji je Äak i neÅ¡to skuplji. Rezultat je sve ono Å¡to bih oÄekivao od takvih sprava. SveopÅ¡ta praznjikavost, nedostatak boje, izduvan bas, prljavo na svakom nivou. 

 

Ne znam Å¡ta je posredi, ova mala sprava je oÄigledno izrod neke vrste. 

Link to comment
Share on other sites

Da da, i to poodosta para za neki iole kvalitetniji DAC-nesto tipa 250 jura pa  i mnooogo vise, a sto mislis da ova nije nesto, po papirima bi trebalo da radi posao bas onoliko koliko i kosta, evo sad sam je nasao za osam i pol hilj  kinti....znaci jos jeftinije, a ima dobar DAC chip u sebi-cirus logics-sto i nije tako loshe......

Najiskrenije mislim da u tvom slucaju bi bio odusevljen razlikom u odnosu na to sto sad imas u racunaru kupovinom U7 kartice.

Preporuka je STX ali U7 savr[eno radio posao.  Verujem da se mnogi nece sloziti sa sledecim nacinom razmisljanja ali ako vec pravis prelaz sa racunara na audio opremu, mislim da bi svoju naklonost trebalo da pokazes firmi koja pravi temelj racunara tj. maticnu plocu. :). Neka ozbiljnija resenja su svakako bolja, ali i dosta skuplja. Kada umesto cipa na svojoj ploci budes cuo jednu sasvim dobru audio karticu bices vise nego srecan. :)

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo sam narucio asus u7.trebalo bi sutra da stigne pa javljam za koji dan utiske,nije mi jasno zasto je bolji asus dx , po meni nije , ide u pcie slot, nesto slqbije karakterisrirke i itd, mislim da u7 best buy trenutno na nasem trzistu, cena+ono sto nudi je pun pogodag, a sto se tice dac-ova, stvarno su preskupi, bice i to al jednog dana.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...