Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Može i status bar, mada sam mislio negde iznad pikmetara, pored natpisa lossless. Tu negde. 

 

Dodao sam taj tekst u produžetku u status baru, ali se niÅ¡ta ne deÅ¡ava. 

 

Dodao sam ovu sliÄicu Äisto probe radi:

 

post-11215-0-94760500-1408049392.png

 

 

Da li je dovoljno prmeniti vrednosti u tekstu ili treba preformatirati sliÄicu?

Link to comment
Share on other sites

Van tih već definisanih polja nisam joÅ¡ ÄaÄkao. Ali samo polako, tek skoro sam pronaÅ¡ao njihovu biblioteku kodiranja. 

 

U ovom sluÄaju mi deluje oba, jer sliÄica je malo velika pa je treba smanjiti, a onda njene dimenzije izmeniti onamo.

 

Pokušaj i sa celom putanjom i backslash:

 

$if(%__hdcd%,$imageabs(40,10,%_width%,%_height%,C:\Program Files\foobar2000\icons\hdcd.png,),)

 

A ako neće, sutra predveÄe ću da primenim to kod mene i da vidim praktiÄno Å¡ta i kako ide. Haos mi je ceo dan, nemam kad pre. :(

Link to comment
Share on other sites

Aha, taj dizajn, ok. 

 

Usput, što ne makneš ono DarkOne V4 iz zaglavlja u gornjem levom uglu?

 

Stavi da ti piše naziv pesme. :)

 

 

 

Ako bi neko možda da skloni iz zaglavlja ono DarOne v4.0, otvoriti Preferences > ColumnsUI > Main, i zameniti osnovne znakiće drugim...

 

Ja sam upisao: %artist% - %title%

Link to comment
Share on other sites

Aha, znaÄi mora splitter za sliÄice. Ne podržava tu funkciju u Status baru.

 

Probaću sutra onda da ga formatiram kao tekst sa bojom ili već nešto...

 

A eto i prvog razloga da se pozabavim tim spliterima. 

 

Šteta i što promenih taj DarkOne dizajn, bio je tu svega par dana pa sam prešao na ovaj...

Link to comment
Share on other sites

Na DarkOne je sve popunjeno u delu gde sam mislio da stoji lampica a zgodno bi bilo da stoji na mestu REPLAYGAIN-a. Pre njega su lossless, lossy, MD5...

 

Nije problem preimenovati REPLAYGAIN u HDCD ali treba promeniti i funkciju odnosno deo u kodu gde je određeno kada će da se pojavi.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

A ti budi dobar pa nam daj kako da promenimo boju tog fonta u crvenu. :wave2

 

Pusti mi molim te obe te cele skripte na pp da potražim ono g_acol i g_bcol. g_acol je "true" a g_bcol "false", a ti hoćeš samo jednu u crveno.

 

 

Java, C++ ... ma smara me to. LepÅ¡e mi je da pravim zvuÄnike ;-)

 

Svaka Äast. :) Ja sam viÅ¡e sa druge strane na serveru, PHP i SQL uz prateće statiÄke jezike, ali pomalo me zanima i ovo. 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno nije teško, jednom samo da se prođe kroz proces i posle je lako.

 

Koji konkretno dizajn je u pitanju? Jer od ovih pomenutih u temi se razliÄito ubacuju ali niÅ¡ta komplikovano...

 

Ili ako je neki treći, samo postavi link pa da vidimo kakva je konkretna procedura.

 

Pa kada budeÅ¡ bio raspoložen da protrÄimo kroz proces.

 

Za sebe sam pretumbao Xchange360, sada izgleda ovaku u jednom od modova, a trenutno imam tri varijante.

 

attachicon.giffoobarscreen.JPG

daj bilo koji samo ako moze korak po korak

Link to comment
Share on other sites

Čestitam, uspeo si da obojiš u crveno :thumbsup2

 

attachicon.gifhdcd crveno.jpg

 

Super. Å ta je timski rad Äudo jedno. :)

 

Za ovo drugo ćemo videti veÄeras natenane. 

 

 

daj bilo koji samo ako moze korak po korak

 

Meni se najviše sviđa ovaj i iako mu treba posvetiti malo više pažnje mislim da vredi.

 

http://br3tt.deviantart.com/art/Xchange-360-130750625

 

Skini sa tog linka dizajn i prvi link u opisu "components pack", ostalo ne treba.

 

Raspakuj obe arhive negde na HDD.

 

Ugasi Foobar

 

IdeÅ¡ u Program Files > Foobar2000 i tu napravi novi folder sa nazivom skins

 

U taj novi folder prekopiraj onaj koji si skinuo i raspakovao sa nazivom xchange (ceo folder sa svojim sadržajem)

 

Otvori folder koju si raspakovao sa nazivom Xchange360_Required_Components i obeleži sve fajlove u njemu i Copy ->

-> otvori Program Files > Foobar2000 > components i Paste sve fajlove tu.

 

Pokreni Foobar, pitaćete šta da pokrene, ti izaberi ColumnsUI.

 

U sledećem će te pitati za neka podešavanja, ignoriši ih i samo klikni OK.

 

Onda ideÅ¡ na Preferences > Display > ColumnsUI , desno je opcija FCL importing and exporting i klikneÅ¡ na Import

 

Fajl sa ekstenzijom . fcl se nalazi u: Program Files > Foobar2000 > skins > xchange , ubaciÅ¡ taj.

 

Dizajn je ubaÄen, i sada samo ideÅ¡ u Preferences > Tools > WSH Mod Panel i ono Safe Mod odÅ¡trikliraj i klik Ok.

 

I to je to Å¡to se tiÄe instalacije. Ako zapne negde slobodno javi gde je. 

 

Posle intalacije ÄaÄkaj malo kako se menja izgled i pozicija panela, možeÅ¡ da im menjaÅ¡ dosta stvari, ili mogu i ja da ti ispriÄam Å¡ta te zanima da se ne cimaÅ¡ da provaljujeÅ¡ sam... Nije problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li je neko eksperimentisao sa hardware buffer podeÅ¡avanjima ? Recimo , da ga zvizne na max. vrednost. To naidjoh na jednom sajtu, gde Äovek tvrdi, da za sluÅ¡anje FLAC-ova, buffer ide na max., dok za WAV nema potrebe. I on tvrdi da se Äuje razlika :wacko: ÄŒim pronadjem link, postaviću ga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...