Jump to content


TM vs Internet


TurboMaximus

Recommended Posts

Očito samo na proveru jer u odnosu na šta bismo korigovali fajl i kako? Na slici se vidi kako izgleda prozor u programu XLD za ripovanje CD-ova kada se ubaci disk: program povlači metapodatke o albumu iz baze CDDB ili MusicBrainz a u donjem desnom uglu piše da je rip verifikovan. Na kraju ripovanja dobijaš i log sa izveštajem koliko identičnih ripova postoji u bazi AccuRip i u skladu s time potvrdu da je rip identičan originalu ili da postoje neka odstupanja. Isto je i sa fajlovima skinutim s interneta koje otvoriš u ovom i sličnim programima.

post-9017-0-17764200-1404171760_thumb.pn

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 629
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skinuo sam nekoliko FLAC-ova sa Rutrackera i Pirate Baya, konkretno Stephanie Mills i Joyce Sims. ProzraÄna smooth-soul produkcija 80-tih i 90-tih, veoma zahtevna za reprodukciju. Jasno se Äuje razlika od ripa do ripa istog CD-a. Nijedan rip mi se ne dopada, nije ni blizu zvuku sa ploÄe. Svi ripovi imaju majke-mi eac logove i sve prateće fajlove. Nisam Äitao logove (ne stižem ni pametnije stvari da isÄitam). Možda nisam imao sreće, nznm.

 

Koji su to vaši 100% sigurni sajtovi?

Link to comment
Share on other sites

OÄito samo na proveru jer u odnosu na Å¡ta bismo korigovali fajl i kako? Na slici se vidi kako izgleda prozor u programu XLD za ripovanje CD-ova kada se ubaci disk: program povlaÄi metapodatke o albumu iz baze CDDB ili MusicBrainz a u donjem desnom uglu piÅ¡e da je rip verifikovan. Na kraju ripovanja dobijaÅ¡ i log sa izveÅ¡tajem koliko identiÄnih ripova postoji u bazi AccuRip i u skladu s time potvrdu da je rip identiÄan originalu ili da postoje neka odstupanja. Isto je i sa fajlovima skinutim s interneta koje otvoriÅ¡ u ovom i sliÄnim programima.

 

Daj da raÅ¡Äistimo bitno. Da li se radi o analizi bit na bit ili o statistiÄkom vrednovanju izveÅ¡taja ripa? Ako sam te dobro razumeo radi se o drugom, jer apsolutni rip ne postoji. U tom sluÄaju statistiÄki identiÄan ne znaÄi i muziÄki identiÄan. To je kao kad se kaže da su izobliÄenja manja od 0,3 posto, ali se ne zna kako su rasporeÄ‘ena. To Å¡to se najveći broj ripova gura oko odreÄ‘ene statistiÄke vrednosti uopÅ¡te ne garantuje kvalitet.

 

Jesam li išta uklavirio?

Link to comment
Share on other sites

Na Pirate Bay nema FLAC-ova od Stephanie Mills, samo MP3, dok na Rutracker-u nema više ripova istog albuma, tako da nema šta da se uporedi.

Što se tiče Joyce Sims, na Pirate Bay-u ima FLAC jednog albuma dok na Rutracker-u ima samo MP3 verzija tog albuma tako da ni to nije za poređenje.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam nekoliko FLAC-ova sa Rutrackera i Pirate Baya, konkretno Stephanie Mills i Joyce Sims. ProzraÄna smooth-soul produkcija 80-tih i 90-tih, veoma zahtevna za reprodukciju. Jasno se Äuje razlika od ripa do ripa istog CD-a. Nijedan rip mi se ne dopada, nije ni blizu zvuku sa ploÄe. Svi ripovi imaju majke-mi eac logove i sve prateće fajlove. Nisam Äitao logove (ne stižem ni pametnije stvari da isÄitam). Možda nisam imao sreće, nznm.

 

Koji su to vaši 100% sigurni sajtovi?

IdentiÄna iskustva. Nekad je oÄigledno, nekad jedva primetno, a desi se i da ne Äujem razliku i sve u sistemu priliÄno ograniÄenih mogućnosti.

