Jump to content


Pomoc oko Yamaha RX-V765


savanaman

Recommended Posts

Dobio sam resiver Yamaha RX-V765 u nepoznatom stanju. Isprobao sam HDMI ulaz\izlaz i analogne ulaze i oni rade, zvucnike sam povezao na L\R (posto imam samo 2) i sve to super radi ali problem je sto kad prebacim na radio fm ili am na ekranu uredjaja mi pise Decoder Off. Da li je taj problem oko podesavanja ili je nesto crklo?

 

 

 

Posto sam apsolutni pocetnik oko ovoga zamolio bi nekog da mi objasni sta sve mogu sa ovim uredjajem i kako. Hvala

post-31166-0-38574800-1407166979_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Poruku na ekranu mogu da promenim da ne pise decoder off ali zvuka nema i dalje. Kljucna recenica sa linka kojeg si ostavio "You cannot "turn the decoder on" - the receiver is designed to automatically select and activate (turn on) the proper decoder based on the input signal from the source" Ali izvor je Radio koji je integrisan u resiveru. Kada sam na hdmi i kada nema zvuka dobijem istu poruku ali cim krene neki zvuk poruka nestane.

 

Ne znam kako da udjem u podesavanja da bi ih ugasio, nemam daljinski. Bilo bi dobro za pocetak da prvo uradi uradim factory reset ali ne znam kako da dodjeem do toga. Gledao sam uputstvo ali tamo nema nista konkretno.

Link to comment
Share on other sites

Antena je definitivno bila problem, to sam resio. A sto se tice restarta nasao sam servisno uputstvo i tamo nisam uspeo da nadjem to. Nasao sam Advanced setup i tu ima sledecih opcija:

SP IMP.  -8ΩMIN  (Stoji na ovaj)

              -6ΩMin

 

BI-AMP - Sad je na ON a moze da da bude OFF

 

SCENE IR - Sad je na ON a moze da bude OFF

 

MON.CHK - Sada je na YES a booze da bude na SKIP

 

INIT- Sada je na CANCEL a moze da bude  DSP PARAM

                                                                    Video

                                                                    ALL

Meni ove skracenice ne znace nista, ako moze neko da ih pojasni i da li ovo sve dobro podeseno..

 

Hvala za antenu :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam, kada je signal koji se reprodukuje stereo, treba da piÅ¡e "decoder off" (moglo bi da piÅ¡e i samo "stereo") a Å¡to bi trebalo da znaÄi da nije ukljuÄen ni Dolby Digital ni DTS dekoder. A Äini mi se da prikaz na displeju može da se menja, ali da je za to potreban daljinski upravljaÄ,  koji onda može da bira izmeÄ‘u frekvencije stanice i naÄina rada.

Link to comment
Share on other sites

bacio si pare bez daljinskog nevredi ni 10 evra

 

Platio sam ga mlo manje od 5E tj. 500 dinara, tako da vredi :D :D

 

Koliko se sećam, kada je signal koji se reprodukuje stereo, treba da piÅ¡e "decoder off" (moglo bi da piÅ¡e i samo "stereo") a Å¡to bi trebalo da znaÄi da nije ukljuÄen ni Dolby Digital ni DTS dekoder. A Äini mi se da prikaz na displeju može da se menja, ali da je za to potreban daljinski upravljaÄ,  koji onda može da bira izmeÄ‘u frekvencije stanice i naÄina rada.

 

Definitivno si u pravu da pise decoder off kada je stereo, pronasao sam kako se menja prikaz i sad sto se tice radia je sve u redu.

 

 

Gore sto sam napisao one parametre, ne znam da li je to dobro...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...