Jump to content


Netbook kao transport


rebel

Recommended Posts

Na drugoj temi se vodi jako zanimljiva diskusija o audio formatima, a mene zanima, da li je neko u svoj sistem implementirao netbook kao transport ?! Mac mini se ne raÄuna, on je odavno priznat kao dobar transport. Konkretno me zanima neÅ¡to iz Asus-ove palete, na pr. ovaj izgleda zanimljivo http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/Eee_PC_1015BX/ . Možda mi uleti povoljno, malo preÅ¡ao, žena ga vozila itd.

 

Solidno je opremljen, Äak i HDMI, usb 3.0, itd. Malo je njanjav procesor, ali valjda može da odgovori na zahteve i standarde za komotno puÅ¡tanje FLAC-a i drugih formata. Naravno, podrazumeva se optimizacija, maksimalna moguća i druge finesice. Samo se plaÅ¡im da li će preko USB porta moći da isporuÄi dovoljno stabilan napon za rad nekog USB DAC-a ?!

 

Ako  ima nekih iskustava sa netbukovima i hifom, dobrodoÅ¡la su :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja sam sklopio neÄujnu maÅ¡inicu za nekih 25000, sa ssd od 120gb, dual kor procom od 2x2.7,ram 2gb ddr3 i mini Chieftec kućiÅ¡tem koje je skroz Å¡upljikavo sa svih strana.Nema nijedan vent i radi dobro zasad . Monitor koristim od velikog kompa.

Link to comment
Share on other sites

Polovan, a jako dobar i vrlo upotrebljiv macmini može da se kupi za nekih 350-400€, što je po meni ubedljivi best buy za transport.

Uostalom, neka kažu koju reÄ i srećni vlasnici.

Å to se tiÄe netbook-a kao transporta, verovatno i tu postoji neko dobro reÅ¡enje, ali zaÅ¡to tražiti novu rupu na saksiji, kad postoje već proverena i ne preskupa reÅ¡enja u vidu minija i nekog već proverenog barbone reÅ¡enja sa uÅ¡trojenim Win-om (ili joÅ¡ bolje Linux-om).

Link to comment
Share on other sites

Ovde nije jedan od uslova da audio transport ima manji integrisani ekran? Mislio sam da ce se prica vise razviti u pravcu naslova teme, sta su eventualna ogranicenja, kako ih sto vise umanjiti, koje maticne ploce za netbook-ove imaju najbolje uradjene usb host controller-e, koje maticne izbegavati, da li traziti netbook sa firewire vezom za eksterni HDD, itd.

Link to comment
Share on other sites

Hardverski slicni modeli ASUS VivoPC-a i MacMini-ja kostaju slicno!
 
Znaci dvojezgarni Core i5 2.5GHz, 4 GB RAM, 500GB HDD...
 
 
ASUS VivoPC - 71.422,00 RSD:
 
http://www.ewe.rs/artikal/DES02337/ASUS-VivoPC-VC60-B013M-Core-i5-3210M-2-Core-2.5GHz-3.1GHz-4GB-500GB/?category=
 
MacMini - 76.990,00 RSD:
 
http://www.istyle.eu/rs/mac-mini-dual-core-i5-2-5ghz-4gb-500gb-hd-graphics-13.html
 
 
Prednost Minija moze biti OSX operativni sistem i playback software koji odlicno sviraju,
bez ikakvih dodatnih posebnih tvikovanja i sakacenja/ogoljavanja operativnog sistema,
koja mnogi korisnici Windowsa preporucuju i primenjuju za vrhunske rezultate.


Bez podesavanja meni je netbook Toshiba svirao drasticno gore od takodje nepodesenog MacMini-ja.
Nisam ocekivao takav rezultat.

I dalje ne mirisem (blaga rec!) previse Apple "filozofiju"
i Windows XP je za moje potrebe i navike pojam lakog koriscenja u odnosu na OSX.
 
Ipak, da MacMini svira, svira!!!
Sada ne bih mogao zamisim da koristim nesto drugo.
 
Kada krenem da radim sa fajlovima, na Miniju jednostavno pokrenem VMware virtulenu WinXP masinu! :D

 

 

EDIT:

Sada videh, ASUS VivoPC od 71.422,00 din se za te pare prodaje BEZ operativnog sistema.

Za tih 5.500 din koliko je MacMini skuplji, se dobija i legalni OS sa buducim besplatnim upgradeom na nove verzije...

Tako da MacMini, u praksi, cak ispada jeftiniji?
 
.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam Mini-ja prvenstveno kupio kao kompjuter za svakodnevni rad.

Funkcija transporta je dosla kao nenadani bonus.

Do tada sam koristio SB Touch.

 

Moj je i7 quad sa 16GB rama, tako da Photoshop leti! 

Kada pustim muziku dok na kompjuteru radim, ne primecujem neki pad u kvalitetu reprodukcije.

 

Nemam potrebe za dve odvojene masine, jednu za muziku drugu za rad, sto mi je super.

Link to comment
Share on other sites

Nikada mi nije palo na pamet da groznicavo branim nesto - u ovom slucaju Windows obrazlazuci time da je to bolje resenje zato sto je jeftinije (pa neka i greje), a da istovremeno nisam ni proverio kako radi druga opcija. Posle isprobane opcije sa PC-em licno tvrdim da je Mac Mini novije generacije odlican transport i dobro ulozeni novac za ono sto nudi (uz to i nema problema sa grejanjem i bukom).

Link to comment
Share on other sites

Jeste intel, u smisli koriscenih chipova, ali je custom made.

 

U kuciste nije spakovana neka "off the shelf" mini ploca Asusa, Gigabyte-a, i sl.

Sve je optimizovano za ultra tihi rad.

Kuciste je "izrezbareno" iz jednog komada aluminijuma sa odlicno osmisljenim protokom vazduha.

 

Kada se ukljucenom Miniju uvo priblizi na 10cm ne cuje se nista. 

Tek na otprilike 5 cm cujemo jedva primetan huk. 

 

Za hi-fi dusu dalo.  :thumbsup2

 

Naravno, kada se pokrene neka CPU zahtevna aplikacija ventilator se probudi i jace se cuje.

 

mini_open_large.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je glavna karakteristika Mac Os X poput Linux-a kernel, koji odvaja hardver od ostalih resursa kao stu su procesor, memorija i ostali uredjaji, zaduzen za pokretanje i izvrsavanje programa - softwera.

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8f/Kernel_Layout.svg

 

"Any Input/Output (I/O) devices present in the computer, such as keyboard, mouse, disk drives, USB devices, printers, displays, network adapters, etc. The kernel allocates requests from applications to perform I/O to an appropriate device (or subsection of a device, in the case of files on a disk or windows on a display) and provides convenient methods for using the device (typically abstracted to the point where the application does not need to know implementation details of the device)."

 

Mac OS X ima kvalitetan softwere za pustanje audio fajlova koji po mom misljenju odlicno "komunicira" sa kernelom sto dovodi do visokokvalitetne reprodukcije.

 

Mozda sam ipak sve umislio, ali sto se mene tice to jako dobro funkcionise.

Link to comment
Share on other sites

Dobar mali asus, nema razloga da to ne radi dobro. Nadji mu usb port koji je nezavisan od drugih, tj. ne deli resurse sa wifi, web kamerom i sl.

Ako ce da bude samo za muziku, onda ga i softverski treba spremiti za to (ogoliti sve ostalo).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...