 

I ja sam radoznao.

Link to comment
Share on other sites

Na Pirate Bay nema FLAC-ova od Stephanie Mills, samo MP3, dok na Rutracker-u nema više ripova istog albuma, tako da nema šta da se uporedi.

Å to se tiÄe Joyce Sims, na Pirate Bay-u ima FLAC jednog albuma dok na Rutracker-u ima samo MP3 verzija tog albuma tako da ni to nije za poreÄ‘enje.

 

Off: thnx za pregled ponude na torentima. Skidao sam razne kompilacije zato Å¡to me je zanimalo samo par pesama i to 12" verzije. Pomenute cice jesu odliÄne ali su viÅ¡e-manje one-hit-wonderke :)

Link to comment
Share on other sites

Speaking of which, treba da znaš da nijedna reprodukcija CD-a sa plejera nije error-free. ;-)

Toliko o finesama u hi-fiju.

To nas vraća u realnost i pitanju, koji medij ili koji naÄin reprodukcuje nanosi veću Å¡tetu muzici.

 

Ako program za korekciju može da ne prepozna greÅ¡ku, isto tako može ispravan zapis da protumaÄi kao greÅ¡ku.

Link to comment
Share on other sites

Koji su to vaši 100% sigurni sajtovi?

 

Najslicnije ovome sto je @Kuja opisao...

 

 

Na takvim sajtovima se ne moze dogoditi da dva ripa istog izdanja albuma zvuce razlicito!    :thumbsup2

 

Novi clanovi prvo prolaze probni period. 

 

Ne mozes da postujes sopstvene ripove pre nego sto ostvaris odredjeni staz na forumu i razmenis odredjenu kolicinu gigabajta.

 

Da bi kao clan dobio "uploader" status,

morao si prvo da za moderaciju uradis test ripove po strogim u kamenu zapisanim pravilima,

koji su zatim bili analiziralni do u najsitnije detalje.

 

Sa tog sajta sam i sam bio banovan, samo zato sto sam jednom prilikom naknadno editovao prateci eac log fajl!  :D

 

Koliko se secam imao sam par problema sa nazivima pesama, 

mrzelo me je da iskljucivo zbog toga CD ripujem ponovo,

vec sam samo uradio naknadne korekcije naziva u postojecem log fajlu.

 

Administraciji je to bilo dovoljno!

Datum log fajla i datumi pripadajucih flacova se nisu slagali kada se provere u file properties!

 

 

To je za nijih bio dokaz da je sa fajlovima nesto prckano.

Nije ih uopste interesovalo sta je budzeno i da li naknadni edit log fajla ima veze sa kvalitetom zvuka,

tako da sam u delicu sekunde bio lansiran u orbitu!   :D

 

.

 

 

...zove se WHAT.CD

 

Prijem novih clanova ide samo na invite, vrlo rigorozni po pitanju svih vrsta provera, jos rigorozniji pri banovanju clanova koji bilo sta pokusaju da "prosvercuju", ili na bilo koji nacin "laziraju", ali i onih koji su ih "preporucili". Sve sto ne odgovara strogim i jasno definisanim UL pravilima, ili na sta se bilo ko od clanova (downloadera) pozali po bilo kom osnovu, automatski se brise, tako da...   ;)

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Kako se greÅ¡ke u Äitanju i prenosu (da pretpostavimo da ih ima, zarad prijatnijeg razgovora) digital-nih zapisa (mereno bilo kojom, po VaÅ¡em izboru, razdaljine, ali jasno naznaÄene) odnose prema greÅ¡kama pri oÄitavanju (da tako kažem, verujem da ćemo se razumeti) LP (vinyl) ploÄa? Da, za trenutak, iz tog (ob)raÄuna iskljuÄimo RIAA i ostalo...

Da, da ne bude zabune, oÄekujem jasnu Î¼Î±Î¸Î·Î¼Î±Ï„ικός raÄunicu... Ne nagaÄ‘anje ili raspravu...

Kada smo već kod toga: da li ste ikada uspeli i da li je (uopÅ¡te) moguće, istu ploÄu, na istom stolovrtu, Äuti dvaput (ma kako tu zadali razdaljinu) jednako?

