Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Malo malo pa se provuÄe po nekoj temi neko korisno objaÅ¡njenje o ovom plejeru, možda bi bilo dobro da ima svoju temu na forumu i da se Å¡to viÅ¡e stvari objedini na jednom mestu. 

 

Bilo šta, od podešavanja preko dodataka do skinova... Bilo kakve preporuke.

 

Za poÄetak, evo par od mene.

Link to comment
Share on other sites

Ovom komponentom se može izvrÅ¡iti pretraga YouTube prostim klikom u plej listi po naÄinima Artist, Artist - Title and Artist. Instalira se foo_run 0.3.7 sa sajta:

http://mp3tag.de/en/fb2k.html

 

Onda u Preferences > Run services se dodaje:

 

 

Artist : h t t p : / /w w w.youtube.com/results?search_query=$replace(%artist%, ,+)&aq=f

Artist - Title : h t t p : / /w w w.youtube.com/results?search_query=$replace(%artist%+%title%, ,+)&aq=f

Artist Playlist : h t t p : / /w w w.youtube.com/results?search_type=search_playlists&search_query=$replace(%artist%, ,+)&uni=1

 

Bez razmaka na poÄetku linkova.

 

Izgleda ovako:

 

6757bbb28cf1a739ba54d37b243dcb7c_view.jp

 

Ovo mi je zgodno jer poslednjih meseci dobijam veliki broj pesama koje treba preslušati ili da se upoznam sa sadržajem, a stalno copy-paste pa search na sajtu je postalo previše zamorno.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo, ali ja sam podesio da se displej ugasi posle 1 minut, tako da mi ovi skinovi uopÅ¡te ne trebaju. Nekako mi bljeskanje monitora odvlaÄi pažnju i koncentrisanje na zvuÄnu sliku. Mada, simpatiÄno izgledaju, nekako grandovski, bogato. Ja sam za minimalizam u svakom pogledu :)

Link to comment
Share on other sites

Sta mislis o kupovnoj verziji foobar - a player - a dark one v 4.0 , cena 20$.  Ima je jedan moj drugar i kaze da je dobra prica

 

Kao Å¡to Digital napisa, a dodao bih da ja ne znam ni za kupovnu verziju plejera. InaÄe, sve zavisi za Å¡ta ti treba taj plejer, kako ćeÅ¡ ga koristiti...

 

 

Sve je to lepo, ali ja sam podesio da se displej ugasi posle 1 minut, tako da mi ovi skinovi uopÅ¡te ne trebaju. Nekako mi bljeskanje monitora odvlaÄi pažnju i koncentrisanje na zvuÄnu sliku. Mada, simpatiÄno izgledaju, nekako grandovski, bogato. Ja sam za minimalizam u svakom pogledu :)

 

Aha, a pretpostavljam da zbog te samovolje Vam nije palo napamet da ima i drugih ljudi koji svoj raÄunar i Foobar koriste za neÅ¡to viÅ¡e stvari osim za prosto sluÅ¡anje muzike i da ovakva tematika možda nije za Vas? :P

 

Ne znam odakle Vam i da se tema svodi samo na skinove, koje ste jedino primetili... Možda jer Vam se monitor gasi nakon jednog minuta... Ako ostavite malo duže upaljen monitor možda ćete pored "grandovski bogato" primetiti da i ti skinovi od jednog do drugog pružaju razliÄite informacije o fajlovima na razliÄitim pozicijama i samo treba odabrati onaj koji bi bio najkomforniji za korišćenje u skladu sa potrebama.

 

Ali razumem da nekome kome se monitor gasi posle jednog minuta i od funkcionalnosti primećuje samo boje jednostavno ništa složenije ni ne treba. ;)

 

Po mom mišljenju, Foobar nije samo plejer. Tome može da posluži i VLC ili Winamp.

Link to comment
Share on other sites

PC mi je primarni izvor muzike, a foobar se nametnuo kao plejer po izboru. Od dodataka koristim dvda i sacd pluginove, kao i dark one v4.0 skin uz sve njegove blagodeti.

 

PC za multimediju je povezan i na TV i na preamp, a za njegovu kontrolu koristim telefon/tablet i dva Android daljinca - 1. foobar2000 controller i 2. Unified remote (oba skinuta sa marketa)

 

Meni ova kombinacija radi izuzetan posao. Daljinac br. 1 mi je glavno pomagalo, ne zahteva upaljen TV ili monitor i sve meni potrebne kontrole obezbedjuje direktno na androidu pomocu WiFi veze. Tako gospodja gleda TV ili film, a ja slusam muziku sa istog kompa i svi srecni.

 

Koristim emu 0404 zvucnu karticu, ali mi je enableovana i interna zvucna, koja je povezana na tv, pa je moguce da ja informativno preslusavam novu muziku na hifi sistemu, dok drugi ukucani npr gledaju film koji tiho slusaju na TV zvucnicima.

 

PC u sistemu je cudo :) Druge plejere sam probao, ali uvek se vratim na foobar

Link to comment
Share on other sites

Koristim foobar godinama i necu ga menjati, probao sam i druge plejere i uvek je to bilo na kratko pa povratak na foobar. Stvar navike, valjda, da ne filozofiram bez potrebe.

Kao i komsija Dude ne marim za skin, pre 4 godine sam namestio boje na osnovnoj verziji kako mi odgovaraju i to je to.

Malo o stvarima koje su mi bitnije. Wazzuu je pomenuo android controller i to je super, koristim odavno, sjajna stvar. Moj nacin slusanja muzike je da slusam kompletne albume i upotreba telefona se svodi na izbor meseca i pocetnog albuma pisle cega sledi neprekidan sled albuma koji su u listi, po redu ubacivanja. Kad me zvekne prosvetljenje u sred slusanja i potreba da promenim mesec, uzmem telefon i promenim za pet sekundi.

