Jump to content


Ich liebe Grundig


kosta_judoka

Recommended Posts

Поздрав Ñвима на форуму, иако Ñам налог на овом Ñајту направио још одавно, ево тек Ñад Ñкупих времена, да предÑтавим Ñебе и Ñвој аудио ÑиÑтем.
Зовем Ñе Ðенад КоÑтић, имам 22 године и живим у Бору.
Мој први додир Ñа аудио опремом деÑио Ñе кад ми је ћале на БорÑкој пијаци купио моје прве звучнике, то Ñу били Грундигови активни звучници ( aktiv box 20 professional ).
ПоÑле тога Ñам на Купујем/Продајем купио предпојачало SXV6000, и ÑиÑтем је оÑтао такав Ñве до Ñептембра 2013. 
У том Ñептембру БорÑка пијаца је опет берићетно родила, и мене обрадовала новим примерцима грундига, који Ñу Ñвеже Ñтигли из немачке.
У комплету, за 50 евра укупно пазарен је комплет који Ñу чинили појачало V7200, Тјунер T7200,  Ð¸ јагода као шлаг на торти , цд читач CD7550.
Цела та екипа је није много дуго Ñтојала заједно - зато што Ñам по нову Грундиг принову одпутовао до Србобрана, и тамо пазарио грамофон PS 1010.

Грамофон је значи Ñтиго у октобру 2013, али на жалоÑÑ‚ без иглице, а ја Ñам ево лењ већ више од пола године, па никако да купим ту заменÑку n75 ED2. 
За куповину иглице Ñам лењ, ал зато лову инвеÑтирам у највеће на плаÑтику, иако за вртешку кориÑтим Ñтари ризов грамофон Ñа оном чувеном унитром :D
Каблови Ñу Ñви неки без везе, али мени одлично шљакају.

СиÑтем Ñтварно шљака одлично за моје потребе, и ако знам да би га много унапредио Ñа неким Ñталцима, неком полицом , квалитетнијим кабловима.
Звук ми Ñе баш Ñвиђа, права немачка школа, Ð±Ð°Ñ Ð´ÐµÑ„Ð¸Ð½Ð¸Ñан и јак, Ñредњу Ñу можда мало повучени, и ниÑу баш за оне " погане металике " (што ми је криво, јер их и ја Ñлушам ) ал за Ñве друго Ñтварно чине одличан ÑиÑтем.
 

post-30374-0-38744700-1406484577_thumb.j

post-30374-0-26092900-1406484603_thumb.j

post-30374-0-88936500-1406484646_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Много ме зеза ово ограничење за величину Ñлике, полудео Ñам Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð¿Ð¾ÐºÑƒÑˆÐ°Ð²Ð°Ñ˜ÑƒÑ›Ð¸ да их поÑтавим.
Углавном, наÑтавак даље Ñледи улагање у неке Ñтлке које планирам већ више од годину дана ( ни ја Ñам више не знам кад ћу кренути да их правим ) па поÑле нека полица, и евентуално нека зидна за грамофон ... Пре Ñве тога, нада Ñе да ћу уÑпети да купим н75ед2 иглицу ( у MG electronics Ñам питао, немају на лагеру, и неће наручити Ñкоро пошто Ñу годишњи одмори, а у ASWO Ñам покуша да направим налог, и Ñав већ 3 дана чекам имејл да ми потврде региÑтрацију  ).
Углавном, битно је да аудиофиÑлка породица Ñваким да даном Ñве више раÑте, а Ñве Ñмо бројнији и ми из Грундиг Ñекте  :thumbsup2 
 

post-30374-0-53077200-1406484903_thumb.j

post-30374-0-82680900-1406484981_thumb.j

post-30374-0-84318100-1406485015_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Поздрав Ñвима на форуму.................................................................

