Jump to content


Zvucna kartica


Mingus,Mingus

Recommended Posts

Pitanje ,da li dodatna zvucna ima mogucnost kao ona sa maticne ploce,da prednji panel na kucistu bude  povezem sa karticom ne spoljnom vezom nego unutrasnjom..Normalno sa maticne ploce ne koristim zvucnu.

 

Zavisi koja, ASUS uglavnom imaju.

 

Dok Creative se zajebava sa svojim posebnim standardom na starijim, ali Z serija ima header za prednji standardan.

Link to comment
Share on other sites

Imas i varijantu sa USB zvucnom,ako ti ne treba neki kvalitet zvuka mikrofona i sluski,a cena je par eura.

 

eu018_0__06705_zoom.jpg

 

Nemas drajver ustekaj i vozi,kad ti ne treba istekas.Ja je koristim za Skype(mic) posto mi je integrusa riknula.Zasad radi,kazu da brzo rikne,videcemo.Za 350 din valjda vredi.Imas i skuplje za 10-20e,trebalo bi da su solidno bolje,npr Creative posto izgleda gotivis  http://www.itsvet.com/proizvod/creative-sound-blaster-usb-play-70sb114000002/comp_comp_soundcard/39/97

 

c26-B0044DEDC0-1-l.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja sam razumeo da covek ima zvucnu,ali nema stekanje za front panel.Ako nema zvucnu kolko soldi planira da utrosi u nju.

 

Imao je, ali nema to sto mu treba, i hoce da kupi neku koja ima.

 

Ja nisam za to da se ubada u kuciste, ako se uzima kvalitetna karta, jer je pitanje kako su kablovi izvedeni u kucistu,

i generalno je losa opcija.

Link to comment
Share on other sites

IntegruÅ¡e se meÄ‘usobno straÅ¡no razlikuju, ali je teÅ¡ko uvijati informacije kakva je koja. To IT-ovce ne zanima previÅ¡e, a HiFi-jevci odmah idu na posebne zvuÄne kartice ili externe DAC-ove, pa se ni oni ne upuÅ¡taju u razmatranje integruÅ¡a. Zato i ne postoje iole ozbiljni testovi za njih.

 

Ali svakako integruÅ¡a ne može biti neko HiFi reÅ¡enje. Dobra je za uÄenje jezika, i za MP3.... :P

Link to comment
Share on other sites

http://www.pcaxe.com/hardver/maticne-ploce/gigabyte-g1-sniper-z87/strana-10

 

U principu su realtek od 800 serije su pristojni, 600 serija je djubre neopevano (ima na starijim plocama).

Stare VIA su isto lose. Ova Creative tu, nije nesto, a napricali kao audiofilsku, recimo kad se prikaci direktno u nju slusalice,

uredno se cuje zujanje nepodnosljivo, koje se pojacava i cuje u skladu sa mrdanjem misa (??!), tako da je za nju u stvari bolje ubosti u kuciste, jer eliminise to.

 

Sva sreca pa imam X-Fi Xtreme Music modifikovanu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...