Jump to content


Sanyo TP-1010


vlaya

Recommended Posts

Zdravo drugari. Kupio sam polovan gramofon Sanyo TP-1010, nadam se da će se lepo uklopiti uz pojaÄalo Grundig V35 i Grundig box 300 kutij(ic)e. Posle detaljnog Äišćenja (hvala Mostly Harmlessu na odraÄ‘enom većem delu posla) i konstatacije da će morati da se menja kaiÅ¡, ustanovili smo da ni glava nije baÅ¡ u reprezentativnom stanju, kao ni headshell. Petopolac je zamenjen, stavljeni ÄinÄevi. KaiÅ¡ je poruÄen i Äekam da stigne, cartridge je juÄe stigao, u pitanju je Pfanstiehl MG-09DE.

 

Sad jurim headshell, ne bih baÅ¡ da stavim neki najjeftiniji, vidim da na kupujemprodajem ima HeadShell Black sa Gold pinovima za 15 eur:

http://www.kupujemprodajem.com/HeadShell-Black-sa-Gold-pinovima-1239818-oglas.htm?filter_id=2290061

 

Valja li ovo? Ako neko od forumaÅ¡a ima headshell koji ne koristi i voljan je da ga otuÄ‘i za odreÄ‘enu koliÄinu novÄanica, neka se slobodno javi. 

Link to comment
Share on other sites

Е када те је  Mostly Harmless навукао на винил а био Ñи добар дечко.

 

Ðема потребе за тим ХШ-ом имаш овај јефтинији који иÑто ради поÑао:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Headshell-Black-ili-Silver-1800289-oglas.htm?filter_id=132

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ok, stigao i headshell, Engleze joÅ¡ uvek Äekam za kaiÅ¡. Drugar ^^ mi reÄe da možda imaju u Silkenu u Balkanskoj, proverim ja dimenzije na internetu, kaže 25 inÄa obim, Å¡to je 63,5 cm. Pitam Äoveka da li imaju takav belt, on se nervira Å¡to mu nisam poneo originalni da izmeri. A taj koji se stigao sa gramofonom se jedva drži na tanjiru/motoru. Toliko je labav da ne znam kako uopÅ¡te radi. Da, radi na gurku, mora malo da mu se pomogne dok se zalaufa :D Barem 5 cm je duži nego Å¡to je bio. 

 

U Silkenu doÄ‘emo nekako do preÄnika od 201 mm (prvi put da mi se isplati znanje matematike), mada je trebalo barem 202 ali ajde. Donesem kaiÅ¡, probam da namestim, jedva sam ga nategao na motor. Odmah mi je bilo sumnjivo, i naravno da nije radilo. Krene da vrti, Äuje se neki zvuk, kao da negde kaÄi guma i onda stane. Izgleda da je previÅ¡e stegnut, ne znam kako kada su dimenzije dobre. Ako mi sada i ovo Å¡to sam naruÄio preko neta ne bude radilo kako valja, ima da leti kroz prozor ;)

Link to comment
Share on other sites

U Silkenu doÄ‘emo nekako do preÄnika od 201 mm (prvi put da mi se isplati znanje matematike), mada je trebalo barem 202 ali ajde. Donesem kaiÅ¡, probam da namestim, jedva sam ga nategao na motor. Odmah mi je bilo sumnjivo, i naravno da nije radilo. Krene da vrti, Äuje se neki zvuk, kao da negde kaÄi guma i onda stane. Izgleda da je previÅ¡e stegnut, ne znam kako kada su dimenzije dobre. Ako mi sada i ovo Å¡to sam naruÄio preko neta ne bude radilo kako valja, ima da leti kroz prozor ;)

 

Previše nategnut kaiš vrlo brzo ošteti ležajeve motora. Ne igraj se s' tim.

Link to comment
Share on other sites

Pa Å¡ta da radim, da uzmem neki koji nije predviÄ‘en za moj gramofon? Na viÅ¡e mesta po internetu sam nalazio da obim treba da bude 25 inÄa ili 63.5 cm. Ovaj je baÅ¡ toliko. JuÄe sam ponovo pokuÅ¡ao da ga namestim, i ovaj put je proradio. Drži stabilno 33 obrtaja, sudeći po stroboskopu. ZnaÄi da ga ipak skinem i stavim neki labaviji?

Link to comment
Share on other sites

Pa sada ne znam sta je taÄno predviÄ‘eno za taj gramofon. Remen koji si uzeo možda jeste odgovarajuće dimenzije, ali npr, nema potrebnu elasticnost. Remen treba da se lepo i lako vrti, da ne proklizava, niti da previÅ¡e opterećuje osovinu motora i tanjira. Kada se ne kupuje originalni kaiÅ¡, obiÄno se uzmu dva tri približna pa se proba koji najbolje paÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Drži stabilno 33 obrtaja, sudeći po stroboskopu. ZnaÄi da ga ipak skinem i stavim neki labaviji?