 

Предиван је тај миље на Ñтолу   :cheers

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Предиван је тај миље на Ñтолу   :cheers

 

:wave2

Миље је такође оно што би Енглези рекли Винтејџ. И оно је иÑто као Грундиг Ñтаро 30 година  :wave2 

 

Link to comment
Share on other sites

Миље је такође оно што би Енглези рекли Винтејџ. И оно је иÑто као Грундиг Ñтаро 30 година  :wave2 

 

Ма видим да Ñе уклопио Ñамо тако  :thumbsup2 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ÐиÑам, за то морам да направим Ñталке  :order  Ðко не полудим док их не направим.
Таман Ñе одлучим да их правим, увек ми иÑкрÑне нешто друго, и ја ÑпиÑкам Ñве паре на другу Ñтрану  :cry: 
Оно што је битно је то да Ñам кренуо да полако Ñкупљам материјал. 
Онај најÑитнији бели кварцни пеÑак Ñам нашо 40 кила беÑплатно на једном градилишту код мене на БорÑком језеру. Ð¢Ð°Ð¼Ð°Ð½ што Ñу радници завршили поÑао, ја одмах наишо и питао их. Њима оÑтало, а не треба им више. Кажу, ноÑи Ñлободно. Ми завршили, не треба нам оÑтатак.
За овај челични оÑтатак мора да Ñе прошетам до неке гвођжаре да Ñе раÑпитам за цене лимова и цевки.

Link to comment
Share on other sites

Е, да имам једно питање ...
За заменÑку иглу Shure N75 ed2 Ñам питао у MG, за ASWO још чекам да ми одобре налог, и да ли поÑтоји још неко меÑто у Србији где би могла да Ñе нађе поменута иглица ??????

Link to comment
Share on other sites

Е, да имам једно питање ...

За заменÑку иглу Shure N75 ed2 Ñам питао у MG, за ASWO још чекам да ми одобре налог, и да ли поÑтоји још неко меÑто у Србији где би могла да Ñе нађе поменута иглица ??????

 

Пробај овде, ништа не кошта: http://www.bgelektronik.rs/proizvodi.asp?gn=351&pn=Rezervni-delovi-za-stare-uredjaje

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Зовем их одма Ñутра   :wave2

 

Ма зови, што да не.

 

Дори Ñу ти уређаји баш прави винтејџ, чекај да Ñе придода у тему и МоÑли ХармÑ. Једино још он од Грундиг екипе недоÑтаје.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Е, да имам једно питање ...

За заменÑку иглу Shure N75 ed2 Ñам питао у MG, за ASWO још чекам да ми одобре налог, и да ли поÑтоји још неко меÑто у Србији где би могла да Ñе нађе поменута иглица ??????

Pozdrav od joÅ¡ jednog GrundigaÅ¡a :) Planiramo Mosli Harms I ja da naruÄimo Jico igle iz Japana, malo su skuplje ali su mnogo bolje od ovih Å¡to se prodaju kod nas. Ako hoćeÅ¡, možemo i tebe da ukljuÄimo, taman delimo poÅ¡tarinu na 3 dela.
Link to comment
Share on other sites

Kosta, sklopio si Grundig babarogu, Äestitam ti!

 

Sad, prva sledeća stvar su stalci pod obavezno. Mislim da smo priÄali o njima ranije via pp.

Ne zaboravi takođe policu za uređaje. Grundig nije zahtevan nešto previše po tom pitanju, ali bi morao da razdvojiš komponente, asap.

 

Prihvati Vlayin savet, i prikljuÄi se nabavci kvalitetne zamenske igle. KoÅ¡taće te 40$ ako naruÄimo sva trojica (mada ne znam koji će njemu andrak :D )

 

Ako u tom Borskom nabavljaliÅ¡tu kvalitetnih Grundiga pretekne neÅ¡to, javi obavezno, ovde ima ludaka koji prave zalihe za nedaj bobe  :loveface

 

