Jump to content


Sennheiser HD 201 i laptop


dusan89

Recommended Posts

Zdravo svima

 

Ozbiljno sam se nameraÄio da kupim Seenheiser HD 201 sluÅ¡alice ali me muÄi to Å¡to mnogi piÅ¡u kako su sluÅ¡ali dobre ali samo uz dobru zvuÄnu karticu. Problem je Å¡to ja planiram da ih koristim za sluÅ¡anje muzike sa laptopa pa samim tim "interna" zvuÄna kartica otpada. Po oglasima sam video dosta eksternih zvuÄnih kartica ali mi se Äini da je to previÅ¡e profi za sluÅ¡anje muzike (viÅ¡e od pola "opcija" neću ni koristiti) a opet sa druge strane dosta su skupe (min. 60e).

 

U oglasima sam na KP sam pronaÅ¡ao CMOY pojaÄalo za sluÅ¡alice po prihvatljivoj ceni pa je pitanje sledeće: da li to malo CMOY pojaÄalo može da zameni recimo Asus Xonar DG zvuÄnu karticu koju svi hvale zbog ugraÄ‘enog pojaÄala za sluÅ¡alice (pre svega mislim na kvalitet) ?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Tako je, Dark Magician je lepo rekao, potreban mi je kvalitet.

 

Na internetu sam Äitao dosta kritika za modela HD 201 u sluÄaju korišćenja sa integrisanom zvuÄnom karticom (neizbalansiran i slab zvuk, krÄanje itd.)

 

@sirom

 

Jel to služi samo da pojaÄa zvuk ili se dobije i malo na kvalitetu ?

Link to comment
Share on other sites

Tako je, Dark Magician je lepo rekao, potreban mi je kvalitet.

 

Na internetu sam Äitao dosta kritika za modela HD 201 u sluÄaju korišćenja sa integrisanom zvuÄnom karticom (neizbalansiran i slab zvuk, krÄanje itd.)

 

@sirom

 

Jel to služi samo da pojaÄa zvuk ili se dobije i malo na kvalitetu ?

Ovaj model USB Audio adaptera ( USB DACa) nema kontrolu pojacanja vec se to radi softverski. Postoje i modeli sa ( softverskim i hardverskim) pojacanjem. Sluzi da se iz PCa ( laptopa) izvuce (jos jedan) audio izlaz. Teorijski je kvalitetniji od ugradjenog audia u laptopu ( diskutabilno i treba proveriti). Par modela koje ja imam reproidukuju i HiRes fajlove i zato ih najcesce koristim. Kao eksterni HiRes DAC.

post-10168-0-32552100-1406180536_thumb.jpost-10168-0-70372400-1406180499_thumb.jpost-10168-0-26163400-1406180508_thumb.j

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...