Jump to content


WMP, WMC, flac ili wave, subtitlovi,...


Iron man

Recommended Posts

Treba mi  info, savet, uputstvo, sto god, da WMP nateram da ucita u svoju biblioteku FLAC fajlove i da pusta filmove sa subtitlom.

Ugradio sam directshow filtere (XIPH) i sada WMP pusta flacove ali ih i dalje ne katalogizuje u biblioteci.

Subtitlovi i dalje ne rade.

 

 

 

Ispravljen naslov.

Link to comment
Share on other sites

WMP ne koristim ali sam ga iz inata naterao da pusti titlove. Imas link na kom mozes da skines plug-in za titlove i uputsvo sta treba raditi. Film i titl treba da su u istom folderu i da se isto zovu.

 

npr.

Family.Guy.S12E20.HDTV.x264-2HD.srt

Family.Guy.S12E20.HDTV.x264-2HD.mp4

 

http://codecpack.co/download/Local-Subtitles-for-WMP.html

Link to comment
Share on other sites

@trezox

Hvala. Ugradio plugin koji si savetovao i "radi"  Mislim radi kad hoce. Ako file explorerom dodjem do filma i otvorim pomocu WMPa prikaze titlove. Ako otvorim WMP pa setnjom po library-ju nadjem film i pustim, onda ne prikaze titl.  Bas neobjasnjivo

post-10168-0-86090800-1406647150_thumb.jpost-10168-0-68556100-1406647170_thumb.j

 

@Dark Magician

Nabavio sam nekakav Linksys media center extender

6923-IMG1512s.jpg6923-IMG1514s.jpg

Planiram da ga koristim ( za sta je i namenjen) da bezicno strimujem filmove i muziku. Princip rada je da se na udaljenom TVu ( HiFi) pusti sadrzaj sa servera ( PCa koji handluje WMC) I user interface je kao da na TVu dobijete WMC.

E sad mi je problem da sem MP3 i WAVa ne mogu da pustim FLAC ( WMP pusta flac kad se ugrade filteri ali ih library ne vidi).

Poseban problem je sto filmovi nemaju subtitl. Bas je cudno da se iz libraryja ne vide titlovi a direktnim pustanjem se vide.

 

Ako ovo zadovolji neke kvalitativne kriterijume onda mozda se pozabavim malo hakovanjem da ga nateram da radi pod VLCom na primer.

Link to comment
Share on other sites

Ajd probacu i ovo kad stignem. Onaj disclaimer ne razumedoh.

A drugi deo problema?

Filterima za flacove je WMP nateran da ih sviri ali ih library i dalje ne katalogizuje. Za ovu primenu media extendera bi bilo neophodno da se flacovi vide i mogu da izaberu . Neki savet kako unaprediti library?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Žika disclaimer-om samo hteo da se ogradi, ne da nudi reÅ¡enja na Linux-u. No, Å¡teta Å¡to ti isti ne reÅ¡ava problem - Å¡to ga viÅ¡e koristim, sve mi se viÅ¡e sviÄ‘a. Pitanje je trenutka kada će dual boot da postane single boot, pogotovo jer Win brljavi kada nije sam (barem kod mene).

 

Offtopic:

@Žika

 

Bili ste u pravu sve vreme.  :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...