Jump to content


CD player dilema???


don

Recommended Posts

ÄŒekam da mi se drugar javi danas ,pa da odem do njega i posluÅ¡am Denon dcd 1550 AR,a ima i neki Onkyo integra,a i veÄeras treba takoÄ‘e da odem na sluÅ¡anje joÅ¡ jednog Onkyo integra .Kakvi su ti Onkyo integra player? Vidim da nisu skupi,ali ne znam kakvog su kvaliteta? PoÅ¡to su im laseri i jel ima da se nabave? ZnaÄi interesuju me stavke,koje e interesiju i za druge.playere,da bih napravio koliko toliko pozitivan odabir.A svidelo mi se i kad sam video bakarno kućiÅ¡te Onkyo integra dx 706 (8650),izgleda onako dosta ozbiljno u tom cenovnom rangu do 100 evra,pa bih voleo da mi neko kaže,ko je imao prilike da ga sluÅ¡a,kako mu se Äini i da li je to dobra kupovina ili da ga zbog neÄega izbegavam u Å¡irokom luku???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hvala kolega na detaljnom objaÅ¡njenju,koje mi je malo otvorilo oÄi.Izgleda da taj player sasvim solidno svira,ali nije za mene,jer ja volim naglaÅ¡en i jak bass,a i cena od 130 evra za taj player trenutno mi izgleda prenaduvana za ono Å¡to se dobije,jer za te pare verovatno mogu nabaviti bolji player.

onda bi Nakamichi SR4 receiver bio pun pogodak jer ima naglašen i definiran bas

Link to comment
Share on other sites

A Å¡to ne probaÅ¡ npr.Marantz  63 SE,cene su im naduvane ali probaj da spustiÅ¡. Tako sam i ja doÅ¡ao u posed tog playera. Ili 67 SE,iako se meni viÅ¡e sviÄ‘a zvuk ovog prvog.Ima basa kao OMS 2-ka ali je viÅ¡e analogni

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi 6850 i ovaj 8650 imaju isti laser,koji je ne nabavljiv,ali izdržljiv?oba modela se nalaze na.oglasu i isto ih cene 80 evra,mada mi 8650 ispod poklopca izgleda odliÄno.VeÄeras treba da odem na sluÅ¡anje jednog Onkyo integra playera,pa ću liÄno videti kakva je sprava u potanju.Onaj drug.,koji ima denon dcd 1550 ar me sad zvao i rekao da danas neće imati vremena da posluÅ¡amo taj player,ali zvaće me ovih dana.Vidim da je Onkyo grand integra dx g10 ozbiljna maÅ¡ina,pa me interesuje da li ima neko iskustva sa dx 706 (8650)???
Link to comment
Share on other sites

A što ne probaš npr.Marantz 63 SE,cene su im naduvane ali probaj da spustiš. Tako sam i ja došao u posed tog playera. Ili 67 SE,iako se meni više sviđa zvuk ovog prvog.Ima basa kao OMS 2-ka ali je više analogni

Traži onaj lik za 63 mkII KI 200 evra,a drugi za 67-micu traži 120 evra,tu mi jedino onaj cd 72 mkII za 80 evra deluje povoljno,al opet sve zavisi u kakvom je.stanju i morao bih ga posluÅ¡ati,mada bi mi najbolje bilo kad bi neko pristao da ja.potencijalni cd player,koji bih želeo da kupim,donesem kod mene na moj sistem u mom.prostoru ,pa da ga sluÅ¡am nekoliko dana,ali poÅ¡to niko neće pristati na tu gimnastiku,ostaje mi da se nadam da.ću vremenom naići na odgovarajući player iz sistema nekog naÅ¡eg kolege audiofila,jer u takav imam viÅ¡e poverenja nego li na ove sa kp,mada nikad se ne zna,lako može.da.se.desi da Äovek naleti na neÄiji sasvim dobro oÄuvan player,koji nije maÄka u džaku.
Link to comment
Share on other sites

To sam ti hteo baÅ¡ reći da ti ne vredi puno ,Å¡to se zvuka tiÄe da odeÅ¡ i da posluÅ¡aÅ¡ kod drugog.Jedino da proveriÅ¡ ispravnost,da povedeÅ¡ nekog da vidi dali je diran pot.metar za Å¡telovanje struje lasera,tj,da li je na fabriÄkom.Ako jeste pogledaÅ¡ kako Äita razne cd ploÄe,originale,narezane,malo izgrebane.Malo ga lupneÅ¡ par puta sa strane i od gore i to je to. Å to se basova tiÄe,viÅ¡e ćeÅ¡ dobiti zamenom pojaÄala nego playera.Za SE Marantza je plafon 80 evra ,barem po meni,a za Ki ne bih dao viÅ¡e od 120. I po meni obavezno daljinski.Bez daljinca meni nema smisla

 

Link to comment
Share on other sites

To sam ti hteo baÅ¡ reći da ti ne vredi puno ,Å¡to se zvuka tiÄe da odeÅ¡ i da posluÅ¡aÅ¡ kod drugog.Jedino da proveriÅ¡ ispravnost,da povedeÅ¡ nekog da vidi dali je diran pot.metar za Å¡telovanje struje lasera,tj,da li je na fabriÄkom.Ako jeste pogledaÅ¡ kako Äita razne cd ploÄe,originale,narezane,malo izgrebane.Malo ga lupneÅ¡ par puta sa strane i od gore i to je to. Å to se basova tiÄe,viÅ¡e ćeÅ¡ dobiti zamenom pojaÄala nego playera.Za SE Marantza je plafon 80 evra ,barem po meni,a za Ki ne bih dao viÅ¡e od 120. I po meni obavezno daljinski.Bez daljinca meni nema smisla

