Jump to content


DIY pleteni kablovi


Malkavian

Recommended Posts

Ime teme sve govori radjeno po projektu http://www.mejiatryti.com/SpeakerCable/fivebraid.html kabl je beldenov iz kanibala,dosta sam se zabavljao dok sam pleo al je zabava tek pocela kad sam ih zakacio na amp,pokidao je carnival silverscreen sa lakocom,detalji i kontrola basa su dosta poboljsani.Treba ih terminisati obavezno,brzo oksidiraju ko ima vremena preporucujem.
Slicke:

10472690_10204202367766188_7561874897414

10402913_10204202368446205_8593588753982

10397976_10204202368406204_9298372658400

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da je najveci problem kod gradnje tog kabla ujednacenost duzine zica. Moraju da se isprave sve zicice, pa da se rucno upare/twist-uju tako da se dobije jednaka duzina svih parova... uh. A onda prilikom pletenja da se ne desi da neki par na kraju strci (ima viska). Samo za strpljive...  :order 

 

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najveci problem kod gradnje tog kabla ujednacenost duzine zica. Moraju da se isprave sve zicice, pa da se rucno upare/twist-uju tako da se dobije jednaka duzina svih parova... uh. A onda prilikom pletenja da se ne desi da neki par na kraju strci (ima viska). Samo za strpljive...  :order

 

Pozz

razlike na kraju su bile oko santimetar vise ili manje za pokoji kabl,tu ulogu najvise igra twist rate za pojedinacne parice,takodje kad se konacno odvoje plus i minus zice uvrcu se od kraja ka dnu nikako obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Update: Posto sam shvatio da je vise manje i obrnuto posle odredjenog broja zica, pa sam otisao u krajnost i resio raspletem i parice, pa da ih sve individualno uplicem. Posle malo istrazivanja o najboljem nacinu da ispletem litz sa 18 pojedinacnih zica, resio sam da je klasican nacin najbolji nacin. Najdalje zice od sredine sam prebacivao u sredinu sa leve na desnu stranu,pazio sam da se ne preklapaju dva ista pola, pa sam ih slozio naizmenicno pre pletenja. Ovo je samo za zaludne ljude koji imaju previse vremena, trebalo mi je dva dana da ispleted 2 x 1.5M kabla, pri cemu se desavalo i da pogresim pa da moram opet da rasplicem. Da li je vredno toliko truda? ja bih rekao da, zbog manjeg broja zica niski vise nisu bombasticni, i ima vise mikrodetalja u srednjem i visokom spektru.Gusca pletenica definitivno ima bolja mehanicka svojstva od labavih parica uplatenih multipliciranjrm do besvesti.To je to od prvih utisaka, evo malo slicica procesa:

post-30146-0-92170700-1419612822_thumb.j

post-30146-0-00754400-1419612826_thumb.j

post-30146-0-21148100-1419612829_thumb.j

post-30146-0-20019100-1419613215_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Update: Posto sam shvatio da je vise manje i obrnuto posle odredjenog broja zica, pa sam otisao u krajnost i resio raspletem i parice, pa da ih sve individualno uplicem. Posle malo istrazivanja o najboljem nacinu da ispletem litz sa 18 pojedinacnih zica, resio sam da je klasican nacin najbolji nacin. Najdalje zice od sredine sam prebacivao u sredinu sa leve na desnu stranu,pazio sam da se ne preklapaju dva ista pola, pa sam ih slozio naizmenicno pre pletenja. Ovo je samo za zaludne ljude koji imaju previse vremena, trebalo mi je dva dana da ispleted 2 x 1.5M kabla, pri cemu se desavalo i da pogresim pa da moram opet da rasplicem. Da li je vredno toliko truda? ja bih rekao da, zbog manjeg broja zica niski vise nisu bombasticni, i ima vise mikrodetalja u srednjem i visokom spektru.Gusca pletenica definitivno ima bolja mehanicka svojstva od labavih parica uplatenih multipliciranjrm do besvesti.To je to od prvih utisaka, evo malo slicica procesa:

 

Ovo sam i ja zapazio i slazem se potpuno.

Podrska za entuzijazam.

 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hvala, isplati se na kraju, ima bolji zvuk i od prve iteracije kabla, iako ima dosta manje parica po kablu. Imam materijala za jos jedan par, ako se nateram napravicu jos jedan par koji mogu da pozajme clanovi foruma i da probaju u svom sistemu, cisto da isprobam svoju teoriju objektivno.Da li uopste ima zainteresovanih za ovakav projekat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...