Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Svaka opcija,instalacija na fu baru predstavlja konfuzniju i komplikaciju .Pa mi na radio stanici smo promenili brdo programa,,softvera.prilicno naprednih sa mnostvo opcija ,ali sve je lepo upakovano i pitko, krenuvsi od Zare,preko Jazlera pa sve do Nautilusa.,ali ovo prevazilazi sve,zar nisu mogli napraviti nesto prostije,pa ovde je problem  skinuti i ubaciti skin ,a ne nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja da se požalim? :blink:

DSD playback u foobaru 2000 mi je bio podešen na DSD a ne PCM i to je radilo kada puštam DSF failove. Odjednom juče kada sam hteo nešto da probam neće? Ide kursor teče pesma, ali nema zvuka?

Tek kada sam prebacio na PCM proradio je zvuk? Pokazuje nešto 3800 u driveru daca ? ...Šta može da bude?

Takođe kada sam ubacio SACD u komp i pustio u foobaru prepoznaje samo 16/44.1 ...???

Link to comment
Share on other sites

Quote from: schnift on 12 October, 2016

Relax guys. FB2K unable to play native DSD files. It just converts them to PCM. Tested, verified, proved. Try JRiver.

________________________________________________________________________________________________

As Case noted you can easily play native DSD.  Perhaps your misinformation comes from a misunderstanding about DoP.  With either the ASIO proxy or the newer foo_input_sacd versions you can wrap DSD in DoP to send it to your DAC to play DSD.  Even tho DoP looks like PCM the unmangled DSD bits are simply wrapped in a PCM wrapper and most DSD DACs can unwrap them and play the bit perfect DSD bits with no PCM conversion upstream (from foobar2000 or whatever.)

________________________________________________________________________________________________

Našao u potrazi za odgovorom.

Šta je Dop? A nije ono što su mi roditelji branili celoga života?

Link to comment
Share on other sites

Pročitao i sada znam. :D hvala @Zexx

Znči samo da proverim da li je Oppo 105D na DoP-u ili nije, pa je i PCM podesavanje ok. Tamo piše da ako se pojavi šum nešto nije u redu, a ako peva lepo onda radi posao.

Oppo ne prikazuje kada je preko USB-a šta dekoduje i u kom kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Father said:

Pročitao i sada znam. :D hvala @Zexx

Znči samo da proverim da li je Oppo 105D na DoP-u ili nije, pa je i PCM podesavanje ok. Tamo piše da ako se pojavi šum nešto nije u redu, a ako peva lepo onda radi posao.

Oppo ne prikazuje kada je preko USB-a šta dekoduje i u kom kvalitetu.

Probaj neki softverski plejer sa native DSD podrškom, kao što je JRiver ili Korg Audiogate, tu ne bi smelo da bude dileme da li svira čist DSD. OPPO definitivno podržava native DSD preko USB ulaza, i samo u slučaju nekog problema u prenosu, konvertuje DSD u PCM i tako ga prosleđuje DAC čipu u uređaju.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Vlajo said:

Reprodukcija DSD samo preko daca koji ima podršku za DSD ? Pomalo me zbunjuje ovo ?

Ako sam dobro razumeo plugin moze da konvertuje DSD u PCM, tako da moze da radi na svakom DACu (tj na onima koji ne podrzavaju DSD).

Ukoliko DAC podrzava DSD onda bi trebalo da moze i da pusta DSD koji nije "diran".

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...