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam nekoliko FLAC-ova sa Rutrackera i Pirate Baya, konkretno Stephanie Mills i Joyce Sims. ProzraÄna smooth-soul produkcija 80-tih i 90-tih, veoma zahtevna za reprodukciju. Jasno se Äuje razlika od ripa do ripa istog CD-a. Nijedan rip mi se ne dopada, nije ni blizu zvuku sa ploÄe. Svi ripovi imaju majke-mi eac logove i sve prateće fajlove. Nisam Äitao logove (ne stižem ni pametnije stvari da isÄitam). Možda nisam imao sreće, nznm.

 

Koji su to vaši 100% sigurni sajtovi?

Na Pirate Bay nema FLAC-ova od Stephanie Mills, samo MP3, dok na Rutracker-u nema više ripova istog albuma, tako da nema šta da se uporedi.

Å to se tiÄe Joyce Sims, na Pirate Bay-u ima FLAC jednog albuma dok na Rutracker-u ima samo MP3 verzija tog albuma tako da ni to nije za poreÄ‘enje.

Posle Willijevog posta baÅ¡ i nije najjasnije Å¡ta si taÄno poredio?

Koja si dva razliÄito zvuÄeća ripa 100% identiÄnog izdanja CD-a skinuo i gde?

Daj konkretne linkove, da ih skinemo i mi, pa da ih proanaliziramo u nekom programu.

Ako se direktni linkovi kose sa pravilima foruma, mogu da posluže i nazivi albuma i poređenih pesama, kao i imena sajtova sa kojih je svaki skinut.

Naravno sa godinom izdanja i kataloskim brojem svakog CD-a (first-press ili neki kasniji remaster/reizdanje?), pa ćemo ih i mi lako naći.  :thumbsup2

 

A mogu da posluze i puni nazivi kako su ispisani u zaglavlju stranica svakog sajta.

Na primer kod "Rusa":

(Dance music, Latin freestyle, Contemporary R&B, Soul) Joyce Sims - Come Into My Life - 1987, MP3, 320 kbps

... kod "Pirata":

Joyce Sims - Come Into My Life 1987 FLAC

Možda izdanja tih CD-ova ipak nisu bila potpuno 100% identiÄna, postoji neka razlika u masteringu, itd?

Po neki put razlike mogu da budu i benigne.

Desi se, na primer, da neko prilikom ripovanja ukljuÄi replay gain opciju,

pa ako je program za puštanje muzike podešen da uzima u obzir taj tag,

playback tog ripa može da bude glasniji od ripa kod kojeg replay gain nije bio ukljuÄen.

.

Link to comment
Share on other sites

...zove se WHAT.CD

 

 

Noup,Gosn Kuja je mislio(makar ja tako mislim) na Pedro's BTMusic(only lossless),ako se ne varam.Ja sam mislio na What.CD i Waffles.fm koji su general music i nastali su od Oinka.Na prvu sam pomislio da je Gosn Kuja mislio na nabolji riperski sajt Exigo,na kome se nalaze najkvalitetniji ripovi najboljih izdanja pojedinih albuma,stim sto ima mnogo manje albuma nego gore pomenuta tri sajta i nemoguce je uci.

 

Exigo is a lossless audio tracker, with most files being in FLAC format. Quality of torrents is high, and the selection is great in this impossible-to-get-into tracker.

 

Dobar je i Rutracker,ako su ripovi sa gore pomenutih sajtova - ИÑточник (релизер) - What CD ili Waffles.fm

Link to comment
Share on other sites

Nisam bas najbolje razumeo ovo "Noup.Gosn Kuja je mislio..."

 

Pitanje je bilo "koji su to VAÅ I 100% sigurni sajtovi", pa otud takav moj odgovor... dakle MENI je najsigurniji WHAT.CD :)

 

Ostali ce se vec izjasniti, ako (i kako) zele.

