Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

5 sati ranije, Iron man said:

Jedan isti album slušam sa Tidala (na strimer šaljem mConnect Lite-om) i kao flac "kupljen" kod Rusa (Foobar šalje na strimer preko Upnp plugina)

.Razlike su tolike da sam mislio da je drugo izdanje, remaster, live, šta li. Šta uzrokuje toliku razliku: Plugin, slab internet, sam strimer ne odradi kako treba,  nešto treće?
Ovo je album koji se "kupljen" kod Rusa mnogo bolje (drugačije) čuje nego preko Tidala
 
 

Dakle @Siroma,

Tidal je problem. Postaje iritanatan na duže slušanje, pa pušto ga preko bilo čega. Jedina dragocena opcija mi je "Go to track radio". Naslušaš se svega, i onog što ti nikad ne bi palo napamet, onog što si propustio i sl. E kad naiđeš na interesantan album ili izvođača odeš lepo na Qobuz (kupio na Ebay u, nadam se da mi žena ne čita ovo) pa se nauživaš. 

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ivanp said:

Dakle @Siroma,

Tidal je problem. Postaje iritanatan na duže slušanje, pa pušto ga preko bilo čega. Jedina dragocena opcija mi je "Go to track radio". Naslušaš se svega, i onog što ti nikad ne bi palo napamet, onog što si propustio i sl. E kad naiđeš na interesantan album ili izvođača odeš lepo na Qobuz (kupio na Ebay u, nadam se da mi žena ne čita ovo) pa se nauživaš. 

Hvala na informaciji.

Dakle šta je rešenje? Jriver? Nešto treće?

 

PS   A šta je sa prvim pitanjem. Tidal preko Foobara. Niko ništa?

Link to comment
Share on other sites

Tidal preko foobara sam slusao pre neki dan i to mi se iz nekog razloga nikako nije svidelo. Pozvao me brat jer je napravio jedan fini aktivni trosistemski sistem, sa 3 D-class  ampa da čujem i obzirom da ima 12" bas meni se nekako ne svidi zvuk, bass pre svega, bez dubine i punoće, plitkog srednjeg tona.. Dosta i šuška i vokal. I taman kad je pomislio da krene u podesavanja aktivne skretnice on pusti flac sa HD sa nekog diska koji je moj. Zvuk odličan bez opisanih anomalija. Ja nemam tako drastično razliku tidal vs originalni flac.. Dakle ne stima tu nesto ozbiljno kod foobar/tidal kombinacije. Ja doduše koristim streamer sa pripadajućim softverom i linn kazoo aplikacijom pa se ograđujem ali očigledno foobar lepo radi sa flacovima sa HD kod njega, a tidal zvuči kao krš prema tome. Moguće da nije do toga, za pocetak će se doneti neki streamer koji bi trebao da popravi nesto. Svakako nije do pojacala/zvučnika kako se u startu moglo pomisliti. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Tidal preko foobara sam slusao pre neki dan i to mi se iz nekog razloga nikako nije svidelo. Pozvao me brat jer je napravio jedan fini aktivni trosistemski sistem, sa 3 D-class  ampa da čujem i obzirom da ima 12" bas meni se nekako ne svidi zvuk, bass pre svega, bez dubine i punoće, plitkog srednjeg tona.. Dosta i šuška i vokal. I taman kad je pomislio da krene u podesavanja aktivne skretnice on pusti flac sa HD sa nekog diska koji je moj. Zvuk odličan bez opisanih anomalija. Ja nemam tako drastično razliku tidal vs originalni flac.. Dakle ne stima tu nesto ozbiljno kod foobar/tidal kombinacije. Ja doduše koristim streamer sa pripadajućim softverom i linn kazoo aplikacijom pa se ograđujem ali očigledno foobar lepo radi sa flacovima sa HD kod njega, a tidal zvuči kao krš prema tome. Moguće da nije do toga, za pocetak će se doneti neki streamer koji bi trebao da popravi nesto. Svakako nije do pojacala/zvučnika kako se u startu moglo pomisliti. 

Au, sunce ti, zaboravih totalno na tvog buraza i ono sto smo dogovarali 🙄

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Delija said:

Au, sunce ti, zaboravih totalno na tvog buraza i ono sto smo dogovarali 🙄

Realno, on je to sve dosta dobro podesio.. Kad slusa flac, problem je sto kao i svi mi slusa vise tidal. Trebalo bi premeriti... Al da ne pravimo off, čujemo se pa da odemo do njega zajedno 

Link to comment
Share on other sites

On 21.10.2023. at 23:42, ivanp said:

Dakle @Siroma,

Tidal je problem. Postaje iritanatan na duže slušanje, pa pušto ga preko bilo čega. Jedina dragocena opcija mi je "Go to track radio". Naslušaš se svega, i onog što ti nikad ne bi palo napamet, onog što si propustio i sl. E kad naiđeš na interesantan album ili izvođača odeš lepo na Qobuz (kupio na Ebay u, nadam se da mi žena ne čita ovo) pa se nauživaš. 

Pošto je taj Qobuz preko Jebaja?

On 22.10.2023. at 9:48, Iron man said:

Hvala na informaciji.

Dakle šta je rešenje? Jriver? Nešto treće?

 

PS   A šta je sa prvim pitanjem. Tidal preko Foobara. Niko ništa?

Probao sam ponovo Jriver. Igrao se malo i rešio (dosada meni) veliki problem.(maltene sam hteo da odustanem zbog toga od JRivera)

Zašto mi albume sa Multiple Artistima razbija na više albuma. Sad sam to rešio i  svi su mi u jednom albumu. Ali je plaćena cena da ne mogu da se artisti pridružuju pojedinim pesmama. :angry:Time su pogodjeni samo Sampler albumi. 

Onda sam uspeo da pustim i Tidal da radi preko JRivera.:banana Još nisam probao da se izlaz usmeri na strimer. Sutra.

Uspeo sam da se svi albumi sa svih kompova u stanu vide kao jedinstvena biblioteka.:thumbsup2 Diy Roon

On 22.10.2023. at 19:36, Father said:

Ima APlayer renderer. Čak može i da konvertuje u wav!! 🫢  opet ja !!! 🤣😂

Ružan bre.:ruganje

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Iron man said:

Ružan bre.:ruganje

Ovaj koji predlažem je deo APlayer-a( ap2renderer.exe) , koji se samo učita (nema gui) i samo igra kao upnp renderer.

Sa npr. Bubble UPnP ili Mconnect app sa telefona pristupaš Tidal-u, Qobuz-u, lokalnom disku ... i APlayer renderer peva u selektovani izlaz na PC-u.

Sve radiš sa telefona ili tableta iz željene UPnP aplikacije.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Delija said:

Mnogo komplikujes...

UPnP server i UPnP kljent i vozi.

Što komplikovanije to interesantnije.

Koji server koji klijent preporučuješ?

4 sati ranije, Father said:

Ovaj koji predlažem je deo APlayer-a( ap2renderer.exe) , koji se samo učita (nema gui) i samo igra kao upnp renderer.

Sa npr. Bubble UPnP ili Mconnect app sa telefona pristupaš Tidal-u, Qobuz-u, lokalnom disku ... i APlayer renderer peva u selektovani izlaz na PC-u.

Sve radiš sa telefona ili tableta iz željene UPnP aplikacije.

BubbleUpnP i mConnect koristim. Ali Tidal koji oni pružaju nema sve opcije koje ima Tidal aplikacija. Zato tražimnešto što će sa PCa i Tidala "videti" strimere

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...