Jump to content


CD player dilema???


don

Recommended Posts

Hteo sam da vas priupitam malo u vezi cd playera Nakmichi cd 4,kakav je generalno,pošto sam ga našao za nekih 130 evra,izgleda mi lepše od oms serije,koja je malo bolja,ali mnogo mi se sviđa cd 4,pa reko da vas priupitam jel vredi tih para,jel dobar u svojoj klasi kao što su im i deck-ovi dobri???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evo samo jedno poreÄ‘enje.Ja sam pre mesec dana prodao OMS 2E za 60 Evra.Vredi viÅ¡e ali toliko sam dobio za njega sa originalnim daljincem. I bolji je od 4-ke.   jedino Å¡to u 4-ku ide jeftin laser.

ZnaÄi cena je ubi-bože.



 

Link to comment
Share on other sites

Pa zaslužuju pažnju ali Laseri uglavnom nenabavljivi i skupi do bola.Å to se zvuka tiÄe opreÄna miÅ¡ljenja ali meni se liÄno svidio zvuk.Å iroka zvuÄna slika,basovi fenomenalni,možda visoki malo jaÄi nego Å¡to bi trebalo.Kada prebaciÅ¡ na njega imaÅ¡ utisak da je na pojaÄalu okrenut Treble na +2,+3.Nekome to smeta,nekome ne..

 



 

Link to comment
Share on other sites

Taj cd 4 je po Stereoplay-u svrstavan u Absolute Špiceklas II grupu i nešto je slabiji nego recimo nama poznati modeli Marantz 63 SE,72mkII,Kenwood 7050,7060,Sony 202 ES,303Es,Harman 7525.

cena mu je iznenađujuće niska i samo 700 DM. najverovatnije zbog jeftinog lasera i dosta plastike.

Link to comment
Share on other sites

taj nakamichi se prodaje od preprodavca iz koteža Äini mi se već 6 meseci cena je nerealna pogotovo Å¡to nema daljinskog nigde da se nabavi a bez daljinskog cd player je budalaÅ¡tina.

njegova cena iz 1993 je bila sadašnjih 350 evra i samo zato što je redak preprodavci drže jaku cenu za ljubitelje ove firme.

Link to comment
Share on other sites

taj nakamichi se prodaje od preprodavca iz koteža Äini mi se već 6 meseci cena je nerealna pogotovo Å¡to nema daljinskog nigde da se nabavi a bez daljinskog cd player je budalaÅ¡tina.

njegova cena iz 1993 je bila sadašnjih 350 evra i samo zato što je redak preprodavci drže jaku cenu za ljubitelje ove firme.

Otkud znas da je tadasnjih 700 DM bilo isto kao sadasnjih 350 evra?

Link to comment
Share on other sites

Taj cd 4 je po Stereoplay-u svrstavan u Absolute Špiceklas II grupu i nešto je slabiji nego recimo nama poznati modeli Marantz 63 SE,72mkII,Kenwood 7050,7060,Sony 202 ES,303Es,Harman 7525.

cena mu je iznenađujuće niska i samo 700 DM. najverovatnije zbog jeftinog lasera i dosta plastike.

Kaži mi molim te,da li onda ovaj Marantz 72 mkII za.80 evra izlazi kao bolja i kvalitetnija komponenta u tom budžetu?
Link to comment
Share on other sites

Jel može malo da me neko usmeri kako da izaberem dobar cd player,koje da izbegavam zbog ne nabavljivosti delova ili zbog lošeg kvaliteta,nešto u klasi polovnih do 100 evra,kako da ga testiram sam,pošto teško da ću moći da cimam nekoga ko se razume u tu materiju svaki put kad naiđem na neki ,koji bi mogao da zadovolji ove kriterijume,ajde malo mi pomozite,napišite mi par saveta kako da se na brzinu edukujem u dovoljnoj meri da mogu sam da napravim izbor i da odem i pogledam i preslušam neki player i da znam da mu napravim mali test pomoću kojeg ću uspeti da saznam u kakvom je stanju!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja bi malo priÄekao da proÄ‘e leto, nije neka ponuda trenutno. ImaÅ¡ nekoliko tema o tome koji su laseri nabavljivi itd. i koji dobro sviraju. Kolega Impuls je u jednom od svojih izlaganja o modifikaciji dao odliÄne smernice na koje CD-ove vredi obratiti pažnju, a ima i drugih dobrih komentara o ovoj problematici, pa preÄeÅ¡ljaj malo i napravi listu poželjnih. Onda saÄekaÅ¡ da naiÄ‘e dobar i povoljan primerak. U meÄ‘uvremenu možeÅ¡ i da posluÅ¡aÅ¡ po koji, koliko da stvoriÅ¡ sliku o Äemu ljudi priÄaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja bi malo priÄekao da proÄ‘e leto, nije neka ponuda trenutno. ImaÅ¡ nekoliko tema o tome koji su laseri nabavljivi itd. i koji dobro sviraju. Kolega Impuls je u jednom od svojih izlaganja o modifikaciji dao odliÄne smernice na koje CD-ove vredi obratiti pažnju, a ima i drugih dobrih komentara o ovoj problematici, pa preÄeÅ¡ljaj malo i napravi listu poželjnih. Onda saÄekaÅ¡ da naiÄ‘e dobar i povoljan primerak. U meÄ‘uvremenu možeÅ¡ i da posluÅ¡aÅ¡ po koji, koliko da stvoriÅ¡ sliku o Äemu ljudi priÄaju.

E još kad bi mi dao link da ne lutam po forumu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...