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Taj What.CD je neki elitni sajt, na vratima piše:

 

You've stumbled upon a door where your mind is the key. There are none who will lend you guidance; these trials are yours to conquer alone. Entering here will take more than mere logic and strategy, but the criteria are just as hidden as what they reveal. Find yourself, and you will find the very thing hidden behind this page. Beyond here is something like a utopia — beyond here is What.CD.
This is a mirage.
 
Mo'Å¡ misliti, epsko-fantastiÄni pirati... Može li neko da kroÄi u tu njihovu utopiju i da vidi imaju li Stephanie Mills - Put Your Body In It (12" Version)?
Link to comment
Share on other sites

Može li neko da kroÄi u tu utopiju i da vidi imaju li Stephanie Mills - Put Your Body In It (12" Version)?

Mozes i ti.

Sve sto treba da uradis je da prodjes jednostavan ispit u formi intervjua i pokazes osnovno znanje o ripovanju, audio formatima,

analizi kvaliteta fajlova uz pomoc spektrograma i ostalim sitnicama koje ce kasnije garantovati kvalitet upload-ovanog materijala:

http://www.whatinterviewprep.com/

 

 

Oni koji ne znaju sta je uzrok razlika u zvuku izmedju Stephanie Mills i Joyce Sims CD ripova, bolje da se ne prijavljuju odmah! ;)

 

 

 

Evo, (second chance!) otkrij nam koji su to ripovi sto ti sviraju razlicito, 

da ih "izanaliziramo" i vidimo u cemu je stvar, pa ces mozda i ti uspeti da prodjes test! :thumbsup2

 

.

Link to comment
Share on other sites

Jbt, da li je neko od vas zaaaista imao živaca & vremena da proÄita, razume i postupi po uputstvu Piratske inkvizicije... MoraÅ¡ da saÄekaÅ¡ slobodnog Älana da te propita :wacko:  F***U, I'll pass :wave2 
 
p.s. eto zaÅ¡to volim ploÄe... stisneÅ¡ Start, namestiÅ¡ iglu i  :listen
 
Starting the Interview
GETTING AN IRC CLIENT
 
Internet Relay Chat (IRC) is a beefier version of chat clients you may be used to, like AOL Instant Messenger (AIM) or Yahoo! Messenger.
 
Suggested Clients
 
mIRC (Windows)
X-Chat (Windows, Linux)
Colloquy (Mac OS)
mibbit (web browser)
Once you have downloaded, installed, and set up your IRC client, read on!
 
CONNECTING TO WHAT.CD’S IRC
 
YOU MAY ONLY INTERVIEW ON YOUR HOME CONNECTION. Proxies, bouncers, shells, office lines, and other non-home connections (including using your friend’s home connection) are not allowed. You may connect from your university dormitory.
 
IRC Server: irc.what-network.net
Port: 6667 (+6697 for SSL)
 
After you have connected to What.CD’s IRC network, type: “/join #what.cd-invites†(without the quotation marks) and follow the directions in the topic.
 
SPEEDTEST
 
In order to join the queue, you will have to take a speedtest on your home connection (remember, you may ONLY interview on your HOME CONNECTION!).
 
If you live at college, please explain this to your interviewer.
 
Click on “BEGIN TEST†(blue button).
Wait for your test to finish.
Click on “SHARE THIS RESULT†(green button).
Click on the “IMAGE†tab
Click “COPY†(blue button).
QUEUING
 
Back in #what.cd-invites, type: “!queue†(without the quotation marks) followed by your speedtest link.
 
 
Important:
Make sure you are queueing with the correct link and not the “Web†link.
 
Then wait for an interviewer to interview you.
 
BUT I’VE WAITED FOREVER!
 
All of our interviewers are What.CD users who voluntarily interview, so you may have to wait a while before you are interviewed. Although it seems like a lot of interviewers are in the channel, many of them may be “idling†(they are in the channel but are unable to interview).
 
Feel free to talk to others in #what.cd-invites about anything appropriate, but avoid interview topics and chatting while you are being interviewed.
 
MORE QUESTIONS?
 
Join #what.cd-interviewprep if you have initial or follow-up questions about the interview or the interview process.
 
Note: #what.cd-invites and #what.cd-interviewprep are the ONLY channels that you are allowed to join. Other channels are for What.CD users only.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...