Drugo, koriscenje plejlisti foobara mi je najznacajnija stavka. Imam naviku da liste organizujem po sledecem principu: imam 12 tabova, svaki za jedan mesec u godini, nazovem ih bas tako - januar 2014, februar 2014... Svaki punim tokom datog meseca. Kad mesec istekne, uklanjam onaj od prosle godine i otvaram ovogodisnji. Zbog ovakve organizacije vrlo bitna stvar je backup foobara i svih trenutnih postavki, zajedno sa plejlistama. Google kaze na prvoj strani pretrage kako se to radi, prosto je. Na taj nacin sam godinama zadrzavao foobar u istom vizuelnom obliku i sa svim listama prelazeci na novi sistem ili novi racunar. Odlicna stvar za nas koji smo robovi navike.

Dugo sam imao dilemu da li da kupim streamer ili netbook za transport. Ovaj nacin pustanja muzike (fakticki kontrola preko telefona kao daljinskog) i organizacije (godisnja lista) meni je vrlo bitan i streamer je ispao iz igre.

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da postoji kupovna verzija DarkOne 4.0.Ova je free DarkOne 4.0.

 

http://tedgo.deviantart.com/art/DarkOne-v4-360862076

 

D4vwzeP.png?1

 

Ako bi neko možda da skloni iz zaglavlja ono DarOne v4.0, otvoriti Preferences > ColumnsUI > Main, i zameniti osnovne znakiće drugim...

 

Ja sam upisao: Foobar2000 | %artist% - %title%

Link to comment
Share on other sites

Užasno me je kod DarkOne skina nerviralo Å¡to je u plej listi nazive menjao u velika slova i Å¡to su falili delovi naziva pesama koje nemaju potpune tagove... A onda je poÄeo i onaj bullet da me nervira...  :)

 

Evo kako da se deo toga reÅ¡i, na naÄin kojim se dodaje nova kolona pa lako može da se vrati na staro ako se nekome ne svidi.

 

Preferences > ColumnsUI > Playlist View

 

Klikne se na karticu Columns, New da se napravi nova, pa Scripts

 

Prekopirati:

 

$if(%length%,$if(%band%,$if($stricmp(%band%,%artist%),[%artist% - ]),[%artist% - ]),[%artist% - ])%title%[ '('%subtitle%')']

 

... i klik na Apply, ono odmah ispod polja za unos i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Kolona u listi sa par informacija o fajlovima kao na slici.

 

post-30474-0-02151600-1407193778_thumb.j

 

Proces dodavanja nove kolone je isti kao prethodni...

 

Width: 200

 

Ubacuje se kod:

 

$info(codec) | $info(bitrate) kbps$tab()'('$info(bitspersample) / $info(samplerate) - $info(channels) ch')'

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Stvarno nije teško, jednom samo da se prođe kroz proces i posle je lako.

 

Koji konkretno dizajn je u pitanju? Jer od ovih pomenutih u temi se razliÄito ubacuju ali niÅ¡ta komplikovano...

 

Ili ako je neki treći, samo postavi link pa da vidimo kakva je konkretna procedura.

 

Pa kada budeÅ¡ bio raspoložen da protrÄimo kroz proces.

 

Za sebe sam pretumbao Xchange360, sada izgleda ovaku u jednom od modova, a trenutno imam tri varijante.

 

post-30474-0-13966400-1408018270_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

NaÅ¡ao sam kod koji je napisao autor plugina, ubacuje se u status bar.

 

Ide:

 

File > Preferences 

 

- U sluÄaju ColumnsUI ide se na tab Status bar pa tekst polje.

 

- U sluÄaju DefaultUI polje Status bar je odmah tu.

 

U oba sluÄaja na kraju kopirati ovaj kod:

 

 

$if(%__hdcd%,' ('HDCD - pe:%__hdcd_peak_extend% tf:%__hdcd_transient_filter% gain:%__hdcd_gain%')',)

 

 

Autor je Kode54

http://www.hydrogenaud.io/forums/index.php?showtopic=79427&st=0

 

Ima još nekih fora izgleda, razgledaću još pa ako naiđem na nešto dobro, javljam.

Ili dok skapiram kako im ovo funkcionira pa možda i sam sklepam nešto, i da nađem HDCD fajlove da isprobavam.

Link to comment
Share on other sites

Hmm izgled lampice ili može da bude i sam natpis se postiže sliÄicom. Kod tebe je beÅ¡e Default dizajn?

 

U principu to bi trebalo da ide ovako:

 

$if(%__hdcd%,$imageabs(40,10,%_width%,%_height%,icons/hdcd.png,),)

 

Možda će morati cela putanja sa backslahs poput:

C:\Program Files\foobar2000\icons\hdcd.png

 

Sorry ne mogu sada da probam taÄno, dok se ne vežem za taj hdcd.

 

Samo naÄ‘i sliÄicu kakva ti se sviÄ‘a, nazovi je hdcd.png i ubaci u ProgramFiles > Foobar2000 > icons 

 

Ili ako naÄ‘eÅ¡ druge ekstenzije ili veliÄine, javi, samo treba promeniti vrednosti u prethodnom kodu.

 

Jbga, ja sam za grafiÄki dizajn toliko smotan da ne umem da promenim ni veliÄinu png sliÄke, a da je ne upropastim. :D

 

Ili može neko odavde i da napravi neÅ¡to posebno za ovu priliku, ima ljudi kojima to odliÄno ide. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...