Jump to content


Opticki izlaz...


dule75

Recommended Posts

   Pozdrav svima.

Uzeo sam CD NAd 565Bee pa bih koristio i njegovu opciju optickog ulaza jer moze da radi kao dac a sa obzirom da ima sjajan analogni izlaz sa pet filtera i mogucnost upscalinga do 24/192 zeleo bih neki media pleyer zakaciti za njega kao transport. Imam vec Sony SMNP 200 ali sa njim imam problem jer prilikom zavrsetka numere i pocetka sledece uvek ugasi opticki izlaz pa ga ponovo pali tako da se odsece dve sekunde pesme prilikom prelaza sa jedne na drugu numeru. Zanima me sledece. ... da li je bitan ili ne kvalitet samog uredjaj sa koga se reprodukuje materijal preko optickog izlaza? Imam AzBox koji ima opticki izlaz i cita sve moguce audio formate ali mi se nekako cini kao da ima svetliji zvuk nego sto bi trebalo i da na visim frekvencijama malo nekada "gori zvuk" POkusao sam i sa smanjenjem jacine signala ali mi se cini da je efekat isti.. ili sam aj to samo umislio... Kod Sonyja nisam primetio ovaj problem pa zato i pitam da li je moguce da tu postoji razlika ili sam ja to nesto istripovao?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sluÅ¡am muziku preko Azboxa koji je zakaÄen preko optike na Panasonic SA-XR70, to radi odliÄno. Poredio sam sa HiFace koji je takoÄ‘e iÅ¡ao na digitalni ulaz (coax), možda je tada malÄice bolji zvuk ali su u pitanju nijanse. Možda je u pitanju software na Azboxu, jel koristiÅ¡ Enigmu2 ili voziÅ¡ originalni firmware?

Link to comment
Share on other sites

 Zanima me sledece. ... da li je bitan ili ne kvalitet samog uredjaj sa koga se reprodukuje materijal preko optickog izlaza?

Bitna je implementacija tog optiÄkog izlaza, a to povlaÄi automatski zakljuÄak, Å¡to kvalitetniji uredjaj, to je bolji izvor signala.

Link to comment
Share on other sites

Ja sluÅ¡am muziku preko Azboxa koji je zakaÄen preko optike na Panasonic SA-XR70, to radi odliÄno. Poredio sam sa HiFace koji je takoÄ‘e iÅ¡ao na digitalni ulaz (coax), možda je tada malÄice bolji zvuk ali su u pitanju nijanse. Možda je u pitanju software na Azboxu, jel koristiÅ¡ Enigmu2 ili voziÅ¡ originalni firmware?

 

   Originalni je firmware. Imas li neki koji je provereno dobar pa da stavim tu verziju? Ako postoji bolja varijanta za zvuk naravno dabih stavio. To mi je primarno a TV je nebitna stavka. Imam u njemu DVB-C pa ga koristim nekada za IKOM digitalnu...

Link to comment
Share on other sites

Å to verovatno znaÄi da nema razlike.

 

   Verovatno da ipak ima u manjoj ili vecoj meri. Poslusacu jos par dana pa cu izneti zakljucak. Ovako na prvu loptu nisam siguran. Siguran sam samo u to da kada na NAD-u koristim uspcaling kada koristim njegov optical in dobijam nekada neke smetnje u zvuku tipa krckanje u samoj numeri ali je jedva primetno i jako retko. Mada mislim da sam tu stvar primetio i kada se koristi kao CD player. Poslusacu jos jer nisam siguran da li je do samog snimka ili je neka greska u samom dekodiranju zvuka. 565BEE ima tako dobar izlaz da sam na nekim cd-ovima cuo greske koje verovatno poticu sa same matrice a da to ranije na starom NAD-u 545 uopste nikada nisam primetio. Uvek se cuje na istom mestu tako da je definitivno takav snimak (u slucaju cd-a). Za optical in cu jos da slusam i slusam (na moje veliko zadovoljstvo) pa cu onda reci jos po koji utisak. Inace mnogo lepo sve to radi u globalu. 565 ima 5 filtera sa kojima mozes da se igras i odaberes onaj koji najlepse zvuci za odredjeni disk ili numeru. Jedino sto ne postoji opcija da se filteri iskljuce skroz. Uvek mora da bude neki ukljucen. To me malo takodje buni. MOgli su da stave i direkt bez filtera pa da se cuje kako zvuci i ta varijanta. Mada nemam primedbi ni ovako.. daleko daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

   Originalni je firmware. Imas li neki koji je provereno dobar pa da stavim tu verziju? Ako postoji bolja varijanta za zvuk naravno dabih stavio. To mi je primarno a TV je nebitna stavka. Imam u njemu DVB-C pa ga koristim nekada za IKOM digitalnu...

Ja se informiÅ¡em ovde  pa probaj. Ja koristim neki OpenATV, enigma 2 je u pitanju sa svim svojim dobrim stranama, pluginovima, media playerom... Ne bi smelo da zvuÄi loÅ¡e, probaj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...