Jump to content


Pioneer sx 690


Jazzerovsky

Recommended Posts

Vintage , nisam se puno naslusao muzike kad eto problema niotkuda :screwy . Kada se upali cuje konstantno zujanje u oba zvucnika , karakteristicno  ne prejako , naravno cuje se i muzika , otvorio sam risiver , poseduje dva STK 0039 POWER AMPLIFIER  na levom kanalu  i na desnom kanalu STK DARLINGTON POWER PACK 0039 i oznaka u desnom gornjem uglu 67ET .......... ???? Posle testiranja zapazanje je sledece : levi kanal radi odlicno , bez zujanja ili bilo kakvih anomalija ali samo kada je ukllucen jedan zvucnik  , kad ukljucim i desni opet zujanje u oba zvucnika , lavi STK se zagreje i temperatura je konstantna  ( radna )  dok desni stk ostaje potpuno hladan ....  HELP :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Ја бих то одавно бацио  :) али можда би могло да Ñе модификује Ñа ЛМ 3886 умеÑто СТК кола. Једино је проблем што Ñу тон контроле у колу повратне Ñпреге и да би Ñе иÑкориÑтиле потребно је ипак познавање материје.

 

 

За почетак измери пад напона на отпорницима Р351-Р354 0,22Ω/2W.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo uplodovao sam ti shemu za tvoj risiver:

 

http://we.tl/xDBBsOwCYN

 

Na semi imas jasno obelezenu mirnu struju koju uredjaj treba da ima kada nema nikakav signal na ulazu i iznosi 60mA a napon napajanja izlaznog stepena je  34.5V .

 

To sto su ti izlazni STK razliciti znaci da je neko menjao taj sa oznakom Darlington i stavio kinesku kopiju . Verovatno je tu i problem jer je sad taj STK tj par tranzistora poceo da pusta mirnu struju koja ti pravi brum u obadva kanala .

 

Budi oprezan taj tvoj uredjaj nema zastitu od pojave mirne struje na izlazu i vrlo lako moze da ti spali zvucnike , to jest verovatno vec sada pusta kroz njih jednosmernu struju .

 

Inace vidim da je cena tog STK0039  oko 15 dolara sa postarinom . ( kineska kopija ) U Srbiji je 1150 dinara . 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sa bexom oko 600 din ali dobro upakovano a za gosn stona  i sofiju verovatno sledi dogovor :thumbsup2

Majstor je trenutno prezauzet , koliko bi kostalo  da  posaljem risiver kod Vas na popravku ?

 

Као што Сафет напиÑа у Ñтарту Ñи кратак 1200 динара. Сва та СТК кола као заменÑка Ñу Ñумњивог квалитета.

 

Ðије проблем око поправке али договор путем приватне поруке. Боље Ñачекај Ñвог мајÑтора да Ñе докопа времена.

 

 Budi oprezan taj tvoj uredjaj nema zastitu od pojave mirne struje na izlazu i vrlo lako moze da ti spali zvucnike , to jest verovatno vec sada pusta kroz njih jednosmernu struju .

 

Какве везе има мирна Ñтруја и њена појава на излазу   :screwy и како уопште мирна Ñтруја може да изађе на звучнике?

 

Јел то значи да појачавачи који раде у чиÑтој "Ð" клаÑи на излазу имају бар 2Рмирне Ñтрује?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo je neverovatno kolika zelja da dokazes da mnogo dobro poznajes posao servisera . ( mislim na stoN_Cold -a )

 

Da si malo bio pazljiviji na casovima ako si uopste i bio u skoli kada su se ucile klase pojacala znao bi da pojacala klase A od zvucnika su na primer odvojena kondezatorom a kod recimo lampi odvojena su izlaznim trafom . 

Tako da tacno je da pojacala klase A imaju veliku mirnu struju ali ona ne ide kroz zvucnik !!

 

Jedino ako mislis da je njegovo pojacalo sa nastalim kvarom iz klase AB preslo u klasu A samo od sebe ?? To uopste nije lose , onda neka tako ga i ostavi tako  . :)

 

Ovde covek ima problem sa pojacalom koje ima zvucnik direktno vezan preko dva tranzistora na +- 34.5 V koje je pri tome ocigledno na tom jednom kanalu doslo do proboja na jednom tranzistoru  , sad dali izlaznom ili nekom ispred to je nebitno . ( kad ukljuci taj zvucnik pojavi se brum , koji se pojavi cak i na drugom zvucniku ) 

 

Ovde sam odgovorio iz ciste dosade a u najboljoj nameri da coveku pomognemo da popravi pojacalo ako zna sam nesto o elektronici .

Najbolje za coveka je da ne ukljucuje to pojacalo ako nije siguran sta radi i da pojacalo odnese u servis pre nego mu stradaju zvucnici ili samo pojacalo dozivi vecu havariju .

 

Isto tako moram da odgovorim na tvoju opasku da pojacalo treba da baci ili zameni izlaze sa   LM3886 kolom  :)    ( ponovo stoN_Cold )  .

Moje je misljenje da u tom slucaju treba i da deo tjunera zameni sa na primer tjunerom integrisanim u nekom kolu , moze da ga nadje u vasarskim tjunerima u obliku hemiske olovke i kostaju 100 dinara . ( to su oni radiji koji imaju i slusalice i hvataju digitalno FM stanice bez greske a napajaju se sa 2 male baterije od sata )

 

Tada ce dobiti potpuno funkcionalan uredjaj  . Imace tjuner , pojacalo , trafo i elektrolite kao i diode u grecu , sve ce raditi super . Jedino nece imati nikakve veze sa stvarnim uredjajem a to je 

Pioneer sx 690 

 

Izvinite ali morao sam malo da se nasalim . 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je neverovatno kolika zelja da dokazes da mnogo dobro poznajes posao servisera . ( mislim na stoN_Cold -a )

 

Прво и оÑновно ја ниÑам ÑервиÑер!

 

Da si malo bio pazljiviji na casovima ako si uopste i bio u skoli kada su se ucile klase pojacala znao bi da pojacala klase A od zvucnika su na primer odvojena kondezatorom 

 

Као на пример који појачавач јер изгледа да ниÑам ишао на Ñве чаÑове?

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Као на пример који појачавач јер изгледа да ниÑам ишао на Ñве чаÑове?

 

:wave2

 

Opet bežiš sa nastave. Nemoj to više da ti se ponovi.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...