 

Провери да ли Ñе оÑовина мотора греје поÑле бар две плоче.

 

:wave2  

Link to comment
Share on other sites

Ok, stigao i headshell, Engleze joÅ¡ uvek Äekam za kaiÅ¡. Drugar ^^ mi reÄe da možda imaju u Silkenu u Balkanskoj, proverim ja dimenzije na internetu, kaže 25 inÄa obim, Å¡to je 63,5 cm. Pitam Äoveka da li imaju takav belt, on se nervira Å¡to mu nisam poneo originalni da izmeri. A taj koji se stigao sa gramofonom se jedva drži na tanjiru/motoru. Toliko je labav da ne znam kako uopÅ¡te radi. Da, radi na gurku, mora malo da mu se pomogne dok se zalaufa :D Barem 5 cm je duži nego Å¡to je bio. 

 

U Silkenu doÄ‘emo nekako do preÄnika od 201 mm (prvi put da mi se isplati znanje matematike), mada je trebalo barem 202 ali ajde. Donesem kaiÅ¡, probam da namestim, jedva sam ga nategao na motor. Odmah mi je bilo sumnjivo, i naravno da nije radilo. Krene da vrti, Äuje se neki zvuk, kao da negde kaÄi guma i onda stane. Izgleda da je previÅ¡e stegnut, ne znam kako kada su dimenzije dobre. Ako mi sada i ovo Å¡to sam naruÄio preko neta ne bude radilo kako valja, ima da leti kroz prozor ;)

Izgleda ti se nije isplatila matematika.... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Samo vi zaje*avajte, meni je juÄe stigao kaiÅ¡, apsolutno je isti kao onaj koji sam ja na osnovu preraÄuna uzeo :D

 

I uspeo sam da ga nabudžim (ili sam stavio onaj iz Silkena, poÅ¡to sam ih pomeÅ¡ao  :screwy). U stvari, izgleda da je problem bio i u tome Å¡to se spindla bila zalepila za tanjir, pa sam morao da otvaram gramofon da bih stigao do kaiÅ¡a, skinuo tanjir sa sve spindlom, posle malo muÄenja, uspeo da ih odvojim. Sad menjam kaiÅ¡ laganeze, samo dignem tanjir i tu sam ;)

 

Sve u svemu, sada fino radi, ne greje se osovina ni posle nekoliko ploÄa, drži stabilno brzinu na 33 i Å¡to je najvažnije - svira! Za sve pare, a ukupno je sa novom glavom, headshellom, gumicama, ÄinÄevima i samim gramofonom ispalo oko 100 eur.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, sada fino radi, ne greje se osovina ni posle nekoliko ploÄa, drži stabilno brzinu na 33 i Å¡to je najvažnije - svira! Za sve pare, a ukupno je sa novom glavom, headshellom, gumicama, ÄinÄevima i samim gramofonom ispalo oko 100 eur.

 

Drago mi je da si uspeo Drugar,a da nisi skupo prosao.Uzivaj.

 

P.S. Ne obracaj paznju na ove digitalce iznad.Oni bi da ne mrdnu du.etom,a da slusaju kvalitetan zvuk.E nece da mogne.

Link to comment
Share on other sites

Haha niste normalni! :D IvÄa kome je analogija u krvi pljuje po ploÄama, pomažu mu jedan iskusan i jedan novopeÄeni vinilaÅ¡, a Digital brani boje LP-a. Carevi :)

InaÄe, ja sam malopre probao lepkiranje, videćemo kako će to da se zavrÅ¡i. PoÅ¡to sam na oglasima nabavio neke extra prljave primerke, nadam se da će lepak da pomogne. A sledeći put kad se vidimo, IvÄa da pripremi Knosti ;)

Link to comment
Share on other sites

Haha niste normalni! :D IvÄa kome je analogija u krvi pljuje po ploÄama, pomažu mu jedan iskusan i jedan novopeÄeni vinilaÅ¡, a Digital brani boje LP-a. Carevi :)

InaÄe, ja sam malopre probao lepkiranje, videćemo kako će to da se zavrÅ¡i. PoÅ¡to sam na oglasima nabavio neke extra prljave primerke, nadam se da će lepak da pomogne. A sledeći put kad se vidimo, IvÄa da pripremi Knosti ;)

Meni su eritrociti od vinila. I onda kazu da nema vestacke krvi! Ima, slusajte gramofone, poboljsavaju krvnu sliku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...