Link to comment
Share on other sites

Људи, хвала на Ñаветима, ал Ñам управо одлучио да лову уложим у градњу неких опаÑних Ñталка. 
Што Ñе тиче грамофона, вероватно ћу Ñе Ñтрпити још годину дана, и за годину уштекати 160 евра за At440 Mla.
Читао Ñам доÑта о њој, а Ñвиђа ми онај њен Ñпецијални Микро лајн врх који кажу, много мање оштећује плоче од ових елиптичних.
Волим ја грамофон, и до Ñад имам неку колекцију од 150 плоча, али ме овај цд плејер Ñваким дану Ñве више одушевљава.
ПроÑто ми је изненеађује колко је је прецизан Цд. Само пуÑтим први албум од Мејдена, Ñамо чинеле Ñлушам.
Добијем неки оÑећај као да видим бубњеве иÑпред Ñебе.
Тако да људи, избацујем ја нове Ñличке и податке кад направим Ñталке   :wave2

Link to comment
Share on other sites

E, да, чуо Ñам Ñе ја Ñа Дражом још прошле године око тих каблова, ал Ñам тад упао у неку гужву па Ñам Ñкроз заборавио за.
Имам ја Дражин број, па ће и та набавка да буде на ÑпиÑку  ;-) , ако мој новчаник издржи ЗајечарÑку гиратијаду :thumbsup2 .
Ðко гитаријада ипак победи, онда ће Ñви трошкови морати мало да Ñачекају.
Живели  :cheers

Link to comment
Share on other sites

E, да, чуо Ñам Ñе ја Ñа Дражом још прошле године око тих каблова, ал Ñам тад упао у неку гужву па Ñам Ñкроз заборавио за.

Имам ја Дражин број, па ће и та набавка да буде на ÑпиÑку  ;-) , ако мој новчаник издржи ЗајечарÑку гиратијаду :thumbsup2 .

Ðко гитаријада ипак победи, онда ће Ñви трошкови морати мало да Ñачекају.

Живели  :cheers

Imaces valjda za brzu postu , zasluzio si gratis kabl kad imas ovakve uredjaje  :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Хвала на комплиментина људи, ја чиÑто да јавим да је гитаријада преживљена  :banana 
У једном тренутку ме је киша окупала до голе коже, у другом за мало да погинем од шутке на Парти брејкерÑима, и на крају за мало да докоÑури нека гадна шећеруша од шљиве ( неиÑкуÑтво, неда је болела глава Ñутра ујутру :cry: ), ал је најбитније да Ñу Ñве Ñвирке биле одличне ... И  Ð±Ñ€ÐµÑ˜ÐºÐµÑ€Ñи , рибља чорба, и гоблини, и џа  Ð¸Ð»Ð¸ бу, Ðтомци, ма нема.
СВЕЕЕЕЕЕЕ ....
Чак је и Ван Гог покидао  :roll: 
Углавном шлаг на торту целе гитаријаде за мене је био концерт Перо Деформера ...
Тих један Ñат и Ð´Ð²Ð°Ñ˜ÐµÑ Ñвирке ми је прошло као 5 минута, ( ма нема, знао Ñве речи, Ñкакао на Ñваку пеÑму, поÑле 5 минута Ñе озноји ко Ñвиња, а поÑле 10 Ñкроз промуко :evil: )
Све у Ñвему, лепо иÑкуÑтво, а још Ñам чак и нашо Бишкета да Ñе Ñликамо, шлаг на тору ...

Доказ у Ñледећим Ñликама  :crno-na-belo 
Eво Бишке и ја, а поÑле Ñлика Ñа друштвом, и Бором 

post-30374-0-79492900-1407178014_thumb.j

post-30374-0-14950500-1407178049_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Прво да Ñе јавно захвалим Дражи, оригинални грундиг интерконект кабл је Ñтигао у понедељак, али ја због Ñилних обавеза ниÑам Ñтигао да га теÑтирам Ñве до јутроÑ. 
У одноÑу на неке Ñтаре петопинÑке дин кабле, звук је доÑта отворенији у  Ñредњим тоновима и доÑта детаљнији у иÑтим.
ВиÑоки Ñу и раније били криÑтални, тако да ту ниÑам приметио неку разлику, а за резултату на подручију ниÑких тонова ћу морати да Ñачекам да направим Ñталке . МиÑлим да ћу тек онда моћи да чујем онај прави Ð±Ð°Ñ ( :listen  ) од 8 инча у компреÑованој кутији.
Поздрав, и још једном хвала Дражи  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...