Shvatam,a pošto sam ja iz NS-a zamoliću nekoga ovde na forumu ko se dobro razume u playere da skokne samnom do određenog mesta nn kada budem baš rešio da uzmem neki player ,a ako niko ne bude raspoložen za tu vrstu pomoći(a verovatno će tako i biti)onda mi ostaje samo da kupim neki jeftiniji,pa i ako nije u dobrom stanju malo ga.poslušam ,pa ga menjam za neki drugi i tako dok ne naiđem na neki dobar!!!
Link to comment
Share on other sites

Pazi ako već naše tržište pati od precjenjenosti a ono što nije precjenjeno nosi rizik ispravnosti onda bi ja gledao u pravcu novih.
Polovno samo ako se kupuje od Älana foruma ali i sam vidiÅ¡ kakva je ponuda na forumu.

 

Ako imaš priliku ja bi uzimao vani.
CD plejeri tipa onkyo poÄinju već od 150, denon od 160 itd.

Može da se proba kod nas pa ako ti valja naruÄi preko.

 

A tu gimnastiku da ti neko donese pa da sluÅ¡aÅ¡ u tvom sistemu to možeÅ¡ samo sa Älanovima foruma a obzirom da znamo kakva je ponuda jasno ti je kakvo je to rjeÅ¡enje.

 

E sad zvuÄno ja nisam poredio ali bi bilo dobro da iskusniji Älanovi napiÅ¡u svoje utiske ako su bili u prilici da porede osnovne modele kao Å¡to su onkyo cd7030, denon dcd 520ae,marantz cd5004,yamana cd s300.

Ja sam sluÅ¡ao sve navedeno i meni se najviÅ¡e dopao marantz i kad sam trebao da ga naruÄim (vani koÅ¡ta 220 EUR-a) dobijem od upućenog Älana foruma preporuku za yamaha cd s700.

 

Problem je samo što nisam poslušao taj plejer i ne mogu da sudim koliki je napredak u odnosu na marantz ili denon. Po slikama unutrašnjosti vidi se da je druga klasa to skoroz.

Dakle pitanje za iskusne Älanove ostaje. 
Da li su poredili osnovne modele trenutne ponude proizvodjaÄa cd plejera sa polovnim u rangu od 200 eur-a i kakvi su utisci ?

Link to comment
Share on other sites

Sad sam se vratio sa sluÅ¡anja Denon cd playera,doduÅ¡e otiÅ¡ao sam viÅ¡e da malo porazgovaram sa jednim naÅ¡im kolegom u vezi izbora playera,pa sam malo posluÅ¡ao jedan model Denon-a,meÄ‘utim ipak bih morao da cd player donesem kod mene kući i prikljuÄim na moj sistem,jer niÅ¡ta ja tu nisam mogao da.prepoznam od onih zvukova,koji mene interesuju.ÄŒovek sluÅ¡a totalno drugaÄiju muziku od mene,ima drugaÄije zvuÄnike,drugaÄiji je prostor i raspored,itd.vidim ja da tako neću napraviti pravi izbor,pa poÄesmo da.priÄamo o deck-ovima,jer ima isti deck kao ja i ja mu kažem ubaci u njega kasetu i pusti malo da svira,kad ono Å¡ok!!!Muzika je lepÅ¡e zvuÄala nego sa cd player-a,bass dubok i jak,visoki taman,ma sve je zvuÄalo kako treba.Videću da li mogu da dobijem Denon dcd 1550 ar na sluÅ¡anje u mom sistemu,pa tek onda da odluÄim.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam se vratio sa sluÅ¡anja Denon cd playera,doduÅ¡e otiÅ¡ao sam viÅ¡e da malo porazgovaram sa jednim naÅ¡im kolegom u vezi izbora playera,pa sam malo posluÅ¡ao jedan model Denon-a,meÄ‘utim ipak bih morao da cd player donesem kod mene kući i prikljuÄim na moj sistem,jer niÅ¡ta ja tu nisam mogao da.prepoznam od onih zvukova,koji mene interesuju.ÄŒovek sluÅ¡a totalno drugaÄiju muziku od mene,ima drugaÄije zvuÄnike,drugaÄiji je prostor i raspored,itd.vidim ja da tako neću napraviti pravi izbor,pa poÄesmo da.priÄamo o deck-ovima,jer ima isti deck kao ja i ja mu kažem ubaci u njega kasetu i pusti malo da svira,kad ono Å¡ok!!!Muzika je lepÅ¡e zvuÄala nego sa cd player-a,bass dubok i jak,visoki taman,ma sve je zvuÄalo kako treba.Videću da li mogu da dobijem Denon dcd 1550 ar na sluÅ¡anje u mom sistemu,pa tek onda da odluÄim.

Ha,ha vidiš.Ja sam pre par meseci odgovorio jednom pošto nije bio nikako zadovoljan zvukom sa cd-a.Kaže pršte visoki ,metalni prizvuk,ne može nikako da smiri sistem,a ja mu predložio da kupi dobar troglavi dek i presnimi na kasete i uživa u muzici.A on me ismejao

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...